Топлес

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Топлес
Зображення
CMNS: Топлес у Вікісховищі
Топлес в Намібії

То́плес (англ. topless — без верху) — термін, який використовується для зазначення оголених жіночих грудей в громадських місцях.

Вважається, що основною метою появи топлес на пляжі є отримання рівномірної засмаги, без характерних світлих смужок від купальника на тілі. Іноді з метою захисту від сонячних променів сосків на них кріпляться маленькі круглі наклейки — стікіні. Але найчастіше бажання залишитися без верхньої частини купальника викликано прагненням продемонструвати свою свободу та/або розкутість.

Топлес у світі[ред. | ред. код]

Поява жінки топлес вже давно нікого не шокує в США і Канаді. В той же час у Південній Америці і у більшості країн Європи, де досі поширені більш пуританські устої, існує масовий рух (Topfree equality) за рівні права між чоловіками та жінками на появу в громадських місцях з оголеними грудьми.

У Канаді існує асоціація Topfree Equal Rights Association (TERA), яка допомагає жінкам, що юридично переслідуються за появу в громадських місцях (на пляжі, у басейні, на відпочинку в парку, в транспорті, в навчальних закладах тощо) з голими грудьми. Ця асоціація також бореться за зміну місцевого законодавства з метою припинення сексуальної дискримінації.

Залежно від людських поглядів поява жінки з оголеними грудьми може зв'язуватися з нудизмом або ексгібіціонізмом.

Дівчата на пляжі позують топлес

Топлес в Україні[ред. | ред. код]

Жіноча організація FEMEN влаштувала першу в 2011 році акцію протесту. Цього разу моно-акція відбулася на одному з київських міських кладовищ. Одна з активісток FEMEN топлес тримала плакат «Stable poor» («Стабільно бідно»), тим самим, протестуючи проти «немов стабільної» політики української влади.

Активістки жіночого руху FEMEN підсумували свої досягнення у 2010 році випуском настінного календаря і кишенькових календариків. Цей рік пройшов для FEMEN'істок під гаслом «Прийшла. Роздяглася. Перемогла», передає прес-служба руху.

Апеляційний суд міста Києва розглядав правомірність затримання напіводягненої дівчини з ім'ям «Кровосіся», що нагадує про червневу обмовку прем'єр-міністра Миколи Азарова про «бюджетних упирів-кровосісів». «Суд був суворий, але справедливий. Ганна Деда визнана невинною, а дії міліції, що перешкоджають проведенню мирної акції, незаконними», — заявили у FEMEN. «Деда Ганна була виправдана у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення по ст. 173 „дрібне хуліганство“. Суд затвердив, що топлес-протести під час громадських акцій є абсолютно законними», — заявив адвокат Деди Денис Овчаров.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]