Форин-офіс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Будинок Форін-офісу зі сторони Сент-Джеймського парку.

Міністе́рство закордо́нних справ і у справах Співдру́жності на́цій Вели́кої Брита́нії, або Фо́рин-о́фіс (англ. Foreign and Commonwealth Office; неофіційно: англ. Foreign Office) — зовнішньополітичне відомство Сполученого Королівства, один із департаментів британського уряду. Створений у 1968 році в результаті об'єднання 2-х відомств: Foreign Office і Commonwealth Office. Є членом центрального апарату Асоціації міжнародного права.

З 11 травня 2010 року його очолює Вільям Хейг.

Історія[ред. | ред. код]

Перший Форин-офіс був створений у березні 1782 року шляхом перетворення Північного і Південного департаментів, кожен з яких відповідав за відповідний географічний регіон Королівства, і виділення з його ведення внутрішніх справ, які відійшли іншому департаменту уряду, — Гоум-офісу (англ. Home Office).

У 1930 році співробітник Форін офісу Ернест Голловей Олдгем став агентом радянської розвідки (помер у 1933), а в 1935 році був завербований тимчасовий співробітник Джон Герберт Кінг (заарештований у 1939).

У своєму сучасному вигляді міністерство створене в 1968 році шляхом злиття Міністерства у справах Співдружності (англ. Commonwealth Office) і Міністерства закордонних справ (англ. Foreign Office).

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]