Топлес

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Топлес в Намібії

То́плес (англ. toplessбез верху) — термін, який використовується для зазначення оголених жіночих грудей в громадських місцях.

Основною метою появи топлес на пляжі є отримання рівномірної засмаги, без характерних світлих смужок від купальника на тілі. Найчастіше з метою захисту від сонячних променів сосків на них кріпляться маленькі круглі наклейки - стікіні. Іноді ж бажання залишитися без верхньої частини купальника викликано прагненням продемонструвати свою свободу та/або розкутість.

Топлес у світі[ред.ред. код]

Поява жінки топлес вже давно нікого не шокує в Південній Америці і у більшості країн Європи. В то й же час в США і Канаді, де досі поширені більш пуританські устої, існує масовий рух (Topfree equality) за рівні права між чоловіками та жінками на появу в громадських місцях з оголеними грудьми.

У Канаді існує асоціація Topfree Equal Rights Association (TERA), яка допомагає жінкам, що юридично переслідуються за появу в громадських місцях (на пляжі, у басейні, на відпочинку в парку, в транспорті, в навчальних закладах і т. п.) з голими грудьми. Ця асоціація також бореться за зміну місцевого законодавства з метою припинення сексуальної дискримінації.

Залежно від людських поглядів поява жінки з оголеними грудьми може зв'язуватися з нудизмом або ексгібіціонізмом.

Дівчата на пляжі позують топлес

Топлес в Україні[ред.ред. код]

Жіноча організація FEMEN влаштувала першу в 2011 році акцію протесту. На цей раз моно-акція відбулася на одному з київських міських кладовищ. Одна з активісток FEMEN топлес тримала плакат "Stable poor" ("Стабільно бідно"), тим самим, протестуючи проти "немов стабільної" політики української влади.

Активістки жіночого руху FEMEN підсумували свої досягнення у 2010 році випуском настінного календаря і кишенькових календариків. Цей рік пройшов для FEMEN'істок під гаслом "Прийшла. Роздяглася. Перемогла", передає прес-служба руху.

Апеляційний суд міста Києва розглядав правомірність затримання напіводягненої дівчини з ім'ям "Кровосіся", що нагадує про червневу обмовку прем'єр-міністра Миколи Азарова про "бюджетних упирів-кровосісів". «Суд був суворий, але справедливий. Ганна Деда визнана невинною, а дії міліції, що перешкоджають проведенню мирної акції, незаконними», - заявили у FEMEN. «Деда Ганна була виправдана у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення по ст. 173 «дрібне хуліганство». Суд затвердив, що топлес-протести під час громадських акцій є абсолютно законними», - заявив адвокат Деди Денис Овчаров.

1 грудня 2015 року розпочато збір підписів під електронною петицією до Київського міського голови з вимогою дозволити громадянам обох статей з'являтися топлес на вулицях та в інших громадських місцях Києва [1].

Посилання[ред.ред. код]