Чинджі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чинджі
25-й правитель Сілли
576 — 579
Попередник: Чинхин Великий
Наступник: Чинпхьон
 
Народження: невідомо
Смерть: 15 липня 579
Батько: Чинхин Великий
Мати: Queen Sado Park ssid
Шлюб: Chido buind
Діти: Kim Yeon Jund, Kim Biheongd, SeokMeong Kimssid і YangMeond

Чинджі (кор. 진지, 眞智, Jinji, Chinji; пом. 15 липня 579) — корейський правитель, двадцять п'ятий володар (ван) держави Сілла періоду Трьох держав.

Біографія[ред. | ред. код]

Був другим сином тхевана Чинхина і панни Садо з клану Пак. Його старший брат, спадкоємець престолу, Донжун, помер 572 року, тому Чинджі зайняв трон після смерті батька[1].

За його правління продовжувались напади з боку Пекче, зокрема 577 року війська Пекче вдерлись до Сілли з заходу. Сілланська армія відбила напад, після чого Чинджі наказав збудувати кілька нових фортець на західному кордоні[2]. Втім наступного року війська Пекче захопили фортецю Ар'ясан[3]. 579 року сили Пекче захопили ще три сілланських фортеці та зруйнували деякі важливі шляхи[4].

578 року Чинджі відрядив посланця до південнокитайської династії Чень[3].

Відповідно до Самгук Юса за його правління при дворі набирали обертів конфлікти між чиновниками та представниками різних кланів. Невпинні напади з боку Пекче завдавали значних збитків державі Чинджі, але він не зважав на це та вів розгульне життя: пиячив і розважався з жінками. Зрештою його піддані вмовили вана зректись престолу, й він помер в ув'язненні за три місяці після зречення.

Відповідно до іншого джерела (Хваран Секі) його усунула від влади мати, панна Садо, через те, що він не додержав обіцянки одружитись із її сестрою (чи племінницею). Він захопився іншою жінкою, тому його мати з сестрою поширили чутки, ніби всі біди Сілли походять від того, що на троні перебуває неправедний монарх. Вони вмовили його зректись влади, щоб заспокоїти небеса, потім ув'язнили, а за три місяці ван помер. Новим правителем було проголошено його десятирічного племінника, Чинпхьона, регенткою при якому стала Садо.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Кім Бусік. Самгук Сагі. Т. 4. 진지왕 원년
  2. Кім Бусік. Самгук Сагі. Т. 4. 진지왕 2년(577년) 冬十月 百濟侵西邊州郡 命伊湌世宗出師 擊破之於一善北 斬獲三千七百級 築內利西城
  3. а б Кім Бусік. Самгук Сагі. Т. 4. 진지왕 3년(578년) 秋七月 遣使於陳以獻方物 與百濟閼也山城
  4. Кім Бусік. Самгук Сагі. Т. 4. 진지왕 4년(579년)