Чирлідинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Черлідінг)
Перейти до: навігація, пошук
Чирлідери Даллас Ковбойс на борту авіаносця USS Harry S. Truman (CVN-75)
Чирлідерська команда з Університету Флориди виконує вправу "піраміда"
Чирлідер команди Нью-Інгленд Петріотс з помпонами

Чирлідинг, чірлідінг (англ. Cheerleading (ˈtʃɪərˌlidɪŋ), від cheer - схвальний, закличний вигук і lead - вести, управляти) - вид спорту, який поєднує в собі елементи шоу і видовищних видів спорту (танці, гімнастика та акробатика).

Спортивна складова чирлідингу[ред.ред. код]

Чирлідинг зародився в США в 1870-і роки і набув найбільш широкого поширення до середини XX століття.

Чирлідинг можна розділити на два основних напрямки:

 1. . змагання команд за програмами, підготовленими за спеціальними правилами;
 2. . Работа зі спортивними командами, клубами, федераціями для виконання наступних завдань:
 • залучення глядачів (вболівальників) на стадіони і в спортивні зали з метою популяризації фізкультури і спорту, здорового способу життя;
 • створення сприятливого морально-психологічного клімату на стадіоні, пом'якшення агресивного настрою вболівальників-фанатів, •створення обстановки «позитивного фанатизму» та управління емоціями фанатів;
 • підтримка спортивних команд, що беруть участь у матчі;
 • активізація і різноманітність рекламно-іміджевої роботи на спортивних заходах.

Міжнародна федерація чирлідингу[ред.ред. код]

У 1998 році була заснована Міжнародна федерація чирлідингу (англ. International Federation of Cheerleading), куди згодом, крім країн-членів європейської асоціації, увійшла Японія - країна, де в 2001 р. в Токіо відбувся перший чемпіонат світу з чирлідингу.

Країни, що входять в IFC: Тайвань, ПАР, Гонконг, Індонезія, Японія, Малайзія, Філіппіни, Сингапур, Таїланд, Австрія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Ірландія, Норвегія, Росія, Сербія, Чорногорія, Словенія, Швеція, Україна, Велика Британія, Австралія, Барбадос, Болівія, Бразилія, Чилі, Колумбія, Коста-Рика, Еквадор, Панама, Перу, США, Венесуела, Казахстан, Узбекистан.

Чирлідинг в Україні[ред.ред. код]

Всеукраїнська федерація чирлідингу офіційно зареєстрована в нашій країні 24 листопада 2004. 22 лютого 2005 Наказом Держкомспорту України № 419 чирлідингу був наданий статус виду спорту, офіційно визнаного в Україні. З 2005 року в Україні щорічно проводяться чемпіонат і Кубок України з чирлідингу.

Президент Федерації: член Виконкому Міжнародного чирлідингового союзу, віце-президент Спортивного комітету України, заслужений журналіст України, Почесний працівник фізичної культури і спорту, космонавт-дослідник СРСР Юрій Крикун.

Чирлідери команди Lviv Lions

Віце-президент: Президент авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», Почесний працівник фізичної культури та спорту Юрій Мірошников.

Генеральний секретар: заслужений тренер України з чирлідингу, Почесний працівник фізичної культури і спорту, суддя міжнародної категорії, член суддівського комітету Європейського чирлідингового Союзу, член комітету правил Міжнародного чирлідингового союзу Ганна Андрієнко.

Найбільш яскравими та відомими чирлідерськими групами і командами підтримки в Україні є:

І багато інших.

Змагання[ред.ред. код]

Чирлідинг - окремий самостійний вид спорту. По ньому проводяться змагання українського масштабу, європейського та світового. Чемпіонати з чирлідингу проводяться в декількох номінаціях:

 • Чир - елементи спортивної гімнастики та акробатики, побудова пірамід та танцювальні перестроювання під гучним кричалки;
 • Данс - спортивні танці з елементами гімнастики, з присутністю пластичності, хорошою хореографії та грації, приголомшливою синхронності;
 • Чир-мікс - виступи змішаних команд (жінки і чоловіки);
 • Стант - колективне побудова пірамід;
 • Індивідуальний чирлідер - сольний номер головного заводія команди;
 • Чир-данс шоу;
 • Чирлідер команди Вінницькі Вовки
  Парні станти.

Фільми про чирлідинг[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]