Час після обіду

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Час після обіду — час доби з півдня або обіду до вечора.

Події[ред. | ред. код]

Південь — це час найвищого стояння Сонця над горизонтом. У другій половині дня Сонце рухається від орієнтовно центру неба до глибокого заходу. Пізнім днем сонячне світло особливо яскраве, оскільки Сонце знаходиться під невеликим кутом на небі. Стандартний робочий час у більшості індустріально розвинених країн проходить з ранку до пізнього півдня або ввечері — як правило, з 9 ранку до 5 вечора (або до 6 вечора в деяких країнах) — тому остання частина цього часу відбувається в другій половині дня. Школи зазвичай закінчують заняття вдень.

Історія[ред. | ред. код]

У Даньому Римі світловий день делівся на 12 годин, затримавшись у чотири частини за три години в кожній; час після обіду сключав третій квартал світового дня, охоплюючий період з півдня до конця «дев'ятого часу дня»[1]. Цей поділ утратив своє значення лише у середньовіччі, після чого, як возобладало незмінне виведення суток протягом 24 годин, рівномірної тривалості[2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Wolfgang Trapp: Kleines Handbuch der Maße, Zahlen, Gewichte und der Zeitrechnung. Philipp Reclam, Stuttgart 1998, ISBN 3-89836-198-5, S. 53.
  2. Dietmar Wünschmann: Die Tageszeiten. Ihre Bezeichnung im Deutschen. N. G. Elwert Verlag Marburg, 1966, S. 17 ff.