Шкідливі звички

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Легені та серце людини

Шкідливі звички — ряд звичок, що є шкідливими для організму людини. Вони перешкоджають людині розвиватися як розумово, так і фізично. Серед цих звичок виділяють декілька найбільш шкідливих - це наркоманія, алкоголізм, токсикоманія та тютюнопаління. Кожна з цих звичок викликає залежність людини від тієї чи іншої речовини, яку вона вживає.

Тютюнопаління[ред.ред. код]

Через вживання нікотину, у людини-курця може виникнути захворювання на рак легенів. Велике навантаження отримує і серце. Вчені підрахували,що курець у 10 разів більше хворіє на рак та на інфаркт міокарда, ніж люди, які не курять. Поступово помирають клітини організму!

Наркоманія[ред.ред. код]

Шприц

Через вживання наркотичних речовин, особливо ін'єкційне введення, людина має ризик захворіти на ВІЛ/СНІД. Це поняття має три складові:

  • Медична складова включає руйнівний вплив наркотичної речовини на організм людини.
  • Соціальна складова включає наслідки поведінки наркозалежної людини, небезпечної для її оточення.
  • Юридична складова — це кримінальна відповідальність за використання, вироблення, зберігання та збут наркотичних речовин, а також залучення до їх вживання.

Алкоголізм[ред.ред. код]

Алкогольний напій

Алкогольні напої шкідливо впливають на мозок і печінку людини. Також від алкоголю страждають ожирінням, захворюваннями серця. Медики в Україні відзначають, що алкоголізм подвоївся в Україні за останні роки і офіційна статистика визначає кількість хворих алкоголізмом - 700 тисяч. Неофіційно від алкоголізму страждає у двічі з половиною більше людей. 27 серпня в прямому ефірі відбулася дискусія про те, чи можна вважати алкоголізм в Україні епідемією, яка загрожує здоров'ю нації. "За результатами досліджень, 22% школярів і студентів середніх та вищих навчальних закладів вживають алкогольні напої практично щодня, або щонайменше кілька разів на тиждень, і в першу чергу це стосується пива та слабоалкогольних напоїв. Звичайно, останніми роками поширення пивного алкоголізму в нас різко збільшилось. Молоді люди звикають до пива, в якому є певний відсоток алкоголю і рано чи пізно від нього виникає залежність. Спочатку хочеться стати дорослим, а потім виникає бажання випити. І тому це шкодить молодому поколінню", - наголошує Табачников.

Див. також[ред.ред. код]