Тетрик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Монета з зображенням Тетрика

Тетрик, Гай Пій Езувій Тетрик (лат. Gaius Pius Esuvius Tetricus) — останній володар Галльскої імперії, що правив у 271274 роках.

Походив із шляхетної галльської родини. За правління Вікторина дослужився до посади намісника Аквітанії. На здібного адміністратора звернула увагу мати імператора. У 271 році, після смерті Вікторина, вона підкупила легіонерів, які за її наполяганням проголосили Тетрика імператором. Столицю імперії новий володар переніс до Августи Треверів, можливо, з огляду на напади германців. Водночас саме в 271-у Тетрик завдав варварам рішучої поразки і його владу визнала Галлія і Британія (яка, можливо, не визнавали влади Аврелія Марія і Вікторина. Римський імператор Клавдій II відібрав Аквітанію, але ненадовго, Тетрик вже через рік повернув її під свій контроль.

273 року співправителем Тетрика був оголошений його син. Можливо, цей крок був пов'язаний із загостренням внутрішніх протиріч у Галльській імперії. Але запобігти дестабілізації не вдалося, і вже наступного року Тетрик розпочав таємні перемовини з Авреліаном про повернення Галлії і Британії під римську владу. У 274-у розпочалася війна з Римом, проте під час вирішальної битви поблизу Каталауна Тетрик перейшов на бік супротивника. Під час тріумфу Тетрика і його сина провели вулицями Рима, однак одразу після цього Авреліан призначив його намісником Луканії, де той і завершив свої дні.

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Тетрик