Християнський рок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Християнський рок (англ. Christian rock) — різновид рок-музики, присвячений темі християнства. Групи християнського року виконують пісні про Бога, віру і душу.

Характеристика[ред. | ред. код]

Деякі дослідження вказують на те, що більшість традиційних християн неприхильно ставилися до рок-музики, коли вона стала популярною серед молоді у 1950-х роках, хоча музика кантрі та госпел часто впливала на ранню рок-музику.[1] Рок-н-рол відрізнявся від норми, і тому сприймався як загроза.[2]

У 1957 році Елвіс Преслі випустив "християнський" альбом Peace in the Valley.[3]

Наприкінці 60-х років минулого століття у популярній на той час рок-культурі формуються гурти з відверто християнською тематикою. Це дає перший поштовх до утворення нового стилю — християнського року. Слід зазначити, що християнський рок вважається альтернативним роком. Це важливо зазначити, оскільки іноді його приписують до важкого року і тому ставлення до нього є негативним.

Це некоректно через зовсім протилежну тематику пісень. У цьому можна переконатися зі статті про тематику важкого року: «Теми мороку, зла, сили, апокаліптичності — все це елементи фантастичної мови важкого металу для відображення проблем сьогодення. Крім того, у відповідь на гасло „мир і любов“ культури хіпі 1960-х, важкий метал був створений як субкультура, де світло витіснене мороком, а щасливий кінець замінено брутальною реальністю. І хоча прихильники цієї музики стверджують, що морок не є основною ідеєю і посланням стилю, критики все ж звинувачують стиль у прославленні негативних сторін життя…»

Батьками ж християнського року став гурт «Petra», утворений в 1972 році, та Ларрі Норман, пісні якого є своєрідним програмним документом прихильників такої музики. З появою року, через важкість і агресивність звучання, його стереотипно почали вважати сатанинською музикою. Тому Ларрі Норман, прагнувши довести протилежне, пише пісню «Why should the Devil have all the good music?» (Чому вся добра музика має належати дияволу?), яка відразу набуває популярності, і його ідея «християнського року» здобуває прихильників по всьому світі.

Різновиди жанру «Християнський рок»[ред. | ред. код]

Виконавці християнського року[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Faulkner, Q. 2006, "Straight Talk About Traditional Versus Contemporary Christian Music", The American Organist, vol. 40, no. 6, pp. 79-81.
  2. Haines, John (27 жовтня 2011). The Emergence of Jesus Rock: On Taming the 'African Beat'. Black Music Research Journal. 31 (2): 229—60. doi:10.5406/blacmusiresej.31.2.0229. S2CID 194012423.
  3. Wilson, Charles R. (2006). "Just a Little Talk with Jesus": Elvis Presley, Religious Music, and Southern Spirituality. Southern Cultures. 12 (4): 74—91. doi:10.1353/scu.2006.0059. S2CID 159657945.