Ephedra fasciculata

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ephedra fasciculata
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Гнетоподібні (Gnetophyta)
Клас: Гнетоподібні (Gnetopsida)
Порядок: Ефедроцвіті (Ephedrales)
Родина: Ефедрові (Ephedraceae)
Рід: Ефедра (Ephedra)
Вид:
E. fasciculata
Біноміальна назва
Ephedra fasciculata
A.Nelson

Ephedra fasciculata — вид голонасінних рослин класу гнетоподібних.

Опис

Чагарник прямостоячий або сланкий, 0.5—1 м. Кора сіра, потріскана. Гілки блідо-зелені, стаючи жовтими з віком. Листя протилежні, 1—3 мм. Пилкових шишок 2 — кілька на вузлі, еліпсоїдно-оберненояйцюваті, 4–8 мм. Насіннєвих шишок 2 — кілька у вузлі, від оберненояйцюватих до еліпсоїдних, 6—13 мм. Насіння 1(2) на шишку, еліпсоїдне, розміром 5—12 × 3—5 мм, світло-коричневе, поздовжньо борозенчасте[1].

Поширення, екологія

Країни проживання: Сполучені Штати Америки (Аризона, Каліфорнія, Невада, Юта). Росте на висотах від 350 м до 1200 м. Чагарник, що росте в посушливих районах на піщаному, кам'янистому або гравійної ґрунті. Часто записаний на кам'янистих схилах. Пов'язаний з Opuntia, Larrea, Acacia. Цвіте у квітні, і шишки з березня по квітень.

Використання

Стебла більшості членів цього роду містять алкалоїд ефедрин і відіграють важливу роль в лікуванні астми та багатьох інших скарг дихальної системи. Стеблами пасуться тварини в зимовий період.

Загрози та охорона

Немає серйозних загроз в даний час. Можливий перевипас в деяких частинах його ареалу. Кілька колекцій відомі з ботанічних садів. Багато колекцій, як відомо, походять з охоронних територій.

Примітки