Юнацький чемпіонат Європи з футболу (U-19) 2019

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіонат Європи серед юнаків
Логотип Євро 2019
Деталі турніру
Господар Вірменія Вірменія
Дата 14 — 27 липня
Кількість команд (з УЄФА конфедерацій)
Стадіони 3 (1 місто)
Призери
Переможець Іспанія Іспанія (11-й титул)
Фіналіст Португалія Португалія
Статистика турніру
Матчів зіграно 15
Голів забито 37 (2.47 за матч)
Найкращий бомбардир(и) Португалія Гонсалу Рамус
2018
2020

Чемпіонат Європи з футболу 2019 серед юнаків до 19 років — 18-й розіграш чемпіонату Європи з футболу серед юнаків до 19 років і 68-й, якщо враховувати всі юнацькі чемпіонати. Чемпіонат відбувся у Вірменії з 14 по 27 липня 2019 року.

В цьому турнірі мають право брати участь гравці, що народилися після 1 січня 2000 року.

Кваліфікація[ред. | ред. код]

Відбірковий турнір до фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2019 складався з двох раундів:

У кваліфікаційному раунді брали участь 53 команди (Вірменія автоматично потрапила до фінальної частини на правах господаря турніру, Німеччина та Португалія автоматично пройшли в елітний раунд як команди з найвищим коефіцієнтом), які були поділені на 13 груп по 4 команди. В елітний раунд вийшли переможці груп, команди, що зайняли другі місця, і одна найкраща команда серед тих, що посіли треті місця.

В елітному раунді взяли участь 28 команд, які були поділені на 7 груп по 4 команди. Переможці груп вийшли у фінальну частину.

Збірні, що кваліфікувались на чемпіонат Європи[ред. | ред. код]

Країни Кваліфікація Попередні турніри
Вірменія Вірменія Господарі 1 (2005)
Ірландія Ірландія Переможець Групи 1 2 (2002, 2011)
Чехія Чехія Переможець Групи 2 6 (2002, 2003, 2006, 2008, 2011, 2017)
Норвегія Норвегія Переможець Групи 3 4 (2002, 2003, 2005, 2018)
Іспанія Іспанія Переможець Групи 4 11 (2002, 2004, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2015)
Франція Франція Переможець Групи 5 10 (2003, 2005, 2007, 2009, 2010, 2012, 2013, 2015, 2016, 2018)
Португалія Португалія Переможець Групи 6 10 (2003, 2006, 2007, 2010, 2012, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018)
Італія Італія Переможець Групи 7 6 (2003, 2004, 2008, 2010, 2016, 2018)
1 Жирним виділено чемпіонські роки. Курсивом перемоги на домашніх чемпіонатах.

Місця проведення[ред. | ред. код]

Турнір пройде в столиці Вірменії Єревані.

Вірменія Вірменія
Єреван Єреван Єреван
Республіканський стадіон імені Вазгена Саркісяна Бананц Стадіон Футбольної Академії
Місткість: 14,403 Місткість: 4,860 Місткість: 1,428

Груповий етап[ред. | ред. код]

Група A[ред. | ред. код]

Поз Команда І В Н П ГЗ ГП РГ О Кваліфікація
1 Португалія Португалія 3 2 1 0 8 1 +7 7 Плей-оф
2 Іспанія Іспанія 3 2 1 0 7 3 +4 7
3 Італія Італія 3 1 0 2 5 5 0 3
4 Вірменія Вірменія (H) 3 0 0 3 1 12 −11 0
Джерело: UEFA
Правила розподілу місць у групі: 1) Очки; 2) Очки в особистих зустрічах; 3) Різниця м'ячів в особистих зустрічах; 4) Різниця м'ячів; 5) Забитих м'ячів; 6) Рейтинг Fairplay.
(H) Господар.
Італія Італія 0–3 Португалія Португалія
Протокол
Бананц, Єреван
Глядачів: 3,700
Арбітр: Сергій Іванов (Росія)

Португалія Португалія 1–1 Іспанія Іспанія
Протокол
Бананц, Єреван
Глядачів: 2,100
Арбітр: Анастасіос Папапетру (Греція)

Іспанія Іспанія 2–1 Італія Італія
Протокол
Стадіон Футбольної Академії, Єреван
Глядачів: 1,300
Арбітр: Ірфан Пельто (Боснія і Герцеговина)

Група В[ред. | ред. код]

Поз Команда І В Н П ГЗ ГП РГ О Кваліфікація
1 Франція Франція 3 3 0 0 5 0 +5 9 Плей-оф
2 Ірландія Ірландія 3 1 1 1 3 3 0 4
3 Норвегія Норвегія 3 0 2 1 1 2 −1 2
4 Чехія Чехія 3 0 1 2 1 5 −4 1
Джерело: UEFA
Правила розподілу місць у групі: 1) Очки; 2) Очки в особистих зустрічах; 3) Різниця м'ячів в особистих зустрічах; 4) Різниця м'ячів; 5) Забитих м'ячів; 6) Рейтинг Fairplay.
Норвегія Норвегія 1–1 Ірландія Ірландія
Протокол
Годж Гол 81'
Стадіон Футбольної Академії, Єреван
Глядачів: 1,100
Арбітр: Нікола Дабанович (Чорногорія)

Чехія Чехія 0–0 Норвегія Норвегія
Протокол
Стадіон Футбольної Академії, Єреван
Арбітр: Сергій Іванов (Росія)

Ірландія Ірландія 2–1 Чехія Чехія
Протокол
Кушей Гол 79'
Стадіон Футбольної Академії, Єреван
Арбітр: Анастасіос Папапетру (Греція)
Франція Франція 1–0 Норвегія Норвегія
Нгуму Гол 62'
Протокол
Бананц, Єреван
Арбітр: Філіп Глова (Словаччина)

Плей-оф[ред. | ред. код]

 
ПівфіналиФінал
 
      
 
24 липня – Бананц
 
 
Португалія Португалія4
 
27 липня – Республіканський стадіон
 
Ірландія Ірландія0
 
Португалія Португалія0
 
24 липня – Республіканський стадіон
 
Іспанія Іспанія2
 
Франція Франція0 (3)
 
 
Іспанія Іспанія0 (4)
 

Півфінали[ред. | ред. код]

Португалія Португалія 4–0 Ірландія Ірландія
Феррейра Гол 31' (пен.)
Рамус Гол 45+2'59'90+6'
Протокол
Бананц, Єреван
Глядачів: 4,350
Арбітр: Крісто Тогвер (Естонія)

    Пенальті  
Беграуї Забито
Ізідор Не забив
Какере Не забив
Ндіка Матам Забито
Марселін Забито
3 – 4 Забито Мольєхо
Забито Маркес
Не забив Гільямон
Забито Ореллана
Забито Торрес
 

Фінал[ред. | ред. код]

Португалія Португалія 0–2 Іспанія Іспанія
Протокол
Торрес Гол 34'51'
Республіканський стадіон, Єреван
Глядачів: 7,150
Арбітр: Ірфан Пельто (Боснія і Герцеговина)
 Євро-2019 (U-19) 
Іспанія
Іспанія
11-й титул

Посилання[ред. | ред. код]