Стефан Візантійський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стефан Візантійський
Народився 6 століття
Константинополь
Помер 6 століття
Країна Byzantine imperial flag, 14th century according to portolan charts.png Візантійська імперія
Діяльність лексикограф, мовознавець, географ, міфограф
Галузь філософія
Знання мов давньогрецька

Стефан Візантійський (грец. Στέφανος Βυζάντιος, VI століття н. е.) — філософ, граматик у Константинополі. Працював викладачем у Константинопольському університеті.

Був автором важливого географічного словника під назвою Етніка («Опис народів»), в якому є опис також місцевостей та племен північного Причорномор'я. Етніка має величезне значення для географічної, міфологічної і релігійної інформації про Стародавню Грецію. Майже кожна стаття містить посилання на якогось древнього письменника. Багато з джерел нині втрачено, наприклад, перший опис усіх відомих еллінам земель Гекатея Мілетського (межа 6 і 5 ст. до н. е.) або праці уславленого в античності географа Артемідора (межа 2 і 1 ст. до н. е.). До словника С.В. включені дані, що ніде більше не збереглись в античній літературі: про скіфські племена ісепів, едів, міргетів, язаватів та ін.; у словнику С.В. також наведені різночитання в написанні північнопричорноморських топонімів і етнонімів; містить свідчення про деяких маловідомих персонажів давньогрецької міфології, зокрема, про Даскіла, батька Накола, Даскіла, сина Періадоса.

У збережених фрагментів міститься багато цитат з давніх авторів, крім багатьох цікавих історичних відомостей, є топографічні, міфологічні та інші.

Він жив після правління Аркадія та Гонорія, але до Юстиніана І.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела та посилання[ред. | ред. код]