Хостинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Хо́стинг (англ. hosting) — послуга, що надає дисковий простір для розміщення фізичної інформації на сервері, що постійно перебуває в мережі (наприклад Internet).

Зазвичай під поняттям послуги хостингу мають на увазі, як мінімум, послугу розміщення файлів сайту на сервері, на якому запущене ПЗ, необхідне для обробки запитів до цих файлів (веб-сервер). Як правило, до послуг хостингу вже входить надання місця для поштової кореспонденції, баз даних, DNS файлового сховища тощо, а також підтримка функціонування відповідних сервісів, однак вони можуть надаватися і окремо. Розрізняють безкоштовний та платний хостинг. Безкоштовні «хостери» заробляють на тому, що розміщують рекламу на своїх сайтах.

Види хостингу[ред.ред. код]

Повнофункціональний хостинг[ред.ред. код]

  • віртуальний хостинг — надається місце на диску для розміщення веб-сайтів, середовище виконання веб-сервісів єдине для багатьох користувачів, ресурси розподілені між усіма користувачами на одному сервері, де може розміщуватись від 50 до 1000 користувачів. Невеликі дешеві хостинг-провайдери часто нехтують безпекою і взагалі не розмежовують привілеїв користувачів, що дозволяє одному користувачеві на сервері мати доступ до сайтів сотень інших користувачів.
  • віртуальний виділений сервер (VPS або VDS) — послуга, в рамках якої користувачеві надається так званий віртуальний виділений сервер. У плані управління операційною системою здебільшого вона відповідає фізичному виділеного сервера. Зокрема: права адміністратора, root-доступ, власні IP-адреси, порти, правила фільтрування і таблиці маршрутизації.
  • виділений сервер — надається сервер цілком. Використовується для реалізації нестандартних завдань (сервісів), а також розміщення «важких» веб-проектів, які не можуть спів-існувати на одному сервері з іншими проектами і вимагають під себе всі ресурси сервера.
  • колокація (Collocation) — надання місця в дата центрі провайдера для обладнання клієнта (зазвичай шляхом монтажу в стійці) і підключення його до Інтернету.

За умовами надання хостинг часто поділяється на платний і безкоштовний. Зазвичай компанія, що надає безкоштовний хостинг, заробляє шляхом показу реклами на сторінках, розміщених на ньому. Безкоштовний хостинг, як правило, повільніше платного, надає тільки базові послуги і ненадійний. Також часто безкоштовний хостинг надається для того, щоб через якийсь час перевести користувача на платну основу, шляхом погіршення умов користування. Приватні особи для своїх домашніх сторінок на початковому етапі їх розвитку використовують безкоштовний хостинг. Громадські організації можуть використовувати як платний хостинг, так і безкоштовний. Комерційні організації практично завжди користуються послугами платного хостингу.

Обмежений або хостинг певних програм (послуг)[ред.ред. код]

Веб-хостинг[ред.ред. код]

Приклад стійки серверів

Веб-хостинг є одним із типів інтернет-хостингу, який дозволяє окремим особам та організаціям зробити свій веб-сайт доступним через World Wide Web . Веб-сайти компанії, які надають місце на сервері, що належать або орендовані для використання клієнтами, а також інтернет з'єднання, як правило, в центрі обробки даних . Веб-сайти, можуть також надавати дані космічного центру та підключення до Інтернету для інших серверів, розташованих в центрі обробки даних, це носить назву колокейшн, також відому як Housing в Латинській Америці чи Франції. Сфера послуг веб-хостингу часто змінюється. Однак основними є веб-сторінки та хостинг дрібних файлів, де файли можуть бути завантажені через File Transfer Protocol (FTP) або веб-інтерфейси. Файли, як правило, доставляються в Інтернеті «як є» або з мінімальною обробкою. Багато Інтернет-провайдерів (ISP) пропонують дану послугу безкоштовно для абонентів. Приватні особи та організації можуть також отримати веб-сторінку хостингу від альтернативних постачальників послуг. Особистий веб-сайт хостинг, як правило, безкоштовний або недорогий. Бізнес веб-сайт хостинг часто платний. Односторінковий хостинг використовується, як правило, у персональних веб-сторінках. Комплексний сайт вимагає більш всеосяжний пакет, який забезпечує підтримку баз даних і розробки додатків платформи (наприклад, PHP, Java, Ruby на Rails, ColdFusion, або ASP.NET).Адже саме дані послуги дозволяють клієнтам написати або встановити скрипти для додатків, таких як форуми та управління контентом. Крім того, Secure Sockets Layer (SSL) зазвичай використовується для електронної комерції. Xостинг може також забезпечити інтерфейс або панелі керування для управління веб-сервера та установки скриптів, а також інші модулі та обслуговування додатків, таких як електронна пошта. Деякі хостинги спеціалізуються на певних програмах чи послугах (наприклад, електронна комерція), які зазвичай використовуються великими компаніями.

Хостинг в Україні[ред.ред. код]

Ринок хостингу в Україні є доволі молодим, практично всі гравці на ринку надають однакового набору послуг та відрізняються тільки технологічністю, надійністю та кваліфікацією співробітників. В перелік основних сервісів, які надаються входять: веб-хостинг (віртуальний сервер), віртуальний виділений сервер та колокація. Для веб-хостингу використовують технологію сумісного сервера з розмежуванням доступу до папок, основними операційними системами для цього є Unix-подібні. Не винятком є панель управління для веб-хостингу, практично всі використовують cPanel. Основною технологією для віртуалізації та створення віртуальних виділених серверів є безкоштовна OpenVZ яка має багато недоліків, лише одиниці з сервіс-провайдерів використовують платні високоякісні технології віртуалізації.

Починаючи з 2010 року в Україні почали з'являтися хостинги з автоматичним створенням сайтів, що дало можливість недосвідченим користувачам робити сайти на таких безкоштовних платформах як Wordpress чи Joomla!. До таких хостингів можна віднести послуги від RX-NAME.UA CityHost, X-HOST.UA, Hostenko, Українського хостингу на Wordpress, HostingUA.net, UAhosting та інших. Послуги подібних сервісів набувають популярності серед українських блогерів, завдяки простоті користування та повній незалежності від сторонніх платформ таких як Livejournal або Blogger.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Інтернет Це незавершена стаття про Інтернет.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.