Караші
Караші (яп. 芥子, 辛子, からし, カラシ) — це тип гірчиці, що використовується як смакова добавка чи приправа в японській кухні. Караші виготовляється з подрібнених насінин гірчиці салатної і продається у формі пудри чи пасти. До вживання пудра готується додаванням теплої води до отримання пасти; їй дають відстоятися вкривши її на декілька хвилин.[1]
Караші часто подають з тонкацу, оден, натто і шумай. Її можна використовувати як частину соусу дипу, змішуючи зі спеціальним майонезом, майонезом караші, або з оцтом і місо, який називається караші су місо[2][3].
З нього також роблять мариновані японські баклажани, які називаються караші-насу[4].
Один з найвідоміших мейбуцу (відома річ) Кумамото є караші ренкон: корінь лотоса, фарширований з місо, присмаченим караші, обсмажений у фритюрі й поданий нарізаним[3].
Також вживається назва ва-ґараші[5].
Галерея
Караші подають до різноманітних страв. Ця гірчиця значно міцніша, ніж американська або французька, тому додається в невеликих кількостях[3]
-
Тонкацу з караші (справа під лимоном)
-
Бутерброд з котлетами з маслом-караші
-
Оден з караші (знизу зліва)
-
Обідня коробка шумай з караші (зверху зліва)
-
Караші ренкон, корінь лотоса фарширований з караші-місо
Примітки
- ↑ Tsuji, Shizuo; Hata, Kōichirō (1986). Practical Japanese cooking: easy and elegant. Kodansha International. с. 145. ISBN 0-87011-762-9.
- ↑ Shurtleff, William; Aoyagi, Akiko (1998). The book of tofu: protein source of the future-- now!. Ten Speed Press. с. 46. ISBN 1-58008-013-8.
- ↑ а б в Karashi : Japanese Mustard You Can Use With Anything!. favy. Процитовано 13 жовтня 2020.
- ↑ Reid, Libby (August 2008). TSUKEMONO: A Look at Japanese Pickling Techniques (PDF). Kanagawa International Foundation. с. 19. Архів оригіналу (PDF) за 24 листопада 2010. Процитовано 27 березня 2010.
- ↑ Karashi Mustard - A Cook's Guide. diversivore (en-CA) . Процитовано 13 жовтня 2020.