Челсі Клінтон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Челсі Клінтон

Челсі Клінтон (англ. Chelsea Clinton; нар. 27 лютого 1980(19800227), Літл-Рок) — дочка екс-президента США Білла Клінтона і Гілларі Клінтон, публічна персона.

Біографія[ред.ред. код]

У період її дитинства Білл Клінтон був губернатором штату Арканзас. Коли в 1993 році Клінтон став президентом США, Челсі переїхала в Білий дім.

У 19972001 роках Челсі навчалася в Стенфордському університеті, який закінчила зі ступенем бакалавра з історії. Жила в кімнаті з куленепробивним склом і перебувала під охороною двадцяти п'яти охоронців. У 2010 році отримала магістерську ступінь з медицини в Школі охорони здоров'я при Колумбійському університеті. У 2012 році в тому ж університеті почала свою викладацьку кар'єру.

Один час працювала у фонді хеджування Avenue Capital, а також у консалтинговій фірмі McKinsey & Company.

Громадська і політична діяльність[ред.ред. код]

З 12 років Челсі була важливою частиною іміджу свого батька і постійно перебувала під прицілом телекамер. Її особисте життя також ставало предметом пильної уваги суспільства.

Під час передвиборної компанії 2008 року в таборі демократів Челсі активно підтримувала свою матір, Гілларі Клінтон, як претендента на те, щоб стати кандидатом від Демократичної партії на виборах президента США.

Особисте життя[ред.ред. код]

У 1998–1999 роках, під час навчання в Стенфорді, зустрічалася зі студентом Метью Пірсом. У 2010 році вийшла заміж за банкіра Марка Мезвінскі.

Челсі належить до Методистської церкви. З дитинства є веганом. У 2011 році переконала свого батька також дотримуватися веганської дієти.

У масовій культурі[ред.ред. код]

Сюжет фільму «Перша дочка» у багатьох деталях збігається з біографією Челсі, особливо з періодом її навчання в університеті.

Посилання[ред.ред. код]