Хусейн (султан Кермана)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хусейн I
Народився невідомо
Помер 1074
Бердасір
·страта
Національність тюрки
Титул малік Кермана
Термін 1074 рік
Попередник Керман-шах
Наступник Султан-шах
Конфесія суннізм
Рід Сельджуки
Батько Керман-шах

Хусейн I (*д/н — 1074) — 3-й володар Керманської держави Сельджуків в 1074 році.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Сельджукидів. Старший син Керман-шаха, маліка Кермана і Оману. Про життя та діяльність Хусейна відомо замало. Висувається версія, що правив разом з батьком, або здійснював керування південними областями Керманських Сельджуків. У 1074 році після смерті батька став новим маліком Кермана і Оману. Ймовірно, виявив самостійність, розраховуючи на зайнятість Малік-шаха I, султана Великих сельджуків, війною з Візантійською імперією.

Проте Малік-шах розцінив передачу малікства у спадок як порушення його прав султану, оскільки лише він мав право призначати на посаду маліка. Водночас султан Великих Сельджуків побоювався нового повстання Керманських Сельджуків проти його влади. Тому рушив проти Керману, в результаті чого Хусейн зазнав поразки й загинув. Його правління, на думку дослідників, тривало приблизно 17 днів. Новим маліком було поставлено стрийка загиблого — Султан-шаха.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Köymen, Mehmed Altay (1972 4.baş. 2001) Büyük Selçuklu İmparatorluğu Tarihi Cilt.III Alp Arslan ve Zamanı, Ankara: Türk Tarih Kurumu Basımevi ISBN 975-16-0116-9
  • Рыжов К. В. Сельджуки // Все монархи мира. Мусульманский Восток. VII—XV вв. — М.: Вече, 2004. — 544 с. — ISBN 5-94538-301-5.
  • KIRMAN Архівовано 9 січня 2018 у Wayback Machine.