Янтарна мліївська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Янтарна мліївська
РідСлива (Prunus)
ВидСлива домашня (Prunus domeslica)
СортЯнтарна мліївська
АвторІнститут помології імені Л. П. Симиренка НААН
СелекціонерЛаскавий В. П., Ласкавий В. В.

Янтарна мліївська — виведений у Черкаській області сучасний сорт сливи з високими харчовими якостями та всебічним застосуванням.

Сливи мають красиве забарвлення — хамелеонове, що переливається в дощ від лимонно-золотистого до ніжно-лілового кольору. Форма — довгаста. Плоди — більші середнього, м'які на дотик. Проте при обережному поводженні досить лежкі.

Має одні з найвищих у світі смакові якості, солодше цукру, ідеальний на варення, консервування. Перезрілі плоди можна товкти і додавати в крем для тістечка.

Перезріває на дереві, від вітру опадає не значно, але легко обтрушується на клейонку. Перезрілі плоди гарно тримаються на черешках, при цьому одразу не псуються, а стають надзвичайно солодкими з незначними виноградним присмаком, м'які немов кисіль, за що їх і цінують як сировину для варення.

Строк достигання — початок серпня. Розмір — від 70 грамів. Витривалість дерева і зав'язі — вище середньої. Плоди добре лежать в холодильнику, якщо їх рвати завчасно, до розм'якання.

Рано вступає в плодоношення.

Придатна до вирощування практично по всій Україні, хоча у деякі роки може не встигати визрівати в Карпатах на висотах вище Яблуницького перевалу.

По факту популярна найбільше на Поділлі і Наддніпрянщині. На великих плантаціях вирощується мало.

Мліївська — не єдина янтарна слива, але одна з найкращих.


Посилання

[ред. | ред. код]