Франческо Мельці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Франческо Мельці
Francesco Melzi

Народження 1491?
Мілан, садиба Вапріо д'Адда
Смерть 1570?
  Вапріо-д'Адда, провінція Мілан, Ломбардія[1]
Національність італієць
Жанр релігійні композиції і портрет
Діяльність художник
Напрямок Відродження
Вплив Леонардо да Вінчі
Вчитель Леонардо да Вінчі
Твори Leda and the Swand

CMNS: Франческо Мельці у Вікісховищі

Франческо Мельці (італ. Francesco Melzi, бл. 1491, Мілан — бл. 1570, Мілан) — художник доби Відродження, представник міланської школи живопису. Один з учнів та послідовників Леонардо да Вінчі, спадкоємець його деяких малюнків і рукописів.

Біографія[ред. | ред. код]

Точних відомостей про рік народження і смерті Мельці не віднайдено. Прижиттєві портрети Мельці невідомі. Походить з багатої родини в Ломбардії. В 15-річному віці став учнем в міланській майстерні Леонардо. Був в оточенні Леонардо в часи подорожі до Риму у 1513 та до Парижу у 1517 разом з кардиналом Луїджі Арагонським.

Мельці став спадкоємцем рукописів і деяких малюнків свого вчителя після його смерті 2 травня 1519 року у Франції. Мельці деякий час працював у Франції і після смерті вчителя, а потім повернувся на батьківщину. Отримав запрошення до двору герцога Альфонсо д'Есте, де вів життя придворного, а не художника.

Зігрітий променями слави вчителя, передав до друку трактат Леонардо «Trattato della Pittura».

Мельці і Арчімбольдо[ред. | ред. код]

За припущеннями дослідників, зустрічався з уславленим художником Арчімбольдо, якому показував малюнки і карікатури Леонардо зі свого спадку. Можливо, вони слугували одним з поштовхів до створення незвичних творів видатного майстра, яким був Арчімбольдо.

Трагічна доля спадку Леонардо[ред. | ред. код]

Після смерті Мельці рукописи і малюнки Леонардо були швидко продані спадкоємцями. Вони розійшлися по світу, а частина була знищена.

Творча манера Мельці[ред. | ред. код]

Мельці так і не виробив власної яскравої художньої манери. Він був помірним і пересічним епігоном Леонардо, часто використовуючи малюнки і композиції свого вчителя. Художника Мельці «розчавила» велетенська особа Леонардо.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]


Див. також[ред. | ред. код]


  1. Artists of the World Online, Allgemeines Künstlerlexikon Online, AKL Online / Hrsg.: A. Beyer, B. SavoyB: K. G. Saur Verlag, Verlag Walter de Gruyter, 2009. — ISSN 2750-6088doi:10.1515/AKL