Юнацький чемпіонат Європи з футболу (U-19) 2019

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіонат Європи серед юнаків
UEFA U-19 European Championship.svg.png
Логотип Євро 2019
Деталі турніру
Господар Вірменія Вірменія
Дата 14 — 27 липня
Кількість команд (з УЄФА конфедерацій)
Стадіони 3 (1 місто)
Призери
Переможець Gold medal blank.svg Іспанія Іспанія (11-й титул)
Фіналіст Silver medal blank.svg Португалія Португалія
Статистика турніру
Матчів зіграно 15
Голів забито 37 (2.47 за матч)
Найкращий бомбардир(и) Португалія Гонсалу Рамус
2018
2020

Чемпіонат Європи з футболу 2019 серед юнаків до 19 років — 18-й розіграш чемпіонату Європи з футболу серед юнаків до 19 років і 68-й, якщо враховувати всі юнацькі чемпіонати. Чемпіонат відбувся у Вірменії з 14 по 27 липня 2019 року.

В цьому турнірі мають право брати участь гравці, що народилися після 1 січня 2000 року.

Кваліфікація[ред. | ред. код]

Відбірковий турнір до фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2019 складався з двох раундів:

У кваліфікаційному раунді брали участь 53 команди (Вірменія автоматично потрапила до фінальної частини на правах господаря турніру, Німеччина та Португалія автоматично пройшли в елітний раунд як команди з найвищим коефіцієнтом), які були поділені на 13 груп по 4 команди. В елітний раунд вийшли переможці груп, команди, що зайняли другі місця, і одна найкраща команда серед тих, що посіли треті місця.

В елітному раунді взяли участь 28 команд, які були поділені на 7 груп по 4 команди. Переможці груп вийшли у фінальну частину.

Збірні, що кваліфікувались на чемпіонат Європи[ред. | ред. код]

Країни Кваліфікація Попередні турніри
Вірменія Вірменія Господарі 1 (2005)
Ірландія Ірландія Переможець Групи 1 2 (2002, 2011)
Чехія Чехія Переможець Групи 2 6 (2002, 2003, 2006, 2008, 2011, 2017)
Норвегія Норвегія Переможець Групи 3 4 (2002, 2003, 2005, 2018)
Іспанія Іспанія Переможець Групи 4 11 (2002, 2004, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2015)
Франція Франція Переможець Групи 5 10 (2003, 2005, 2007, 2009, 2010, 2012, 2013, 2015, 2016, 2018)
Португалія Португалія Переможець Групи 6 10 (2003, 2006, 2007, 2010, 2012, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018)
Італія Італія Переможець Групи 7 6 (2003, 2004, 2008, 2010, 2016, 2018)
1 Жирним виділено чемпіонські роки. Курсивом перемоги на домашніх чемпіонатах.

Місця проведення[ред. | ред. код]

Турнір пройде в столиці Вірменії Єревані.

Вірменія Вірменія
Єреван Єреван Єреван
Республіканський стадіон імені Вазгена Саркісяна Бананц Стадіон Футбольної Академії
Armenia vs Portugal, 13 June 2015, V. Sargsyan Rep. Stad. Yerevan (12).jpg Banants stadium Yerevan, general view, 3 Oct. 2015.jpg FFA academy stadium Yerevan, 23.08.2015.jpg
Місткість: 14,403 Місткість: 4,860 Місткість: 1,428

Груповий етап[ред. | ред. код]

Група A[ред. | ред. код]

Поз Команда І В Н П ГЗ ГП О Кваліфікація
1 Португалія Португалія 3 2 1 0 8 1 +7 7 Плей-оф
2 Іспанія Іспанія 3 2 1 0 7 3 +4 7
3 Італія Італія 3 1 0 2 5 5 0 3
4 Вірменія Вірменія (H) 3 0 0 3 1 12 −11 0
Джерело: UEFA
Правила розподілу місць у групі: 1) Очки; 2) Очки в особистих зустрічах; 3) Різниця м'ячів в особистих зустрічах; 4) Різниця м'ячів; 5) Забитих м'ячів; 6) Рейтинг Fairplay.
(H) Господар.
Італія Італія 0–3 Португалія Португалія
Протокол
Бананц, Єреван
Глядачів: 3,700
Арбітр: Сергій Іванов (Росія)

Португалія Португалія 1–1 Іспанія Іспанія
Протокол
Бананц, Єреван
Глядачів: 2,100
Арбітр: Анастасіос Папапетроу (Греція)

Іспанія Іспанія 2–1 Італія Італія
Протокол
Стадіон Футбольної Академії, Єреван
Глядачів: 1,300
Арбітр: Ірфан Пельто (Боснія і Герцеговина)

Група В[ред. | ред. код]

Поз Команда І В Н П ГЗ ГП О Кваліфікація
1 Франція Франція 3 3 0 0 5 0 +5 9 Плей-оф
2 Ірландія Ірландія 3 1 1 1 3 3 0 4
3 Норвегія Норвегія 3 0 2 1 1 2 −1 2
4 Чехія Чехія 3 0 1 2 1 5 −4 1
Джерело: UEFA
Правила розподілу місць у групі: 1) Очки; 2) Очки в особистих зустрічах; 3) Різниця м'ячів в особистих зустрічах; 4) Різниця м'ячів; 5) Забитих м'ячів; 6) Рейтинг Fairplay.
Норвегія Норвегія 1–1 Ірландія Ірландія
Протокол
Годж Гол 81'
Стадіон Футбольної Академії, Єреван
Глядачів: 1,100
Арбітр: Нікола Дабанович (Чорногорія)

Чехія Чехія 0–0 Норвегія Норвегія
Протокол
Стадіон Футбольної Академії, Єреван
Арбітр: Сергій Іванов (Росія)
Ірландія Ірландія 0–1 Франція Франція
Протокол
Бананц, Єреван
Арбітр: Крісто Тогвер (Естонія)

Ірландія Ірландія 2–1 Чехія Чехія
Протокол
Кушей Гол 79'
Стадіон Футбольної Академії, Єреван
Арбітр: Анастасіос Папапетроу (Греція)
Франція Франція 1–0 Норвегія Норвегія
Нгуму Гол 62'
Протокол
Бананц, Єреван
Арбітр: Філіп Глова (Словаччина)

Плей-оф[ред. | ред. код]

 
ПівфіналиФінал
 
      
 
24 липня – Бананц
 
 
Португалія Португалія4
 
27 липня – Республіканський стадіон
 
Ірландія Ірландія0
 
Португалія Португалія0
 
24 липня – Республіканський стадіон
 
Іспанія Іспанія2
 
Франція Франція0 (3)
 
 
Іспанія Іспанія0 (4)
 

Півфінали[ред. | ред. код]

Португалія Португалія 4–0 Ірландія Ірландія
Феррейра Гол 31' (пен.)
Рамус Гол 45+2'59'90+6'
Протокол
Бананц, Єреван
Глядачів: 4,350
Арбітр: Крісто Тогвер (Естонія)

    Пенальті  
Беграуї Ф
Ізідор ~
Какре ~
Ндіка Матам Ф
Марселін Ф
3 – 4 Ф Мольєхо
Ф Маркес
~ Гільямон
Ф Ореллана
Ф Торрес
 

Фінал[ред. | ред. код]

Португалія Португалія 0–2 Іспанія Іспанія
Протокол
Торрес Гол 34'51'
Республіканський стадіон, Єреван
Глядачів: 7,150
Арбітр: Ірфан Пельто (Боснія і Герцеговина)

Посилання[ред. | ред. код]