Ургут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Місто
Ургут
узб. Urgut

Координати 39°24′ пн. ш. 67°15′ сх. д.H G O

Країна Узбекистан
Область Самаркандська
Район Ургутський
Висота центру 1059 м
Офіційна мова Узбецька
Населення 35 тис.  (2003)
Часовий пояс UTC+5
Телефонний код 366
GeoNames 1215839
Ургут. Карта розташування: Узбекистан
Ургут
Ургут
Ургут (Узбекистан)
Ургут. Карта розташування: Самаркандська область
Ургут
Ургут
Ургут (Самаркандська область)
Мапа
Чинара в Ургуті

Ургут́ (узб. Urgut) — місто (з 1973) в Самаркандській області Узбекистану, приблизно за 50 км на південний схід від Самарканда, райцентр Ургутського району. Межує з Кашкадар'їнським вілоятом. Зараз в Ургуті проживає понад 35 тисяч мешканців.

У місті є декілька ковроткацьких фабрик, тютюново-ферментаційний завод, шиферний завод.

Історико-етнічні дані

Чинара в Ургуті, вік якої становить більше 1000 років

Ургут одне з найстаріших населених пунктів Узбекистану. Відоме своїми платанами, а саме чинарами, вік яких становить понад 1000 років.

За деякими даними[1] близько 500 тис. осіб, що мешкають Узбекистані, Таджикистані і Афганістані, відносять себе до етнічної громади Ургутлі́к (або Ургуті́ таджицькою), яка є підгрупою етнічних узбеків, що пов'язують своє походження з околицями Ургуту. Для цієї етнічної підгрупи характерне часте вживання таджицьких слів в побутовому спілкуванні.

Під час Бухарського емірату Ургут був центром напівнезалежного від Бухари Ургутського бекства. Місто мало добре укріплену цитадель і розташовувалося в лощині, через яку проходив шлях в сторону долини, в якій розташувалося місто Шахрисабз.

Посилання

Примітки

  1. Наприклад, Б. В. Лунін «Історія Узбекистану в джерелах. Узбекистан в повідомленнях мандрівників і вчених: 20-80-і рр. XIX ст. Ташкент, 1990»