1080p

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Порівняння стандартних роздільних здатностей телевізійних сигналів. У даному прикладі в кадри HD і Full HD потрапляє більша кількість об'єктів. Об'єкт, що знаходиться в центрі уваги, передається з великою кількістю деталей.

Full HD (повна висока чіткість) — назва роздільної здатності відео 1920×1080. Така роздільна здатність не зафіксована в стандартах, це лише маркетингова назва. Вперше назву Full HD запропоновано компанією Sony у 2007 році.

Застосовується в трансляціях телебачення високої роздільної здатності (HDTV), у фільмах, записаних на дисках Blu-Ray і HD-DVD.

Оригінальний логотип Sony

Після появи моніторів високої роздільної здатності виник попит на відео у роздільній здатності, більшій ніж стандартна телевізійна (для NTSC - 525 рядків, для PAL, SECAM - 625 рядків, тощо). На багатьох відео в мережі інтернет з'явилися позначки HD (висока роздільна здатність) або HQ (висока якість), хоча насправді це відео було не набагато кращим за стандартне (без такої позначки). Запровадження позначення «Full HD» мало на меті виокремити справді високу роздільну здатність, яку було визначено як 1920×1080. Для перегляду такої роздільної здатності монітор/телевізор має підключатись до пристрою передачі (ПК чи телевізійного декодера) за допомогою сучасних (переважно цифрових) інтерфейсів: HDMI, DVI, DisplayPort (зокрема Thunderbolt), WIDI, AIR Play тощо. У разі підключення через аналогові інтерфейси (S-Video, RCA, DSub або подібні) якість зображення буде обмежена інтерфейсом, через який сигнал передається.

Виробники телевізорів запровадили також позначку «HD READY», яка означає, що пристрій може приймати сигнал із роздільною здатністю 1080 ліній, хоча відтворює його з меншою роздільною здатністю (частіше за все — 720p).

Існує анаморфний варіант Full HD з неквадратними пікселями та роздільною здатністю 1440×1080, оскільки майже в усіх форматах ефірного телебачення співвідношення сторін зображення становить 4:3, а у Full HD — 16:9.

Див. також[ред. | ред. код]