Газетир

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 10:08, 26 травня 2021, створена ValeriySh (обговорення | внесок) (оновлення даних)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Газетир — алфавітний перелік географічних назв із зазначенням місця розташування об'єктів, до яких ці назви відносяться і нерідко з додатковою інформацією про них. Такий перелік може слугувати стабільною основою для створення карт, інших довідкових посібників з географії, у інших сферах життя.

Газетир географічних назв світу, укладений у 2006 році, містить 80 886 назв українською мовою .

«У ньому географічні назви подані окремо за континентами:

Газетир подано за станом на 2005 р. З того часу на політичній карті світу відбулися певні зміни, які стосуються назв окремих країн і адміністративно-територіального устрою деяких країн. Назви населених пунктів, соціальних, фізико-географічних та орографічних об'єктів залишилися без змін»[1].

Довідник доступний за посиланням Газетир (покажчик) географічних назв світу. — Київ: Мінекоресурсів України, 2006—1986 с.

Стародавня топоніміка й етноніміка території сучасної України представлена в географічному словнику 5-го століття Стефана Візантійського. До словника включені дані, що ніде більше не збереглись в античній літературі: про скіфські племена ісепів, едів, міргетів, язаватів та ін.; у словнику також наведені різночитання в написанні північнопричорноморських топонімів і етнонімів[2].

Див. також

Примітки