Марк Цецилій Метелл (претор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:19, 28 вересня 2021, створена Шкурба Андрій Вікторович (обговорення | внесок) (вікіфікація, оформлення)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Цецилій Метелл
лат. M. Caecilius Metellus
Народився 244 до н. е.(-244)
Рим
Помер після 196 до н. е.
невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Знання мов латина
Посада претор
Рід Цецилії
Батько Луцій Цецилій Метелл
Мати невідомо
Брати, сестри Квінт Цецилій Метелл[1] і Lucius Caecilius Metellusd[1]
Діти Луцій Цецилій Метелл Кальв[2][2]

Марк Цецилій Метелл (лат. Marcus Caecilius Metellus; 244 до н. е. — після 196 до н. е.) — політичний і військовий діяч Римської республіки.

Життєпис

Походив з роду нобілів Цециліїв. Син Луція Цецилія Метелла, консула 251 та 247 років до н. е., великого понтифіка. Розпочав військову кар'єру під орудою батька. У 216 році до н. е. брав участь у битві при Каннах і після поразки втік до Канузія. Там очолив знатну молодь, яка мала намір залишити Італію, але Публій Сципіон завадив їх планам і примусив їх заприсягтися у вірності Риму.

У 214 році до н. е. обіймав посаду квестора. Тоді ж отримав осуд цензорів за підготовку змови з метою залишити Італію, був позбавлений державного коня і переведений в ерарії. У 213 році до н. е. був обраний народним трибуном і мав намір залучити цензорів до суду народу, але цьому перешкодили його колеги. У 209 році до н. е. виключений цензорами зі списку сенаторів.

У 208 році до н. е. обіймав посаду плебейського едила. Під час своєї каденції влаштував дводенні Плебейські ігри та бенкет Юпітеру, поставив три статуї у храмі Церери. У 206 році до н. е. став міським претором. Водночас виконував обов'язки претора у справах іноземців. У 205 році до н. е. входив до складу посольства, що доставило до Риму з Пессінунта священний камінь Матері богів.

У 196 році до н. е. був одним з 10 легатів, спрямованих до Македонії для облаштування справ після перемоги над царем Філіпом V. Подальша доля невідома.

Примітки

Джерела