Чемпіонат Швеції з футболу 2019

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіонат Швеції з футболу 2019
Деталі турніру
Дата проведення 31 березня — 2 листопада 2019
Кількість учасників 16
Призери
Gold medal blank.svg Переможець «Юргорден» (Стокгольм) (12-й титул)
Silver medal blank.svg 2-е місце Мальме ФФ
Bronze medal blank.svg 3-є місце «Гаммарбю» (Стокгольм)
Путівки в континентальні кубки
Ліга чемпіонів «Юргорден» (Стокгольм)
Ліга Європи Мальме ФФ
«Гаммарбю» (Стокгольм)
Обмін між лігами
Sub on.svg Підвищення
в класі
М'єльбю АІФ
Варбергс БоІС
Sub off.svg Пониження
в класі
ГІФ Сундсвалль
АФК Ескільстуна
Статистика турніру
Бомбардир Мухамед Буя Турай («Юргорден»)
 (15 м'ячів)
Зіграно матчів 240
Забито голів 650 (2.71 за матч)
← 2018
2020 →

Аллсвенскан 2019 — 95-й сезон від часу створення вищого дивізіону (в 1924 році). У чемпіонаті візьмуть участь традиційно 16 клубів. Сезон 2019 року проходив у два кола, розпочався 31 березня й завершився 2 листопада 2019 року.

Чемпіонський титул захищав АІК.

Зміни порівняно з попереднім сезоном[ред. | ред. код]

Поз. Клуби, які вибули в Супереттан
14 «Броммапойкарна»
15 Далькурд
16 Треллеборг ФФ
Поз. Клуби, які потрапили до Аллсвенскан
1 «Гельсінгборгс ІФ»
2 «Фалькенбергс ФФ»
3 АФК Ескільстуна

Учасники сезону 2019 року[ред. | ред. код]

Клуб Місто Стадіон Кількість глядачів
АІК Стокгольм Френдз Арена 50 653
«Гаммарбю» Стокгольм Теле2 Арена 33 000
«Геккен» Гетеборг Бравіда Арена 6 500
«Гельсінгборг» Гельсінгборг Олімпія 16 500
ІФК Гетеборг Гетеборг Гамла Уллеві 18 416
«Ельфсборг» Бурос Бурос Арена 16 899
Еребру СК Еребру Берн Арена 12 300
«АФК Ескільстуна» Ескільстуна Тунаваллен 7 800
Естерсундс ФК Естерсунд Ємткрафт Арена 8 466
Кальмар ФФ Кальмар Гульдфогельн Арена 12 000
Мальме ФФ Мальме Сведбанк 24 000
ІФК Норрчепінг Норрчепінг Норрчепінг Ідроттспарк 17 234
«Сіріус» Уппсала Студентернас ІП 6 300
ГІФ Сундсвалль Сундсвалль Норрпортен Арена 8 500
Фалькенбергс ФФ Фалькенберг Фалкон Алкоголфрі Арена 5 565
«Юргорден» Стокгольм Теле2 Арена 33 000

Турнірна таблиця[ред. | ред. код]

Поз Команда І В Н П ГЗ ГП О Кваліфікація або пониження
1 «Юргорден» ІФ (C) 30 20 6 4 53 19 +34 66 Ліга чемпіонів
2 Мальме ФФ 30 19 8 3 56 16 +40 65 Ліга Європи
3 «Гаммарбю» ІФ 30 20 5 5 75 38 +37 65
4 АІК Стокгольм 30 19 5 6 47 24 +23 62
5 ІФК Норрчепінг 30 16 9 5 54 26 +28 57
6 «Геккен» 30 14 7 9 44 29 +15 49
7 ІФК Гетеборг 30 13 9 8 46 31 +15 48
8 ІФ «Ельфсборг» 30 11 10 9 44 45 −1 43
9 Еребру СК 30 9 6 15 40 56 −16 33
10 Гельсінгборгс ІФ 30 8 6 16 29 49 −20 30
11 ІК «Сіріус» 30 8 5 17 34 51 −17 29
12 Естерсундс ФК 30 5 10 15 27 52 −25 25
13 Фалькенбергс ФФ 30 6 7 17 25 62 −37 25
14 Кальмар ФФ (Q) 30 4 11 15 22 47 −25 23 Плей-оф
15 ГІФ Сундсвалль (R) 30 4 8 18 31 50 −19 20 Пониження з Аллсвенскан
16 АФК Ескільстуна (R) 30 4 8 18 23 55 −32 20
Оновлено після матчів, зіграних 2 листопада 2019. Джерело: svenskfotboll.se (швед.)
Правила розподілу місць у групі: 1) Очки; 2) Очки в особистих зустрічах; 3) Різниця м'ячів в особистих зустрічах; 4) Різниця м'ячів; 5) Забитих м'ячів; 6) Плей-оф.
(C) Чемпіон; (Q) Кваліфікувалися до зазначеної фази; (R) Вибули.

Результати матчів[ред. | ред. код]

Команда AFC AIK «BKH» DIF FFF GIFS «HAM» HIF «IFE» IFKG IFKN IKS KFF MFF ÖSK ÖFK
АФК Ескільстуна 2–4 0–2 1–1 0–0 1–0 1–6 1–1 2–2 3–1 0–2 0–0 3–1 0–1 1–1 0–1
АІК Стокгольм 2–1 1–0 1–0 2–0 2–1 2–0 2–0 3–0 1–0 0–2 2–1 1–2 0–0 2–0 0–0
«Геккен» 3–0 1–2 0–1 4–1 1–0 2–0 2–1 1–2 1–2 0–1 4–1 1–0 1–1 3–0 1–1
«Юргорден» 3–0 0–2 2–0 1–0 2–2 1–2 2–0 2–0 2–1 1–1 4–0 2–0 1–1 3–0 3–1
Фалькенбергс ФФ 1–0 1–5 0–3 0–3 2–0 0–2 1–1 2–1 1–1 0–2 0–0 0–0 1–2 1–0 1–0
ГІФ Сундсвалль 0–0 1–1 0–1 1–4 3–1 2–3 1–2 1–2 0–2 4–4 2–1 1–2 3–1 1–2 1–1
«Гаммарбю» 3–1 2–1 4–1 2–1 6–2 3–0 2–1 5–2 6–2 2–2 2–0 1–1 2–0 5–1 4–0
Гельсінгборгс ІФ 2–1 1–3 0–2 1–1 1–1 1–1 2–1 1–2 1–2 3–1 1–0 2–0 0–1 1–4 2–0
«Ельфсборг» 1–0 1–1 0–0 0–1 4–0 3–1 1–1 1–1 2–0 0–0 1–1 2–1 0–3 4–2 4–1
ІФК Гетеборг 1–0 3–0 0–0 0–1 1–1 2–1 0–0 3–1 3–0 0–0 2–1 4–0 0–0 0–1 7–1
ІФК Норрчепінг 4–0 0–0 2–1 2–2 4–3 2–0 2–0 5–0 2–0 1–2 0–1 1–0 1–1 3–0 3–0
«Сіріус» 3–2 0–2 3–4 0–2 2–0 1–0 1–3 2–1 2–4 2–4 0–2 3–0 0–1 3–4 1–1
Кальмар ФФ 0–0 0–1 1–1 0–1 2–3 0–2 2–2 1–0 1–1 1–1 2–2 0–2 0–5 1–1 1–1
Мальме ФФ 5–0 2–0 1–1 0–1 5–0 2–1 4–1 3–0 4–1 1–0 1–0 1–1 1–0 2–1 2–0
Еребру СК 3–1 2–1 1–2 0–3 4–0 0–0 2–3 0–1 2–2 2–2 1–2 0–2 1–1 0–5 2–0
Естерсундс ФК 1–2 1–3 1–1 1–2 3–2 1–1 1–2 3–0 1–1 0–0 2–1 2–0 1–2 0–0 1–3
Оновлено після матчів, зіграних 2 листопада 2019. Джерело: SFF (швед.)
Колір: блакитний = перемога господарів; жовтий = нічия; рожевий = перемога гостей.

Лідери чемпіонату[ред. | ред. код]

Плей-оф[ред. | ред. код]

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
6/10 листопада 2018
ІК «Браге» (Бурленге) 2:4 Кальмар ФФ 0:2 2:2

Прописку в Аллсвенскан зберіг клуб Кальмар ФФ.

Статистика[ред. | ред. код]

Найкращі бомбардири сезону[ред. | ред. код]

Позиція Гравець Клуб Голи
1 Сьєрра-Леоне Мухамед Буя Турай Юргорден 15
2 Швеція Робін Седер ІФК Гетеборг 14
Швеція Муамер Танкович Гаммарбю ІФ

Хет-трики[ред. | ред. код]

Гравець Клуб Суперник Результат Дата
Швеція Александер Качаниклич Гаммарбю ІФ Фалькенбергс ФФ 6–2 7 липня 2019
Швеція Філіп Рогич Еребру СК Фалькенбергс ФФ 4–0 20 липня 2019
Сербія Никола Джурджич Гаммарбю ІФ АФК Ескільстуна 1–6 27 липня 2019
Швеція Карлос Страндберг Еребру СК Гельсінгборгс ІФ 1–4 29 липня 2019
Швеція Карлос Страндберг Еребру СК ІК Сіріус 3–4 24 серпня2019
Швеція Робін Седер ІФК Гетеборг Кальмар ФФ 4–0 26 серпня2019
Чорногорія Владимир Родич Гаммарбю ІФ Еребру СК 5–1 30 вересня 2019
Еритрея Генок Гойтом4 голи АІК Фалькенбергс ФФ 1–5 20 жовтня2019

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]