Кіберспорт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Міжнародний щорічний турнір Dota 2.

Кіберспорт — спортивні змагання з відеоігор. Історія електронного спорту почалася з гри Quake, яка мала режим мережевої гри через LAN або інтернет. Завдяки популярності гри Doom, в 1997 році в США з'явилася перша ліга електронного спорту — Cyberathlete Professional League (CPL). Від цього року з'явилися багато нових ліг із кіберспорту.

Список ігор[ред.ред. код]

Для кіберспорту підходять такі жанри відеоігор, як шутери від першої особи, стратегії реального часу і спортивні симулятори як найбільш видовищні і динамічні. Подібно до звичайного спорту, конкретні ігри називаються дисциплінами.

Поточні популярні кіберспортивні дисципліни включають:

Змагання[ред.ред. код]

Змагання з кіберспорту, у тому числі і міжнародні, проводяться по всьому світі. Найзначнішим з них є турнір World Cyber Games, організований подібно до Олімпійських ігор. WCG були започатковані в 2000 році в Південній Кореї, і з того часу проводиться щороку, у тому числі і в інших країнах. У Південній Кореї кіберспорт отримав найбільший розвиток, отже там навіть існують телевізійні канали, які транслюють змагання з електронного спорту.

Великі змагання проводяться в спеціальних місцях, де публіка може спостерігати за гравцями, що сидять за комп'ютерами, а хід змагань відстежувати на великому екрані, де транслюється ігровий процес. У Південній Кореї, через велике число глядачів, подібні змагання проводять на стадіонах. Менш масштабні змагання відбуваються в комп'ютерних клубах. Крім того, змагання можуть проводитися через Інтернет.

Гра через Інтернет має ряд недоліків. У різних гравців можуть бути неоднакові затримки передачі інформації через глобальну мережу в зв'язку з її неоднорідністю. Під час гри через Інтернет складно виявити шахрайство партнерів. Натомість, під час гри через локальну мережу всі гравці присутні в одному приміщенні під наглядом організаторів змагання, тому шахраювати набагато важче. Локальна мережа зводить нанівець і проблему затримок, оскільки має достатню і однакову для всіх пропускну здатність. Гра через LAN створює специфічну атмосферу змагання завдяки особистій присутності всіх учасників і глядачів, яка не може бути досягнута за допомогою Інтернету.

На важливих змаганнях призовий фонд може сягати значнх сум. Найбільший приз в історії кіберспортивних змагань виграла команда Na'Vi, яка перемогла у фіналі чемпіонату The international з дисципліни Dota 2, отримавши $1 млн. [1]. Призові фонди великих змагань спонсорують компанії, пов'язані з виробництвом комплектуючих і периферії для комп'ютерів.

У 2006 український гравець Sk.HoT зайняв третє місце на World Cyber Games з гри Warcraft III і виїхав додому з сумою $8 тисяч [2].

На щорічному змаганні The International з гри Dota 2 у 2011 році перше місце здобула українська команда Natus Vincere, отримавши приз — 1 000 000 доларів [3]. У 2012 на The International 2 перемогла команда Invictus Gaming (Китай), у 2013 — Alliance (Швеція), у 2014 — Newbee(Китай), у 2015 — Evil Geniuses(США), у 2016 — Wings(Китай), у 2017 — Team Liquid(Європа).

Команди[ред.ред. код]

У кіберспорті команди гравців традиційно називаються кланами. Деякі види відеоігор, наприклад Counter-Strike створені саме для командного змагання, інші ж дозволяють грати як в режимі один на один, так і команда проти команди. Часто професійні команди підписують контракт зі своїми гравцями і заробляють гроші через фінансову підтримку від численних компаній.

Джерела[ред.ред. код]

Федерації

Асоціації

Головні турніри

Медіа-сфера: тексти новин і зображення

Медіа-сфера: місцеві тексти новин і зображення