Українські новини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Українські Новини
Українські новини.png
URL ukranews.com
Гасло (девіз) Лідерство - це наша цінність
Тип інформаційне агентство
Реєстрація Україна, Київ, вул. Еспланадна, 20
Мови українська, російська та англійська
Започатковано 1993 рік
Адреса офісу Київ

Українські Новини — провідне інформаційне агентство України, постачальник новин, фото- і відеоматеріалів для засобів масової інформації, бізнес-структур і державних органів.

Історія[ред. | ред. код]

Засноване в 1993 році редактором «Укрінформ-бізнес-новин» Михайлом Коломійцем, який керував агентством до своєї загибелі в 2002 році в Білорусі. Правоохоронці визнали смерть журналіста самогубством[1]. Після смерті Коломійця агентство повністю перейшло під контроль політика і бізнесмена Валерія Хорошковського.

З 2008 року «Українські Новини» входять до складу української медіа-групи Inter Media Group.

З травня 2006 року в агентстві діє власний прес-центр.

У 2009 році «Українські Новини» запустили фотосервіс «Українське Фото».

У 2015 році агентство першим в Україні почало виробляти фото- та відеоматеріали з допомогою квадрокоптера.

Продукція[ред. | ред. код]

Новини[ред. | ред. код]

Агентство є лідером інформаційного ринку за обсягом генерації власних новин — більше 300 новин на день, головні з яких можна прочитати у відкритому доступі на сайті агентства. Повна стрічка новин та інші продукти агентства поширюються за платною підпискою. «Українські Новини» випускають новини онлайн на 5 стрічках — політичною, економічною, фінансовою, регіональною та аграрною.

Агентство випускає офлайн-випуски новин у щоденному і щотижневому форматі, в тому числі і у вигляді галузевих продуктів, а також щомісячні аналітичні огляди.

Серед клієнтів агентства — більшість провідних українських ЗМІ, політичні партії, найбільші бізнес-структури та консалтингові компанії. Новини агентства виходять трьома мовами — українською, російською та англійською.

Twitter агентства «Українські Новини» вважається найшвидшим на ринку інформаційних послуг, оскільки автоматично публікує всі агентські «флеші» — заголовки найважливіших новин дня платної стрічки.

Фотосервіс[ред. | ред. код]

Російськомовний фотосервіс створено на початку 2009 року. Він надає послуги продажу фотозображень з репортажів подій дня, а також стокові фото.[2]

Прес-центр[ред. | ред. код]

У прес-центрі агентства регулярно проводяться прес-заходи, «круглі столи», тренінги та конференції, в тому числі віддалено, коли спікери спілкуються з гостями в режимі онлайн-трансляції. У розпорядженні прес-центру зал площею 95 м² на 70 місць.[3]

Судові розгляди[ред. | ред. код]

Судовий розгляд проти банку «Національний кредит»[ред. | ред. код]

В опублікованій 26 грудня 2014 року новині агентство надало інформацію про мітинг вкладників банку «Національний кредит», де вони звернулися до керівництва Національного банку України з вимогою ввести ревізійну комісію для перевірки платоспроможності банку «Національний кредит», а також звинувачували тодішніх власників фінансової установи Андрія Оністрата та Ігоря Бобнева у фінансовій непорядності. Банк подав позов до суду і вимагав визнати інформацію про мітинг вкладників банку, що містилась у новині, такою, що ганьбить репутацію банку й честь і гідність його власників. 6 березня Господарський суд Києва відмовив банку «Національний кредит» в задоволенні позову до агентства. Суд дійшов висновку, що агентство коректно й точно висвітлило подію, не висловлювало власних оціночних думок і суджень про діяльність банку, а тільки описало його учасників. Тому претензії позивача до агентства є необґрунтованими. Банк оскаржив це рішення суду першої інстанції, але потім відкликав апеляцію. 21 жовтня 2015 року Київський апеляційний господарський суд припинив розгляд справи, оскільки банк відмовився від апеляції, й рішення суду першої інстанції набуло законної чинності[4]. У результаті інформаційне агентство «Українські Новини» виграло судовий розгляд у банку «Національний кредит», який оскаржував вірогідність інформації в новинах агентства[5].

Судовий розгляд проти голови правління Ощадбанку Андрія Пишного[ред. | ред. код]

19 лютого 2016 року голова правління Ощадбанку Андрій Пишний подав до суду на інформаційне агентство «Українські Новини» позов за новину на підставі офіційного повідомлення політичної партії «Опозиційний блок»[6], в якому народний депутат України Микола Скорик звинуватив банкіра у хабарництві, ґрунтуючись на інформації про політ Пишного з рядом співробітників банку на футбольний матч у Варшаві 27 травня 2015 года[7][8]. 31 березня 2016 року Печерський районний суд Києва переніс засідання суду на 22 квітня 2016 року через неготовність до процесу подала позов боку[9]. 22 квітня 2016 року Печерський районний суд Києва відмовив Андрію Пишному в задоволенні позову[10].

Судовий розгляд проти МВС України та Міноборони України[ред. | ред. код]

4 березня 2016 року агентство надіслало лист до Міноборони з проханням зобов'язати МВС України і Міноборони України протягом 5 робочих днів надати перелік осіб, нагороджених зазначеними відомствами іменною зброєю в 2014—2015 роках[11]. 11 квітня інформагентство подало позов до Окружного адміністративного суду Києва щодо свого запиту.

12 квітня Міноборони України відповіло на запит відмовою. Дата реєстрації звернення була змінена, а зазначена у відповіді вхідна реєстраційна дата запиту на місяць відрізняється від реальної[12]. 27 квітня представники МВС не з'явилися на судове засідання щодо відмови міністерства надавати інформацію, а також розкрити суми бюджетних коштів, витрачених на придбання виданої зброї[13].

11 травня 2016 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною відмову Міністерства внутрішніх справ України надати інформаційному агентству «Українські Новини» інформацію про перелік осіб, нагороджених іменною зброєю в 2014—2015 роках[14][15].

28 жовтня 2016 року Вищий адміністративний суд України відхилив касацію Міністерства внутрішніх справ України на рішення українських судів за позовом Українських Новин, які визнали незаконним оголошення в МВС "секретною" інформацію про осіб, які отримали відзнаку "Вогнепальна зброя" від міністра Арсена Авакова і відмову надавати цю інформацію на запит інформагентства[16][17].

Судовий розгляд проти Адміністрації Президента України і Державного управління справами[ред. | ред. код]

У вересні 2015 року інформаційне агенство «Українські Новини» запросило у Адміністрації Президента України і Державного управління справами списки осіб, які отримали у користування дачі, садові будинки та інші приміщення в державних санаторіях «Конча-Заспа» та «Пуща-Водиця». У квітні 2016 року, отримавши незаконну відмову, агентство подало позов до суду. 28 липня 2016 року Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав будинок відпочинку «Конча-Заспа» та комплекс відпочинку «Пуща-Водиця» Державного управління справами надати агентству перелік мешканців, які користуються державними дачами, садовими будинками або іншими приміщеннями в зазначених комплексах[18][19].

Персоналії[ред. | ред. код]

 • Кузьмін Дмитро — головний редактор
 • Валентина Курносенко — шеф-редактор сайту агентства
 • Наталія Волощук — шеф-редактор випуску та кореспондентської мережі
 • Мартинова Людмила — шеф-кореспондент відділу політичних новин
 • Усачов Олександр — шеф-кореспондент відділу економічних новин
 • Жолобецький Сергій — шеф-кореспондент відділу фінансових новин
 • Віолетта Сулак — керівник відділу продажів і маркетингу
 • Володимир Сулак — заступник директора з питань розвитку
 • Хорольський Олександр — заступник директора
 • Іванеско Денис — директор

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Смерть Михаила Коломийца - самоубийство без мотива?. http://www.telekritika.ua/ (рос.). Телекритика. 25.11.2002. 
 2. Украинское Фото - фотоновости текущих событий из политической, экономической, спортивной и общественной жизни Украины.. ukrafoto.com. Процитовано 2016-07-24. 
 3. Пресс-центр | Українські Новини. ukranews_com. Процитовано 2016-07-24. 
 4. Ухвала Київського апеляційного господарського суду. reyestr.court.gov.ua. 2015-10-21. Архів оригіналу за 2016-04-17. 
 5. «Українські Новини» виграли суд у банку «Національний кредит». ukranews.com. Українські новини. 2015-10-22. 
 6. Голова «Ощадбанку» подав до суду на «Українські новини» за цитування заяви депутата. telekritika.ua. 2016-02-22. 
 7. Чиновник подав до суду на "Українські Новини" за цитування офіційної заяви опозиційного політика. ukranews.com. Українські новини. 2016-02-19. 
 8. Відхрещуючись від скандального чартеру в Польщу, голова "Ощадбанку" Пишний намагається переконати суд, що таксі дешевше від метро. ukranews.com. Українські новини. 2016-02-19. 
 9. Представники Пишного виявилися "не готові" до суду за поданим ним самим позовом проти "Українських Новин". ukranews.com. Українські новини. 2016-03-31. 
 10. Голова Ощадбанку Пишний не зміг довести суду, що він не хабарник. ukranews.com. Українські новини. 2016-04-25. 
 11. Українські Новини через суд вимагають надати список осіб, нагороджених іменною зброєю. ukranews.com. Українські новини. 2016-04-11. 
 12. У Міноборони плутають день з тижнями (документ). ukranews.com. Українські новини. 2016-04-12. 
 13. МВС до суду не встигло придумати причину засекречення списків нагороджених зброєю. ukranews.com. Українські новини. 2016-04-27. 
 14. Українські Новини відсудили у Авакова дані, кому він роздав нагородну зброю. ukranews.com. Українські новини. 2016-05-17. 
 15. Постанова Окружного адміністративного суду міста Києва №826/5047/16. reyestr.court.gov.ua. 2016-05-11. Архів оригіналу за 2016-05-21. 
 16. Ухвала Вищого адміністративного суду України від 28 жовтня 2016 року. reyestr.court.gov.ua. 2016-10-28. Архів оригіналу за 2016-11-14. 
 17. Вищий адмінсуд підтвердив, що спроби МВС "секретити" накази Авакова про роздачу зброї – незаконні. ukranews.com. Українські новини. 2016-11-11. 
 18. Постанова Окружного адміністративного суду міста Києва №826/3723/16 від 28.07.2016 р.. reyestr.court.gov.ua. 2016-07-28. Архів оригіналу за 29.08.2016. 
 19. Українські Новини отсудили списки жителей госдач в Конча-Заспе и Пуща-Водице. ukranews.com. Українські новини. 2016-08-10. 

Посилання[ред. | ред. код]