570-ті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
VI століття: 571—580 роки

570 · 571 · 572 · 573 · 574 · 575 · 576 · 577 · 578 · 579

Раннє Середньовіччя. Триває чума Юстиніана. У Східній Римській імперії після зречення Юстина II розпочалося правління Тиберія II. Візантійська імперія контролювала значну частину володінь колишньої Римської імперії, але почала втрачати землі. Лангобарди утвердилися в Італії і утворили в ній Лангобардське королівство, в окремих регіонах Італії збереглося візантійське правління. Франкське королівство розділене між синами Хлотара I. Іберію займає Вестготське королівство. В Англії розпочався період гептархії. У Східній Європі проходить процес швидкого розселення аварів та слов'ян.

У Китаї період Північних та Південних династій. На півдні править династія Чень, на півночі Північна Чжоу поклала край Північній Ці. Індія роздроблена. В Японії триває період Ямато. У Персії править династія Сассанідів. Степову зону Азії та Східної Європи контролює Тюркський каганат.

На території лісостепової України в VI столітті виділяють пеньківську й празьку археологічні культури. VI століття стало початком швидкого розселення слов'ян. У Північному Причорномор'ї співіснують різні кочові племена, зокрема гуни, сармати, булгари, алани, авари.

Події[ред. | ред. код]

Народились[ред. | ред. код]

Померли[ред. | ред. код]