Слідство ведуть ЗнаТоКі. Пожежа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 00:47, 2 лютого 2022, створена Олексій Мажуга (обговорення | внесок) (→‎Посилання)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Слідство ведуть ЗнаТоКі. Пожежа
рос. Следствие ведут ЗнаТоКи. Пожар
Жанр детектив
Режисер Юрій Кротенко
Сценарист Олександр Лавров
Ольга Лаврова
У головних
ролях
Георгій Мартинюк
Леонід Каневський
Ельза Леждей
Оператор Юрій Ісаков
Композитор Марк Мінков
Олександр Градський
Давид Тухманов
Художник Лариса Мурашко
Тривалість 99 хв.
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1985
IMDb ID 0265764
Попередній Слідство ведуть ЗнаТоКі. Полуденний злодій
Наступний Слідство ведуть ЗнаТоКі. Бумеранг

Слідство ведуть ЗнаТоКі. Пожежа — радянський художній детективний фільм 1985 року. 19-та справа з серії фільмів «Слідство ведуть ЗнаТоКі».

Сюжет[ред. | ред. код]

ЗнаТоКі виїжджають на пожежу. Згорів практично вщент склад промтоварів. Дід-сторож ввечері відчув незрозумілу сонливість, заснув на посту, не зміг вчасно відреагувати на спалах, і пожежників викликав випадковий перехожий, коли було вже пізно. Днями на складі очікувалася піврічна ревізія — чи випадково виникло загорання? Під підозру в умисному підпалі потрапляють завідувачка Стольникова і її заступник Гуторська. Гуторська явно розумніше і діловитіше своєї начальниці, вона не приховує свого презирливого ставлення до безглуздої і непрофесійної Стольникової, до того ж, з головою зануреною в перипетії свого роману з місцевим шофером, відомим альфонсом.

Спільне з ВБРСВ розслідування повністю підтверджує версію навмисного підпалу: експертиза показує, що в глибині складу була залишена пляшка з бензином і запалена свічка, встановлена ​​так, щоб вогонь розгорівся після опечатування приміщення, а сторожу в чай ​​було підсипано сильне снодійне. Також експерти з'ясовують, що в тих секціях згорілого складу, де, за документами, знаходилися дорогі і дефіцитні товари, товарів або не було зовсім, або це були товари іншої категорії.

Підсумком розслідування стає встановлений факт крадіжки: дві завідувачі базами промтоварів, Стольникова і Уварова, довгий час приховували великі недостачі, прикриваючи один одного, перед ревізіями періодично переміщаючи відсутні товари з одного складу на інший. Все це тривало до тих пір, поки одна завідувачка — раніше судима Уварова — не підпалила склад «подруги» Стольникової, попередньо «запозичивши» у неї дефіцитні товари на велику суму, щоб разом покрити величезну нестачу. Дізнавшись на слідстві про доведений факт підпалу і здогадавшись, хто це зробив, Стольникова, після бурхливого з'ясування відносин з Уваровою, вирішується зізнатися у всьому добровільно і звести рахунки з підлою співучасницею. Тим більше, що останній роман Стольникової, який займав всі її думки, закінчився плачевно — шофер Костик, «що спеціалізується» на забезпечених дамах бальзаківського віку, дізнавшись про слідство, негайно кинув Стольникову, хоча і зізнався слідчому, що саме він перевозив товари з одного складу на інший перед кожною ревізією. Заступник Стольникової Гуторська була в курсі того, що відбувається, однак не бажала ні втручатися в махінації, ні покласти їм кінець, гидуючи усіма цими маніпуляціями. Тепер їй належить поплатитися за свою гидливість, адже вона в рівній мірі з завбазою є матеріально відповідальною особою.

Ролі та виконавці[ред. | ред. код]

Головні ролі[ред. | ред. код]

У ролях[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]