Галаган Іван Григорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іван Григорович Ґалаґан
Іван Григорович Ґалаґан
Іван Григорович Ґалаґан
Прилуцький полковник
1763 — 1767
Попередник Григорій Ґалаґан
Наступник Петро Горленко

Народився невідомо
Помер 1789(1789)
Сокиринці
Країна Російська імперія
Національність українець
Рід Ґалаґани
Батько Григорій Гнатович Ґалаґан
У шлюбі з Катерина Юхимівна Дараган
Діти Григорій

Іван Ґалаґа́н (? — 1789) — український політичний діяч доби Гетьманщини. Полковник Прилуцького адміністративного полку (17631767)[1].

Життєпис

Після смерті Григорія Гнатовича Ґалаґана, маєтки в Сокиринцях перейшли у спадок його єдиному синові Івану. Іван до цього часу служив у козацькому війську і мав почесне звання бунчукового товариша, чотири роки (25.08.1763-1767) керував прилуцьким полком замість батька. У 1780-90 рр. служив повітовим суддею в Прилуках. У Сокиринцях Іван Григорович побудував новий двоповерховий дерев'яний будинок на кам'яному фундаменті.

Одружився Іван Григорович в 1754 році на чотирнадцятирічній дочці київського полковника, племінниці гетьмана Кирила Розумовського Катерині Юхимівні Дараган, яка згодом отримала від батька і братів у спадок величезні багатства, однак шлюб цей був нещасливим, — вже маючи трьох дітей, подружжя роз'їхалося. Ґалаґан хотів навіть офіційно розлучитися однак дружина розлучення не дала. Іван Григорович часто хворів, жив тихо.

Помер в 1789 році, залишивши синові Григорію 6000 душ кріпаків.

Його дружина після розриву купила невеличкий маєток в Івківцях під Прилуками і прожила там багато років. В цей час померли два її брата і їй з сестрою (княгиня Хованська) дісталися великі і багаті маєтки на Полтавщині і Чернігівщині (Лемеші, Михайлівка, Мостище, Рудьківка, Данівка, Покорщина). Катерина Юхимівна з дітьми переїхала в Покорщину під Козельцем і зажила на широку ногу, оточивши себе слугами і безліччю декоративних собачок. Розмовляла тільки на «малоросійському діалекті». Померла вона у 83 роки в 1823 році і похована в Георгіївському монастирі у Данівці поблизу Козельця. Іван Григорович Ґалаґан помер в 1789 році, поховали його біля «домової» церкви у Сокиринському саду.

Сім'я

Примітки

  1. Степанов В. П. Русское служилое дворянство 2-й пол. XVIII в. СПб., 2000: С. 82-431, 83-444, 84-437.

Література