Хорал
Церко́вний гімн (грец. hýmnos — похвальна пісня), також Хорал — урочистий музичний твір на слова символічного змісту, вживається здебільшого як символ церкви та оголошених нею святих (поряд з іншою церковною атрибутикою: прапорами, хоругвами, хрестом, євангелієм, свічками тощо).
Як жанрова форма поезії еволюціонував з церковних пісень хвали, завершуваних молитвою до християнських святих, Богородиці, Ісуса Христа, Пресвятої Трійці та окремих її осіб. У добу Середньовіччя знаний як хорал. Гімн поширювався і в ренесансно-бароковій Україні (кондаки). Гімн пов'язується з урочистими подіями релігійного та церковного значення, з офіційними церемоніями, ювілеями і т.п.
Церковні гімни часто відносяться до святкових днів, як наприклад: Різдво Христове, Воскресіння Христове, Великий піст — та празники окремих святих. Темою також можуть стати церковні чини і практики як-от: молебень, похорон, Святе Причастя (Євхаристія), хрестини, подружжя тощо, у православних і католицьких церквах.
Посилання
- Хорал // Літературознавча енциклопедія : у 2 т. / авт.-уклад. Ю. І. Ковалів. — Київ : ВЦ «Академія», 2007. — Т. 2 : М — Я. — С. 559.
Це незавершена стаття про музику. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Ця стаття не містить посилань на джерела. (березень 2015) |