Paladins
Paladins: Champions of the Realm | |
---|---|
Розробник | Evil Mojo Games |
Видавець | Hi-Rez Studios |
Дистриб'ютор | Steam Microsoft Store Epic Games Store |
Жанр(и) | шутер від першої особи шутер |
Платформа | Microsoft Windows PlayStation 4 Xbox One Nintendo Switch |
Дата випуску |
|
Режим гри | багатокористувацька гра[1] |
Мова | англійська[1], французька[1], німецька[1], іспанська[1], польська[1], російська[1], турецька[1], бразильський варіант португальської мови[1] і японська[1] |
Технічні деталі | |
Рушій | Unreal Engine 3 |
Носій | цифрова дистрибуція |
Офіційний сайт |
Paladins: Champions of the Realm (укр. Паладіни: Чемпіони світу) — геройський шутер від першої особи незалежної приватної американської відеоігрової компанії Hi-Rez Studios. Гра була розроблена Evil Mojo, внутрішньою студією Hi-Rez, і була безкоштовно випущена 8 травня 2018 року для Microsoft Windows, PlayStation 4 і Xbox One, а потім вийшла версія для Nintendo Switch 12 червня 2018 року.
Гра стала доступна в ранньому доступі в Steam у вересні 2016. Згідно з даними Steam Spy, за перший тиждень після релізу в Steam гра була завантажена 800 тисяч разів і увійшла до десятки найпопулярніших безкоштовних ігор. Відкрите бета тестування для PlayStation 4 та Xbox One розпочалося 3 травня 2017 року. Версія відрізняється лише тим, що керування відбувається на геймпаді.
Сюжет
Дія «Паладінів» розгортається у науково-фантастичному світі під назвою Realm або The Realm. Є елементи як фентезі, так і наукової фантастики, включаючи солдатів середньовіччя, які замість мечів використовують зброю дальнього дистанції, таку як рушниці та штурмові гвинтівки.
У світі Паладінів відбувається конфлікт між двома фракціями; Маґістрат і Супротиву/Паладінів. У той час як Маґістрат хоче контролювати магію, не дозволяючи нікому, окрім його членів, використовувати її, Супротив стверджує, що магія повинна бути доступною для всіх і використовуватися на благо. Чемпіонів набирали, щоб звести до мінімуму втрати регулярних піших солдатів. Чемпіони вважаються «спецназом», оскільки вони більш ефективні в бою, ніж звичайний солдат. Однак не всі чемпіони віддані. Було небагато таких, які під час війни не обирали сторону, скоріше вони укладали контракт з обома, роблячи себе найманцями. Решта цих спецпідрозділів була віддана фракції, або маґістрату, або Опору.
У грі також є інші фракції, такі як «Безодня», «Гільдія Тисячі Рук», «Вогник» і «Тьма», які не обирають сторону між Маґістратом чи Супротивом, але відіграють помітну роль у історії деяких персонажів.
Ігровий процес
Паладіни має різних героїв, звані чемпіонами, для гравців, щоб вибрати під час ігрових сесій. Кожен з цих чемпіонів потрапляють в одну з наступних категорій: лінія фронту, пошкодження, підтримка та фланг. Гравці повинні покладатися на стратегію, характер знань, координація і робота в команді для досягнення перемоги. Гравці можуть використовувати ВГС, поряд з текстовим та голосовим чатом для спілкування. Хороша команда буде мати збалансований вибір класів, які будуть підтримувати один одного під час гри.
- Танк: герої, які служать щитом команди, тримають перед собою щит і захищають своїх союзників. З високим запасом здоров'я і можливістю екранування, чемпіони-танки відмінні для блокування ворожого вогню і зриві ворожого об'єкту.
- Атака: герої, які володіють надійним і послідовним потенціалом пошкоджень. Їх пошкодження, в поєднанні з середнім запасом здоров'я і непоганою рухливістю, ідеально підходять для перестрілок.
- Підтримка: чемпіони з високою корисністю і цілющими здібностями. Завдяки своїм лікувальним можливостям, які тримають їх союзниками в боротьбі, чемпіони підтримки є безцінними союзниками.
- Фланґ: чемпіони, які досягають успіху в обході поля битви і тримаються в тилу ворога, усуваючи ключові цілі. У той час як більшість флангових героїв дещо кволі, з меншим запасом здоров'я, ніж будь-якої іншої ролі, їх висока мобільність і забезпечують надання їм можливості порятунку та виживання.
У грі є 55 чемпіонів, 6 з яких доступні з самого початку для нових гравців. Крім того, 4 чемпіонів також тимчасово доступні для безоплатно користування на два тижні ротації. Гравці можуть постійно отримувати додаткових чемпіонів через покупки, використовуючи ігрову валюту.
Режими
У грі є різні режими:
- Облога: "основний" режим гри, дві команди змагаються один з одним для захоплення центральної точки на карті і, в разі успіху, штовхають корисний вантаж, що з'являється на точці та їде на базу супротивника. Кожна успішна доставка вантажу, захист від нього або захоплення точки дають одне очко. Перша команда, яка дійде до 4 очок, виграє гру.
- Натиск: команди борються на великій бойовій зоні, у спробі взяти під контроль точки і заробляти очки. Вбиваючи одного ворога команді зачислюється 5 очок, у той час як контроль над бойовою зоною команда заробляє 1 очко в секунду. Команда, яка першою набрала 400 очок, або команда із найбільшою кількістю очок після 10 хвилин, виграє гру.
- Командний бій на смерть: класичний режим гри у більшості першої особи шутерах, де дві команди б'ються один проти одного. Перша команда, яка набере 40 вбивств, виграє гру. Цей ігровий режим був введений в Вб 65.
- Рейтинг: той самий режим гри, що й облога, однак, коли гравці вибирають чемпіона, кожна команда може вибрати двох чемпіонів для заборони, що робить їх недоступними для жодної з команд. Крім того, кожна команда може бачити обраних і відібраних чемпіонів суперника, і як тільки чемпіона вибирає будь-який гравець команди, інша команда не може використовувати цього самого чемпіона.
Картки
Система карт-це здатність посилювати механіку в Паладінах. Кожен Чемпіон має один набір за умовчуванням (колекцію карт), які не можуть бути видалені. На початку матчу, гравці можуть вибрати свою конфігурацію з однієї з 6 конфігурацій. (гравець може створити 5 власних конфігурацій). Набір містить 5 карт і 15 очок, кожна карта, має рівень до 5-го рівня. Кожен гравець отримує всі карти персонажа, коли персонажа буде розблоковано. Карти можуть надавати механіки як зменшення перезарядження або швидкість пересування, а іноді навіть збільшення здоров'я. Легендарні карти не можна поміняти після початку матчу. Ці карти надають найбільші бонуси і посилення. Кожен Чемпіон має чотири легендарних карти, і будуть розблоковані через підвищення рівня персонажа через гру і заробляючи очки досвіду, або витративши трохи внутрішньоігрової валюти.[2][3]
Елементи
Предмети дають особливі бонуси під час гри, схожі на карти, але придбаються за кредити - валюта, здобута в поєдинку за вбивства ворогів, штовхаючи вантаж, або захоплення точок. Ці елементи можуть надавати спеціальні бонуси, такі як додаткові пошкодження на щити або відсоток відновлення або підшвидшення набору сеперудара. Предмети мають три рівні, і чемпіонів може придбати лише один пункт у кожній категорії: оборона, зцілення, користь і атака. Предмети онуляються після кінця матчу. Вантаж скидається в кінці раунду, і кожен раунд починається з певної суми кредитів.[4]
Змагання
Це змагальний ігровий режим розблоковується для гравців після того, як вони розблоковали 12 чемпіонів і досягли рівня профілю гравця 15. Змагання доступні тільки в режимі Облога. Однак на старті матчу, гравці повинні вибрати своїх чемпіонів по одному. Перші гравці в кожній команді також можуть заборонити по 2 Чемпіони. Змагальні ігри також впливають на змагальний рейтинг гравця.[5]
Розробка
Реліз
Вперше гра була офіційно анонсована на початку серпня 2015 року. Закрите бета-тестування Паладінів почалося 17 листопада 2015 року.[6] У відкритій бета-версії гра вперше з’явилася 16 вересня 2016 року в програмі раннього доступу Steam.[7] Протягом тижня після запуску відкритої бета-версії в Steam, гра досягла 800 000 завантажень і увійшла в десятку найпопулярніших ігор у Steam.[8][9]
У червні 2018 року, через місяць після офіційного релізу (відкрита бета-версія), гра досягла в середньому 18 000 активних гравців на день.[10][11] У листопаді 2016 року гра перевищила позначку в чотири мільйони,[12][13] а в середині травня 2017 року розробник оголосив, що в грі вже зареєстровано понад одинадцять мільйонів учасників.[14] У 2018 році кількість гравців у грі перевищила від 30 до 35 мільйонів.[15][16] У березні 2020 року Hi-Rez повідомила, що кількість гравців Паладінів перевищила 40 мільйонів.[17][18][19] У грудні 2020 року Паладіни перевищила 45 мільйонів гравців, що робить її однією з найбільш популярних відеоігор за кількістю гравців.[20]
Paladins Strike
Paladins Strike — це мобільна версія гри, запущена в травні 2018 року.[21] У Paladins Strike присутні більшість персонажів оригінальної гри з усіма їх здібностями, адаптованими відповідно до канонів жанру MOBA. Тут також гра заснована на боях 5 на 5. Бої проводяться в режимі реального часу з ізометричним видом зверху. Paladins Strike безкоштовна: гра покладається на мікротранзакції та покупки в додатку.[22][23]
Realm Royale
Realm Royale — це версія гри в жанрі шутера від третьої особи, яка була запущена в червні 2018 року за допомогою програми раннього доступу Steam. У січні 2018 року Hi-Rez вирішив надати Paladins відповідний режим під назвою Paladins: Battlegrounds.[24][25] Пізніше режим став окремою грою під назвою Realm Royale.[26][27] Гра є безкоштовною, інтегруючи мікротранзакції та покупки в додатку.[28]
Е-спорт
Paladins — це назва, в яку грають в кіберспорті. Ліга кіберспорту Paladins Premier League (PPL) була заснована у співпраці між студією розробників і WESA. Це обіцяє електронним спортсменам-учасникам фіксовану зарплату та підтримку від клубів.[29][30]
1 серпня 2017 року стартувала Paladins Global Series — турнір спільноти з призами вартістю 350 000 доларів США.[31][32] Про це було оголошено на DreamHack у Валенсії. Ця подія стала найбільшим кіберспортивним турніром у світі. Щомісяця проводяться регіональні ПК-турніри, в яких можуть брати участь гравці з Південно-Східної Азії, Московії, Північної Америки, Бразилії, Латинської Америки, Європи та Океанії. У перші 3 тижні кожного місяця проводяться турніри з відкритою сеткою, де аматори можуть проявити себе та кваліфікуватися на щомісячний турнір. Фактична глобальна серія стартує 1 серпня і триватиме 10 місяців із щомісячними виплатами.[33] Потім події також транслюються на таких сервісах, як Twitch або Facebook.[34][35]
Зараз у Паладінах активна кіберспортивна сцена з кількома великими турнірами на рік, такими як Чемпіонат світу та змагання DreamHack (станом на грудень 2019 року).[36][37]
Event
З 2020 року Паладіни проводить щорічну подію під назвою «Crystal Awards», церемонію нагородження, яку голосували користувачі, спрямовану на те, щоб висвітлити спільноту Паладінів. Evil Mojo обирає чотирьох фіналістів у кількох категоріях, тоді як спільнота голосує за одного фіналіста для кожної нагороди. Після цього Hi-Rez Studios оголошує переможців під час чемпіонату світу Паладінів.[38][39]
Сприйняття
Агрегатор | Оцінка |
---|---|
Metacritic | PC: 83/100[40] NS: 74/100[41] |
Видання | Оцінка |
---|---|
Eurogamer | 8/10[46] |
IGN | 8.4/10[42] |
Nintendo Life | 7.7/10[43] |
Nintendo World Report | 6.5/10[45] |
Pocket Gamer | 3.5/5[44] |
Версія Паладінів для Microsoft Windows отримала «загалом схвальні відгуки», а версія Nintendo Switch отримала «змішані або середні відгуки», згідно з аґреґатором оглядів Metacritic. Протягом тижня після релізу на Steam, гра вже привернула 800 000 скачувань і була однією з найпопулярніших топ-10 безкоштовних ігор сервісу. Станом на вересень 2017 року, через рік після її виходу, вона досягла понад 17 мільйонів завантажень, в середньому 30 000 активних гравців щодня.[47]
IGN оцінив Паладіни 8,4/10, зазначивши: «Працюючи на основі міцної та досить збалансованої основи безкоштовного геройського шутера, здатність Паладінів до експериментів є його найбільшою силою» та «Незалежно від того, чи це основний режим, який інкапсулює командну роботу Аспекти або дизайн персонажів, які відразу переливаються творчістю, Паладіни: Чемпіони світу явно виділяється серед конкуренції».[48] Gamereactor оцінив гру на 7/10, вихваляючи різноманітних персонажів, налаштування та карти, заявляючи, що «Паладіни можуть просто виграти вас, якщо ви спробуєте, і ми однозначно рекомендуємо вам це зробити».[49] Canard PC поставив Паладінам 7/10, зобразивши його як «конкурентну FPS» і похваливши гру, незважаючи на схожість між грою та Overwatch.[50] Ден Ліпскомб з Nintendo Insider оцінив гру на 8/10, назвавши її «приголомшливим досвідом» і що «вона швидко розвивається з надійною механікою стрільби, і хоча деякі з чемпіонів трохи загальні, вона намагається, а це більше, ніж інші можуть сказати в жанрі стрілянини».[51] Common Sense Media поставила грі 4/5 зірок, описуючи її як «барвисту багатокористувацьку арену», яка «пропонує шалене командне задоволення».[52] Рік Коулі з Pocket Gamer поставив зірки 3,5/5, пояснивши, що "Паладіни насправді досить веселий шутер. У ньому багато глибини, а широкий набір персонажів і здібностей означає, що всі смаки задовольняються. Але все це просто відчувається трішки відсторонено. Це так старається бути тим, чим це не є, і ніколи не подвоює свої ідеї чи ідентичність".[53] GamesRadar+ похвалила та захищала Паладіни щодо подібності з Overwatch, заявляючи, що «Перемотайте вперед через два роки, і Паладіни виглядають здоровішим, ніж будь-коли. Нарешті гра стала вільною від необхідності захищатися від цих невпинних порівнянь, оскільки привіт - Швидкий розвиток Rez Studios і програма, орієнтована на кіберспорт, наділили її ідентичністю, яка виділяється з усього іншого на ринку».[54] Eurogamer високо оцінив версію Nintendo Switch, сказавши, що «Паладіни мають чудовий шанс сяяти тут, і це робить» і що «Загалом, у представленні Паладінів на Switch є багато поваги. Hi-Rez досяг один із найближчих збігається з іншими доступними версіями, створюючи назву 60 кадрів в секунду, де онлайн-конкуренція з гравцями Xbox One буде збалансованою та справедливою».[55] Паул Тассі з Forbes відзначив схожість між Паладінами і Overwatch, пояснивши, що вони засновані на архетипах: «Я не думаю, що Паладіни зробили щось відверто зловмисне зі своїм дизайном персонажів, але вони повинні усвідомити, що випуск цих типів героїв, коли Overwatch є домінування на ринку буде виглядати дуже «я теж!» з них, і хоча класові архетипи існують з певної причини, я думаю, що Паладіни блукали надто близько до лінії на піску тут».[56] Пет Керлі з Republic of Players дав позитивну рецензію, описуючи ігровий процес як «плавкий і чуйний», називаючи гру «дуже зручною для споживачів» щодо мікротранзакцій і заявляючи, що «Паладіни: Чемпіони світу — це гра, яку потрібно купити»..[57] PC Zone назвала Паладіни 2-м у своєму рейтингу «5 найкращих безкоштовних ігор у Steam у 2020 році», назвавши його «привабливим».[58] PlayStation LifeStyle вніс гру до списку «7 найкращих безкоштовних ігор для PS4, у які ви не зможете перестати грати», вказавши, що «Ця гра отримує багато критики за те, що її називають грабуванням Overwatch, але Паладіни краще, ніж це".[59] CulturedVultures поставив Паладіни на 3-е місце у своєму списку «20 найкращих безкоштовних ігор у Steam», оголосивши, що «Паладіни: Чемпіони світу пропонує те, що робить Overwatch без будь-яких гонорарів: славетні та веселі командні битви з персонажами, які носять зброю та володіють магією, кожен із фоновою історією, на добре розроблених картах».[60] TheGamer поставив гру на 9-е місце в списку 10 найкращих «Безкоштовних ігор із перемикачами, які насправді варті уваги».[61]
Суперечки
У відповідь на звинувачення в тому, що гра є клоном Overwatch, головний операційний директор Hi-Rez Тодд Гарріс сказав: «Хоча Overwatch – чудова гра, вона не була джерелом натхнення для Паладінів. Розробка ігор – це інтерактивний процес, у якому використовуються ідеї з багатьох попередніх проєктів. Для жанру шутерів з героями найбільше заслуговує Team Fortress 2. Ще в 2010 році ми випустили класовий шутер під назвою Global Agenda, заснований на TF2. Паладіни замислювався як фантастична версія Global Agenda і приблизно 85 бойові здібності, які зараз є у Паладінах, переважна більшість взята з гри Global Agenda, яку ми зробили 10 років тому”.[62][63][64]
У 2018 році генеральний директор Hi-Rez Studios Стью Чисам вказав на подібність між Ешем і останнім бійцем Overwatch Бріджіт Ліндхольм, заявивши: «Якби я випадково помітив і вказав на якісь подібності між цими двома персонажами, це зробило б мене Горщик, який називає Чайник чорний чи Чайник, який називає Горщик чорним? Це не дасть мені заснути сьогодні ввечері, якщо я не отримаю чіткої відповіді».[65]
У рекламі, випущеній у 2018 році, Paladins Strike використала ілюстрацію з Overwatch. Арт-директор Hi-Rez Studios відповів: «Це мистецтво було створено закордонною партнерською студією для Paladins Strike і не мало особливого контролю над створенням контенту з боку будь-кого із співробітників Hi-Rez. Ми розглянемо це негайно.[66][67]
Скриньки зі здобиччю, представлені у грі після оновлення, зазнали критики з боку гравців, що могло зробити гру надто високою для виграшу.[68][69] Гра також отримала ці звинувачення, коли представила нову внутрішньоігрову валюту у бета-патчі.[70][71]
Нагороди
Нагороди | Категорія | Результат | Примітки |
---|---|---|---|
PAX West 2016–Best of Show Awards | style="background: #99FF99; color: black; vertical-align: middle; text-align: center; " class="yes table-yes2"|Перемога | [72][73] | |
Global Game Awards | style="background: #99FF99; color: black; vertical-align: middle; text-align: center; " class="yes table-yes2"|Перемога | [74][75] | |
Steam Awards | style="background: #FDD; color: black; vertical-align: middle; text-align: center; " class="no table-no2"|Номінація | [76][77] | |
Youtube Creator Awards | style="background: #99FF99; color: black; vertical-align: middle; text-align: center; " class="yes table-yes2"|Перемога | [78][79] | |
Golden Joystick Awards | style="background: #FDD; color: black; vertical-align: middle; text-align: center; " class="no table-no2"|Номінація | [80][81] | |
Global Game Awards | style="background: #99FF99; color: black; vertical-align: middle; text-align: center; " class="yes table-yes2"|Перемога | [82][83] |
Див. також
- Realm Royale – спін-офф Паладіни: Чемпіони світу
Примітки
- ↑ а б в г д е ж и к л Steam — 2003.
- ↑ Paladins To Get Battlefront 2-Like Card System, and Players Are Mad - IGN (англ.), процитовано 10 грудня 2020
- ↑ Paladins Game Review. MMOs.com (амер.). 17 серпня 2015. Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ List of Heroes - Paladins: Champions of the Realm Game Guide | gamepressure.com. Game Guides (англ.). Процитовано 22 грудня 2020.
- ↑ How to get Gold and Crystals in Paladins. Gamepur (амер.). 29 червня 2020. Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Paladins: Champions of the Realm Closed Beta Date Revealed - IGN (англ.), процитовано 11 грудня 2020
- ↑ Paladins Developer Responds to Overwatch Comparisons - IGN (англ.), процитовано 11 грудня 2020
- ↑ Wong, Steven (19 жовтня 2016). How 'Paladins' Could Become The Next Big ESports Game. AList (амер.). Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Qwant. Qwant (англ.). Процитовано 9 грудня 2020.
- ↑ Overwatch 'clone' Paladins takes Steam by storm with over 750k downloads. International Business Times UK (англ.). 23 вересня 2016. Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ Paladins - Steam Charts. steamcharts.com. Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ Paladins Hits 4 Million Players Since the Open Beta Came to Live. Future Game Releases (амер.). 9 листопада 2016. Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ Paladins hits 4 million players since September open beta started. VentureBeat (амер.). 8 листопада 2016. Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ Paladins - Helden-Shooter knackt weitere Millionenmarke. www.gamestar.de (нім.). 17 листопада 2016. Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ INTRODUCING: EVIL MOJO GAMES. www.paladins.com. Процитовано 8 грудня 2020.
For the past three years, the developers you see above have put their hearts and souls into Paladins: Champions of the Realm. What started out as a small passion project grew into a phenomenon spanning over 30 million players, 4 platforms, and countless updates
- ↑ The 10 Best Games With Cross Play Support (According To Metacritic). TheGamer (амер.). 3 березня 2020. Процитовано 8 грудня 2020.
Paladin has about 35 million players, according to PlayStation
- ↑ Paladins: Coming to Epic Games Store Today with Free Pack. Archyworldys (амер.). 13 жовтня 2020. Процитовано 9 грудня 2020.
- ↑ Paladins Joins Epic Games Store with Free Bundle and Exclusive Deals. www.hirezstudios.com. 24 березня 2020. Процитовано 9 грудня 2020.
“All of us here at Hi-Rez are deeply thrilled and proud to welcome more than a hundred million Epic Games Store players to Paladins,” says Stew Chisam, CEO of Hi-Rez Studios. “Years of development have brought Paladins into its best state ever, with 44 fantastic Champions and more than 40 million fans"
- ↑ Paladins is now available on the Epic Games Store | Geeky News (амер.). 25 березня 2020. Процитовано 11 грудня 2020.
- ↑ Hi-Rez Showcase Brings Huge Announcements & $600,000 Prize SMITE World Championship in January 2021. www.gamasutra.com (англ.). Процитовано 22 грудня 2020.
Paladins is free-to-play for PC and current-generation consoles and boasts over 45 million players worldwide.
- ↑ Uneeb, Muhammad (15 травня 2018). Paladins Strike Guide - Which Champions To Play, Talents. SegmentNext (амер.). Процитовано 27 листопада 2020.
- ↑ Paladins Strike is a new mobile MOBA from Hi-Rez Studios. Android Authority (амер.). 27 квітня 2018. Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ Hi-Rez Studios' mobile MOBA 'Paladins Strike' is available worldwide. Android Police (амер.). 26 квітня 2018. Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ McWhertor, Michael (4 січня 2018). Paladins is getting a battle royale mode called Battlegrounds. Polygon (англ.). Процитовано 19 грудня 2020.
- ↑ Donnelly, Joe (5 січня 2018). Hi-Rez president explains why 'Battlegrounds' name was chosen for Paladins' new mode. PC Gamer (амер.). Процитовано 19 грудня 2020.
- ↑ Thorn, Ed (12 жовтня 2020). Have You Played… Realm Royale?. Rock, Paper, Shotgun (амер.). Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ Paladins Battle Royale Spinoff Realm Royale Is Now Available on Steam - IGN (англ.), процитовано 8 грудня 2020
- ↑ Jones, Gary (20 червня 2019). Realm Royale free to play on Switch with cross-platform patch and Nintendo Online support. Express.co.uk (англ.). Процитовано 19 грудня 2020.
- ↑ WESA and Hi-Rez Studios Announce New Paladins Premier League – WESA (амер.). Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Paladins: E-Sport-Liga garantiert Profi-Spielern Mindestlohn. www.gamestar.de (нім.). 31 серпня 2017. Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Wright, Steve (18 липня 2017). The Paladins Global Series offers up a $350,000 USD prize pool to amateur players. Stevivor (en-AU) . Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Oceania Paladins Global Series Starts August 1, USD$70,000 prize pool and broadcast on Facebook. Impulse Gamer (амер.). Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Paladins: Global Series - eSports-Turnier startet am 1. August. www.gamestar.de (нім.). 25 липня 2017. Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ La Paladins Premier League sera diffusée exclusivement sur Facebook. Breakflip. Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Heitner, Darren. Facebook Pushes Further Into Esports With Paladins Partnership. Forbes (англ.). Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Paladins World Championship & Console Wars at DreamHack Atlanta. VPEsports (англ.). Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Paladins - E-Sport-Events im Livestream exklusiv auf Facebook. www.gamestar.de (нім.). 7 вересня 2017. Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ @PaladinsGame [@PaladinsGame] (7 жовтня 2020). We're pleased to announce, The Crystals. This is our award ceremony dedicated to highlighting the Paladins community! (Твіт) — через Твіттер.
- ↑ RULES. crystalawards.paladins.com. Процитовано 22 грудня 2020.
- ↑ Paladins for PC Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано 5 липня 2018.
- ↑ Paladins: The Only Good Overwatch Rip-Off for Switch Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано 5 липня 2018.
- ↑ Paladins: Champions of the Realm Review. IGN. IGN. Процитовано 11 листопада 2020.
- ↑ Paladins: Champions of the Realm Review. Nintendo Life. 22 червня 2018. Процитовано 11 листопада 2020.
- ↑ Paladins: Champions of the Realm Review. Pocket Gamer. Pocket Gamer. Процитовано 12 грудня 2020.
- ↑ Paladins: Champions of the Realm (Switch) Review. Nintendo World Report. Nintendo World Report. Процитовано 12 грудня 2020.
- ↑ Paladins: Champions of the Realm (Switch) - recensione. Eurogamer. Eurogamer. 3 серпня 2018. Процитовано 12 грудня 2020.
- ↑ Paladins - Steam Charts. steamcharts.com.
- ↑ Paladins: Champions of the Realm Review - IGN (англ.), процитовано 8 грудня 2020
- ↑ Bishop, Sam. Paladins: Champions of the Realm - Review. Gamereactor UK (англ.). Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ Paladins : Champions of the Realm Overdose d'héros | CanardPC.com. Canard PC (фр.). Процитовано 9 грудня 2020.
- ↑ Paladins Review - Switch. Nintendo Insider (брит.). 6 липня 2018. Процитовано 9 грудня 2020.
- ↑ Paladins: Champions of the Realm - Game Review. www.commonsensemedia.org (англ.). 15 листопада 2018. Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ Cowley, Ric. Paladins Switch review - A fun hero shooter / MOBA that lacks a strong identity. www.pocketgamer.com (англ.). Процитовано 11 грудня 2020.
- ↑ November 2018, Alex Avard 21. 2 years on from launch, and Paladins has proven itself to be much more than just an Overwatch clone. Official PlayStation Magazine (англ.). Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Morgan, Thomas (22 червня 2018). Paladins runs at 60fps on Switch and it's superb. Eurogamer (англ.). Процитовано 12 грудня 2020.
- ↑ Tassi, Paul. Is It Fair To Call 'Paladins' An 'Overwatch' Clone?. Forbes (англ.). Процитовано 11 грудня 2020.
- ↑ Addictively Fun and Chaotic: Our Paladins Champions of the Realm Review. The Republic of Players (амер.). Процитовано 9 грудня 2020.
- ↑ Executive, The (31 березня 2020). 5 Best Free-to-Play Games on Steam in 2020. PC ZONE Reloaded | games news reviews, tech, guides and humour (брит.). Процитовано 12 грудня 2020.
- ↑ 7 Best PS4 Free-to-Play Games You Won't Be Able to Stop Playing. PlayStation LifeStyle. 2 квітня 2019. Процитовано 11 грудня 2020.
- ↑ 20 Best Free Games on Steam 2020. Cultured Vultures (амер.). 11 лютого 2020. Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ 10 Free-To-Play Switch Games Actually Worth The Grind. TheGamer (амер.). 11 листопада 2020. Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Phillips, Tom (16 вересня 2016). Paladins open beta launch trailer reminds us a lot of Overwatch. Eurogamer. Процитовано 15 травня 2017.
- ↑ Overwatch vs. Paladins - Die Hero-Shooter im Vergleich. www.gamestar.de (нім.). 12 січня 2017. Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ Paladins: Eintritt frei – und es gibt noch was dazu!. computerbild.de (нім.). 27 липня 2016. Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ Paladins Developer Throws Shade at Overwatch for Copying Its Designs. IGN India (en-in) . 1 березня 2018. Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Wales, Matt (21 травня 2018). Paladins inadvertently uses actual Overwatch art in advertisement. Eurogamer (англ.). Процитовано 11 грудня 2020.
- ↑ Paladins Mobile Game Accidentally Uses Overwatch Art in Advertisement. IGN India (en-in) . 21 травня 2018. Процитовано 11 грудня 2020.
- ↑ Paladins Developer to Remove Controversial Loot Box System - IGN (англ.), процитовано 10 грудня 2020
- ↑ Paladins - Kriegt Lootboxen wie Battlefront 2, Frustration bei Fans. www.gamestar.de (нім.). 6 грудня 2017. Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Chalk, Andy (23 лютого 2017). Paladins players erupt in anger over 'pay-to-win' changes in latest patch. PC Gamer (амер.). Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ Paladins ditches "pay-to-win" card system, splits battle royale mode into a separate game. PCGamesN (брит.). Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ @PaladinsgameDE [@PaladinsGame] (10 вересня 2016). Paladins gewinnt den 'Best MOBA or Battle Game Award' auf der PAX West! (Твіт) — через Твіттер.
- ↑ PAX West 2016 – Best of Show Awards. MMORPG.com (англ.). 9 вересня 2016. Процитовано 10 грудня 2020.
- ↑ @PaladinsGame [@PaladinsGame] (28 листопада 2016). Paladins won Best Free to Play in the 2016 Global Game Awards! Thanks to all our fans who voted! (Твіт) — через Твіттер.
- ↑ Global Game Awards 2016. www.game-debate.com. Процитовано 8 грудня 2020.
- ↑ The Steam Awards. store.steampowered.com (англ.). Процитовано 19 грудня 2020.
- ↑ Donnelly, Joe (20 грудня 2016). Valve reveals Steam Awards nominees. PC Gamer (амер.). Процитовано 19 грудня 2020.
- ↑ @PaladinsGame [@PaladinsGame] (2 квітня 2018). Our awesome Video Team just received the Gold YouTube Play Button! (Твіт) — через Твіттер.
- ↑ YouTube Creator Awards (2018). IMDb. Процитовано 9 грудня 2020.
- ↑ Hoggins, Tom (24 вересня 2018). Golden Joysticks 2018 nominees announced, voting open now. The Daily Telegraph. Процитовано 20 листопада 2018.
- ↑ Sheridan, Connor (16 листопада 2018). Golden Joystick Awards 2018 winners: God of War wins big but Fortnite gets Victory Royale. GamesRadar+. Процитовано 20 листопада 2018.
- ↑ @PaladinsGame [@PaladinsGame] (7 грудня 2018). Thanks to all your votes, Paladins has claimed the title of Best Free to Play (Твіт) — через Твіттер.
- ↑ Global Game Awards 2018. www.game-debate.com. Процитовано 8 грудня 2020.