MPEG transport stream

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

MPEG transport stream (MPEG-TS) - стандартний формат для передачі та зберігання аудіо, відео, і PSIP-протоколу (англ. Program and System Information Protocol). Він використовується в таких системах, як DVB, ATSC і IPTV.

Транспортний потік вказується в MPEG-2 (частина 1). Також відомий як стандарт ISO/IEC 13818-1 або ITU-T Rec. H.222.0.

До складу чипсета MPEG кодера насправді входить аудіокодер і відеокодер. Відеокодер виробляє потік MPEG відеоданих, аудіокодер виробляє потік MPEG аудіо даних. Ці потоки називаються «елементарні MPEG потоки» (MPEG Elementary Streams або коротко ES). Обидва аудіо і відео елементарні (ES) потоки розбиті на пакети (наприклад, для відеодекодера пакетом може бути кадр зображення). Результуючі потоки називаються MPEG-пакетизовані елементарні потоки ( MPEG Packetized Elementary Streams або коротко PES), які, в свою чергу, мультиплексує кодер мультиплексора транспортного потоку ( Transport Stream Multiplexer). Мультиплексор виробляє транспортний потік (Transport Stream , TS), який містить аудіо і відео PES-потоки разом з даними синхронізації[1].

Кожен з TS пакетів містить заголовок і корисні дані, наприклад, аудіо-, відео-дані, телетекст. Заголовок кожного пакета містить інформацію про зміст цього пакету і є важливим для демультиплексора TS. Заголовок починається зі слова синхронізації (47 в hex форматі), використовуваного для розпізнавання початку пакета. Далі йдуть два байти, які містять деякі необхідні прапори (flags) і ідентифікатор пакету (PID).

Сервісна інформація міститься в кількох спеціальних таблицях. Ці таблиці передаються як окремі потоки, подібно відео- та аудіо-потокам. Більшість потоків таблиць сервісної інформації мають фіксований відомий ID, так що декодер завжди може знайти їх.

Найбільш важливими є PAT і PMT таблиці. Таблиця PAT (Program Association Table) містить назви всіх програм в даному потоці і пакетні ідентифікатори (PID-коди) для PMT (Program Map Table) цих програм (таблиць структури програм). Якщо ресивером приймається невідомий транспортний потік, то він спочатку чекає TS пакетів з PID = 0, що містять таблицю PAT, потім, у свою чергу, PAT таблиця повідомляє ресиверу коди PID таблиці структури програм PMT в цьому потоці.

Timecode[ред.ред. код]

Транспортний потік був створений для касет і мовлення, тому потрібні були зміни для використання в медіапристроях з випадковим доступом, таких як нове покоління цифрових камер, що записують на DVD, Blu-ray, жорсткі диски або SSD, карти пам'яті.

Система випадкового доступу може зберігати пакетні дані в буфері, якщо пристрій зберігання не готовий (наприклад, поки пристрій запускається).

Пакети записуються не по порядку. Спеціальний трек зберігає їх 4 - байтний код часу (timecode - TC), доданий в стандартні 188-байтні пакети. У результаті виходить 192-байтний пакет. Все це неофіційно називається M2TS потоком. Blu-ray Disc Association назвала це «BDAV MPEG - 2 transport stream». JVC назвала TOD (можливо, як абревіатура від «Transport stream on disc» ) коли використовувала його в відеокамери з HDD , таких як GZ-HD7. Транспортний потік M2TS також використовується для AVCHD відеофайлів , які часто мають розширення MTS .

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]