Хосе де Чуррігера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 09:15, 22 травня 2020, створена Shynkar (обговорення | внесок) (→‎Література)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Головний вівтар церкви Св. Естебана, Саламанка
Церкв Св. Каєтано, Мадрид

Хосé Беніто де Чуррігéра (ісп. José Benito de Churriguera; 21 березня 1665(16650321), Мадрид, Іспанія — 2 березня 1725, Мадрид, Іспанія) — найвідоміший представник родини архітекторів Чуррігера, ім'ям яких названо химерний архітектурний стиль чуррігереско. Архітекторами були також його брати, Хоакін (1674—1724) і Альберто (1676—1740). Хосé Беніто де Чуррігéра працював у стилі пізнього бароко й рококо.

Творчість[ред. | ред. код]

Дотримуючись традицій родини, спочатку займався різьбленням по дереву та скульптурою. Натхненний творчістю Франческо Борроміні та Гваріно Гваріні, він створював ретабло для мадридських церков.

У 1709 він звернувся до архітектури та підготував проект села Нуево-Бастан недалеко від Мадриду, що став одним з найбільших містобудівних планів Іспанії того часу. За своїми проектами він звів у селі палац, церкву та мануфактуру.

У 1722-1723 Чуррігера працював над ратушею Саламанки. Разом зі своїми молодшими братами Хоакіном і Альберто він створив пишний стиль пізнього іспанського бароко, який згодом отримав його ім'я.

У своїх роботах поєднував прийоми бароко з окремими мотивами готики та платереско (іспанський варіант ренесансу). Застосовував химерну орнаментику, вигнуті хвилеподібні карнизи, колони, рясний скульптурний декор. Найвидатніші його роботи:

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Хосе Беніто де Чуррігера