Клавдій II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Клавдій II
Marcus Aurelius Claudius
Santa Giulia 4.jpg
Імператор
Початок правління: 268
Кінець правління: 270
Попередник: Галлієн
Наступник:Квінтілл
Дата народження: 10 травня 213(0213-05-10)
Місце народження:Сірмій
Країна:Римської імперії
Дата смерті:січень 270 (56 років)
Місце смерті:Рим

Клавдій II (лат. Marcus Aurelius Claudius, також лат. Claudius II; лат. Claudius II Gothicus — Клавдій ІІ Ґот, Клавдій ІІ Ґотський) — римський імператор у 268 — 270 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Клавдій II народився Сірмії у Паннонії 10 травня 213 року.

У вересні 268 року він взяв участь у змові проти попереднього імператора Галлієна і після його повалення взяв владу в імперії у свої руки.

Його правління тривало всього два роки. Однак за цей час Клавдій II досяг певних успіхів для імперії. У 268 році на Італію нападають готи. У листопаді 268 року він переміг їх військо у битві при Лакус Бернардус (тепер озеро Гарда). Після цього він отримав почесний титул Germanicus Maximus. У 269 році він продовжував стримувати готів і після їх проникнення у Іллірію, Паннонію та Пелопонес відбулася битва при Ниші (сьогодні місто Ниш) де Клавдій II разом з майбутнім імператором Авреліаном перемогли і вигнали готів із території імперії за Дунай на ціле століття. За цими перемогами і назвали Клавдія ІІ — Клавдій ІІ Ґот (Claudius (II) Gothicus).

Наприкінці 269 року інший народ — вандали, напали на римську провінцію Паннонія. Клавдій ІІ виступив проти них, залишивши в управління частину війська Авреліану. Однак на початку 269 року Клавдій ІІ захворів на чуму і помер. Його наступником став Квінтілл, хоча і проти волі Клавдія.

Сенат віддав останні почесті Клавдію — обожнивши його як «Divus Claudius» — Божествений Клавдій.


Посилання[ред. | ред. код]