Спагеті-вестерн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Спагеті-вестерн — піджанр кінематографічного жанру вестерн, до якого відносять неамериканські, зокрема італійські, фільми, дія яких розгортається на Дикому Заході. Спагеті-вестерни здобули значну популярність в Європі й за її межами в середині 1960-тих. Майстром жанру вважається італійський режисер Серджо Леоне. В самій Італії ці фільми називають western all'italiana - вестерн по італійськи.

Спагеті-вестерни знімалися зазвичай на півдні Іспанії, в пустельних районах, які добре імітували прерії США. В пустелі Табернас існували цілі кінематографічні містечка, збудовані для зйомок у типово американському стилі. Італійські фільми мали невеликий бюджет, порівняно з американськими, і значно відрізнялися від американських через різницю світосприйняття. За період з 1960 по 1980 було знято понад 600 фільмів.

Першим повністю італійським вестерном був фільм Оклахомський терор (Il terrore dell'Oklahoma ,1959) Маріо Амендоли. Найбільш відомі й типові фільми жанру — Доларова трилогія Серджо Леоне: За жменю доларів (1964), На декілька доларів більше (1965) та Хороший, поганий, злий (1966).

Схожі тенденції спостерігалися в ті роки й у інших країнах світу, породивши такі піджанри вестерну, як червоний вестерн — так називали фільми, зняті в країнах соціалістичного табору, дія яких відбувалася в США, зокрема фільми студії ДЕФА, та істерн — радянські фільми, зняті за законами вестерну, але дія яких відбувалася в СРСР, наприклад, Біле сонце пустелі.

Див. також[ред.ред. код]


Кінематографія Це незавершена стаття про кінематографію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.