Шаматалюк Євген Вікторович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шаматалюк Євген Вікторович
UA-OF4-LTCOL-GSB-H(2015).png Підполковник
Шаматалюк Євген Вікторович.jpg
Загальна інформація
Народження 9 червня 1990(1990-06-09) (32 роки)
с. Тарасівка, Тульчинський район, Вінницька область, Україна
Alma Mater Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
Військова служба
Приналежність Україна Україна
Вид ЗС ЗСУ Збройні сили
Рід військ БЗ ДШВ.svg Десантні війська
Формування
Війни / битви
Нагороди та відзнаки
Герой України Орден Богдана Хмельницького III ступеня (Україна)

Євге́н Ві́кторович Шаматалю́к (нар. 9 червня 1990, с. Тарасівка Тульчинського району Вінницької області) — підполковник Збройних сил України. Герой України (2022).

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 9 червня 1990 року у селі Тарасівка Тульчинського району Вінницької області. Закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна та Львівський інститут сухопутних військ.

Заступник командира аеромобільно-десантної роти-інструктор з повітрянодесантної підготовки 79-ї окремої аеромобільної бригади. З березня 2014 року — на фронті. Був на блокпосту із окупованим Кримом, під Волновахою, Слов'янськом. 28 липня на Луганщині поранений вперше — везли набої та продовольство військовим, він був старшим колони, потрапили в засідку терористів. Осколок влучив у стегно, оперований. Після реабілітації знову в строю.

28 вересня 2014 року при заходженні колони зведеного підрозділу до аеропорту «Донецьк» терористи із засади відкрили вогонь. Підрозділ зайняв кругову оборону, розпочавши вогонь у відповідь. Під час відбиття атаки Шаматалюк зазнав важкого поранення, ушкоджені внутрішні органи. За той день в бою полягло сім вояків.

Його одужання в Миколаєві очікували дружина та однорічний син.

Російське вторгнення в Україну (2022)[ред. | ред. код]

У ході російського вторгнення в Україну 2022 року підполковник Євген Шаматалюк виявив вогневі точки противника та спроможності його оборони, в результаті чого було здобуто необхідні відомості про ворога та взято в полон понад 10 військовослужбовців противника та зброю. Крім того, в районі Кам'янки Харківської області його підрозділи виконували завдання з недопущення прориву ворога в напрямку Мала Комишуваха — Долина[1].

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]