Християнський рок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Християнський рок (англ. Christian rock) — різновид рок-музики, присвячена темі християнства. Групи християнського року виконують пісні про Бога, віру і душу.

В кінці 60-х років минулого століття у популярній на той час рок-культурі формуються гурти з відверто християнською тематикою. Це дає перший поштовх до утворення нового стилю — християнського року. Слід зазначити, що християнський рок вважається альтернативним роком. Це важливо зазначити оскільки іноді його приписують до важкого року і через це ставлення до нього є негативним.

Це є не коректним у зв'язку з повністю протилежними тематиками пісень. Це можна побачити зі статті про тематику важкого року: «Теми мороку, зла, сили, апокаліптичності — все це елементи фантастичної мови важкого металу для відображення проблем сьогодення. Крім того, у відповідь на гасло „мир і любов“ культури хіпі 1960-х, важкий метал був створений як субкультура, де світло витіснене мороком, а щасливий кінець замінено брутальною реальністю. І хоча прихильники цієї музики стверджують, що морок не є основною ідеєю і посланням стилю, критики все ж звинувачують стиль в прославленні негативних сторін життя…»

Батьками ж християнського року став гурт «Petra», утворений в 1972 році та Ларрі Норман, пісні якого є своєрідним програмним документом прихильників такої музики. З появою року, через важкість і агресивність звучання, його стереотипно почали вважали сатанинською музикою. Тому Ларрі Норман, прагнувши довести протилежне, пише пісню «Why should the Devil gave all the good music ?» (Навіщо віддавати дияволу всю хорошу музику?), яка відразу набуває популярності і його ідея «християнського року» здобуває прихильників по всьому світі.

Різновиди жанру «Християнський рок»[ред. | ред. код]

Виконавці християнського року[ред. | ред. код]