Координати: 31°17′45.024000099994″ пн. ш. 121°9′33.084000099983″ сх. д. / 31.29584° пн. ш. 121.15919° сх. д. / 31.29584; 121.15919

Аньтін (Шанхай)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аньтін
安亭
Аньтін. Нове місто
Аньтін. Нове місто
Аньтін. Нове місто
Аньтін
Розташування м. Аньтін на мапі Шанхаю
Розташування м. Аньтін на мапі Шанхаю
Основні дані
31°17′45.024000099994″ пн. ш. 121°9′33.084000099983″ сх. д. / 31.29584° пн. ш. 121.15919° сх. д. / 31.29584; 121.15919
Країна КНР КНР
Регіон місто Шанхай
Статус міста Префектура на рівні міст
Площа 89,29 км²
Телефонний код (+86) +86
Часовий пояс UTC+8
GeoNames 1817962
OSM 1673543 ·R (Район Цзядін)
Міська влада
Вебсайт anting.gov.cn
Мапа
Мапа
Аньтін. Карта розташування: Китайська Народна Республіка
Аньтін
Аньтін
Аньтін (Китайська Народна Республіка)


CMNS: Аньтін у Вікісховищі

Аньтін (спрощ.: 安亭; піньїнь: Anting Zhen) — одне з дев'яти тематичних міст-сателітів міста Шанхай, що розташоване у його районі Цзядін, КНР. Нова частина міста (нове місто) побудоване за програмою Шанхайської комісії з планування «Одне місто — дев'ять міст» (спрощ.: 一城九镇), прийнятої у 2001 році.[1] Кожне із зазначених дев'яти міст є тематичним: шведське, англійське, італійське, іспанське, американське, голландське, німецьке, традиційне китайське, а також екологічне Лінань. Нове місто Аньтін є тематично німецьким.

На заході межує із містом Куньшань (провінція Цзянсу). Загальна площа становить 89,28 км². Має статус муніципалітету, до складу якого входять 20 територіальних громад та 44 сільські громади.[2]

Економіка

Основними складовими економіки міста є підприємства з виробництва автомобілів, атомобільних компонентів, підшипників, металовиробів, компонентів електротяги та електрокотушок, будівельних і оздоблювальних матеріалів, бавовни тощо. В основному, економічний розвиток здійснюється за рахунок державних програм розвитку, інвестицій у спільні підприємства і співпраці із німецькими партнерами. Найбільш тісними є партнерські відносини з Тюрингським Веймаром.

Аньтін — автомобільне місто

Аньтін — один із центрів китайської автомобільної промисловості та китайського автомобільного спорту, де розташовані:

Аньтін — «німецьке» місто

У 2006 році у південній частині міста було розпочато спорудження нового мікрорайону Автоград Аньтін або Нове місто (спрощ.: 安亭新镇; піньїнь: Anting Xin Zhen). Перша фаза повинна була завершитися протягом 2006—2007 років і була розрахована на 20 000 жителів.[14] Проект мікрорайону виконано німецькою компанією «Albert Speer und Partner GmbH» під керівництвом архітектора із династії Шпеєрів — Альберта Шпеєра молодшого (сина відомого архітектора Альберта Шпеєра). Більшість будинків — 4-поверхові, розраховані на декілька сімей, зведені за німецькими стандартами із ефективними тепло- та звукоізоляцією, із застосуванням сучасних недорогих місцевих будівельних матеріалів та із врахуванням місцевої купівельної спроможності, місцевого колориту, і традицій. Мікрорайон будувався у мальовничій місцині із порівняно добре збереженими природними ресурсами, а тому вважається екологічним. Центральна частина розташована на штучно сформованому острові, оточеному каналом. За плануванням та зовнішнім оформленням його квартали швидше нагадують німецьке містечко за винятком, хіба що, китайських вивісок і дорожніх знаків та невеликої кількості населення. Попри максимально можливого зниження вартості реалізації проекту, житло у мікрорайоні доступне тільки для середнього класу, а тому влада широко запроваджує різні соціальні програми, зокрема, спрямовані на створення і зміцнення китайської сім'ї та сімейних традицій, полегшуючи можливість придбання житла.[15][16]

Транспорт

Через місто проходить головна автомобільна дорога країни — швидкісна автомагістраль Пекін — Шанхай.

Другою за значенням є автодорога національного значення, яка з'єднує Шанхай із Сучжоу, Нанкіном і далі прямує через усю країну до Казахстану, загальною протяжністю майже 5 тисяч кілометрів.

Із заходу та півночі місто «облямовує» швидкісна кільцева автодорога. Разом із тим, місто перетинають ще декілька автодоріг національного значення.

Через місто проходить 11-та лінія Шанхайського метро, з'єднуючи Аньтін із центром Шанхая. Станція «Аньтін» є кінцевою на 11-ій лінії, після станції «Автомобільне місто Шанхая».

Через Аньтін проходить залізниця Пекін–Шанхай. У місті також розташована станція Аньтін-Норт швидкісної залізниці Шанхай–Нанкін.

Через місто протікає річка Сучжоу, яка є судноплавною, і яка з'єднує Аньтін через Хуанпу та Янцзи із найбільшим у світі Шанхайським морським портом Яншань.

Наука та освіта

У м. Аньтін розташовані:

Цзядінський кампус Університету Тонджі

У живописній парковій зоні на берегах мережі каналів «Автограду Аньтін» розташувався Цзядінський кампус Університету Тонджі. У вересні 2001 року у фундамент кампусу було закладено перший камінь, а вже у липні 2007 року будівництво, в основному, було завершене. На території кампусу розташовуються факультети:

  • будівництва;
  • автомобільний;
  • транспортний;
  • інформаційних технологій;
  • програмного забезпечення,
  • науково-дослідницьке відділення та ряд кафедр із викладанням профільних і споріднених дисциплін.

У лісопарковій зоні були зведені житлові приміщення та спортивно-тренувальна база і бібліотека. Територія кампусу розділена на дев'ять функціональних зон: адміністративна, дві навчальні (для навчального процесу і самопідготовки), науково-дослідницька, спортивна, житлова, відпочинку, громадська зелена зона для прогулянок та експериментальна, у якій розташовані випробувальні споруди (аеродинамічний комплекс для дослідження аеродинамічних властивостей транспортних засобів, випробувальна дільниця швидкісної лінії маглев тощо).

Спорт, відпочинок, туризм

Окрім найбільш привабливого для туристів Шанхайського автодрому та автосалонів і авторинку, у місті зведені та функціонують такі об'єкти:

  • Аньтінський гольф-клуб;
  • спортивний центр м. Аньтін;
  • квартал «Стара вулиця» із осучасненою старовинною китайською архітектурою, окрасою якого є витончена Пагода Храму Бодгі;
  • «Сільський парк Ка Норт» (аналог Національного музею народної архітектури та побуту, який демонструє перспективи розбудови сільської місцевості та ведення сучасного сільського господарства);
  • торговельно-розважальний комплекс Lifehub@Anting;
  • 5-зірковий готель «Кровн Плаза Шанхай Аньтін Ґольф» (входить до світової мережі готелів «Кровн Плаза»).[18]

Адміністративно-територіальний поділ

Аньтін складається з 20 громад[zh] та 44 сільських громад[zh].

Див. також

Примітки

  1. Суть програми з планування розбудови тематичних міст у Шанхаї(англ.)
  2. 2016年统计用区划代码和城乡划分代码:安亭镇 // National Bureau of Statistics of China. 2016 (кит.)
  3. SAIC Motor (кит.)
  4. Shanghai Volkswagen (кит.)
  5. компоненти систем безпеки (англ.)
  6. електромеханічні системи [Архівовано 25 червня 2016 у Wayback Machine.] (англ.)
  7. автомобільне скло,(англ.)
  8. підшипники,(кит.)
  9. Schaeffler Greater China (англ.)
  10. Міжнародний автодром Шанхая [Архівовано 14 липня 2016 у Wayback Machine.] (кит.)
  11. 2016 FORMULA 1 PIRELLI CHINESE GRAND PRIX. Shanghai (англ.)
  12. [[https://web.archive.org/web/20160421083504/http://www.at-siac.com/industry/detail_73184610636267520.html Архівовано 21 квітня 2016 у Wayback Machine.] Національний Центр інспекції та нагляду за відповідністю продукції та виробництва механічних транспортних засобів](кит.)
  13. Шанхайський автомобільний музей (кит.)(англ.)
  14. Аньтін — німецьке місто в Китаї (нім.)
  15. Соціальні програми на сайті міської влади [Архівовано 1 липня 2016 у Wayback Machine.] (кит.)
  16. Соціальне забезпечення у м. Аньтін (кит.)
  17. Офіційна веб-сторінка університету
  18. Офіційний сайт готелю (англ.)