Технотрилер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Технотрилер — жанр художньої літератури, що досліджує взаємодію людини з реально існуючими технологіями, а насамперед — фатальні помилки у цій взаємодії, що призводять до техногенних катастроф. Це гібридний жанр, в якому використовуються теми наукової фантастики, воєнної повісті, пригодницького роману та специфічні засоби, притаманні трилерам, які повинні викликати у глядачів або читачів тривожне очікування, тривогу, страх.

У порівнянні з іншими жанрами, у технотрилерах велика увага приділяється технічним описам — за рівнем деталізації технології з техно-трилером може зрівнятися лише наукова фантастика. У таких творах широко розкриваються принципи роботи техніки, закономірності функціонування живих організмів, причини виникнення тих чи інших природних явищ. Але на відміну від традиційної фантастики, технотрилер описує події, які відбуватимуться уже завтра, а не через 10, 100 чи 1000 років (при цьому, як правило, базуючись на вже існуючих технологіях). Описана в цих творах техніка має реальні прототипи, або відповідає яким-небудь основним тенденціям в розвитку сучасної науки.

Один з найвідоміших технотрилерів у світі — «Парк Юрського періоду» Майкла Крайтона. Крайтон вважається батьком цього жанру.

В українській літературі в цьому жанрі пише письменник Макс Кідрук. На початку 2012 року Максим Кідрук заявив про завершення роботи над першим українським техно-трилером. Книга вийшла друком 25 вересня 2012 року у видавництві «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»». Книга стартувала на 16-ій позиції у ТОП-20 мережі книгарень «Є». Після двох тижнів продажів «Бот» піднявся на 2-е місце.

Посилання[ред.ред. код]


Література Це незавершена стаття про літературу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.