Великий Шльопа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:33, 15 лютого 2022, створена Anntinomy (обговорення | внесок) (→‎Продукція зі Шльопою: реклама, незначимо. див. також не відповідає темі)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гоша
ВидКаракал пустельний
Народження21 грудня 2017(2017-12-21) (6 років)
Київ, Україна
bigfloppaofficial.com

Великий Шльопа (також відомий як просто Шльопа, в зарубіжних сегментах поширене прізвисько Floppa або Big Floppa[1]) — серія інтернет-мемів з котом породи каракал на ім'я Гоша, однак на заході його прозвали ім'ям Big Floppa, яке пізніше адаптували як Великий Шльопа[2].

Історія

Передісторія

21 грудня 2017 року в одному з українських розплідників диких кішок народився каракал на ім'я Гоша, а в віці двох місяців переїхав до сім'ї Бондарьових: Андрія та Олени з Москви[1]. У грудні 2019 року власники каракала опублікували у своєму Instagram-профілі фото, де він лежить на підвіконні разом з іншим котом — Жорою[3].

Популярність і варіації мемів

Цей знімок привернув увагу користувачів соцмереж та згодом став основою для мемів. Першими фото помітили іронічні Instagram-акаунти, які прозвали каракала «sahnr» або «big sahnr». У січні 2020 року Гоша отримав прізвисько Big Floppa («ляпас», англ. flop) під яким згодом і став відомий. Кота так назвали через великі вуха, якими він крутить в різні боки. У лютому 2020 роки з'явився перший мем, який набрав популярність — демотиватор з відфотошопленою версією Гоші без вух[4] .

Картинка поширилася по іншим мемним акаунтам. До травня мем вийшов за межі Instagram'а - жарти про Шльопу почали публікувати в Twitter і на Reddit[3]. Влітку мем дістався до рунета, де каракалу дали прізвисько Великий Шльопа за аналогією з Big Floppa[4].

Найчастіше меми з Гошею використовують для шитпостинга. Каракал також не раз ставав героєм фотожаб. Обличчя Шльопи додавали до скріншотів відеоігор, обкладинок журналів, а також давали йому пістолети, капелюхи та інші аксесуари, щоб меми можна було використовувати як картинки-реакції. У мемах і фотожабах Гошу часто зображують як репера-ймовірно, через те, що його прізвисько співзвучне з псевдонімами американських виконавців. У мемах також іноді з'являються інші варіації Шльопи, але в них головним героєм виступає не Гоша, а інші коти, рись або сервал[4].

У травні 2021 року шанувальники каракала почали писати в месенджери своїм батькам «Дивись, це Шльопа, великий російський кіт. Як він тобі?», а потім публікували їх реакцію у себе в профілі соціальних мереж. Цей флешмоб набрав сильну популярність в Рунеті[2]. Пізніше зародилася інша варіація мема: «Мам, Дивись, це Хасбік» з дагестанським блогером Хасбуллою Магомедовим[5][6].

Примітки

  1. а б Conheça Big Floppa, o gato que virou a grande estrela dos memes na internet. Pet é pop (порт.). Процитовано 9 червня 2021.
  2. а б Алёна Аракчеева (23 травня 2021). «Мам, смотри, это Шлёпа»: мы показали родителям мем про большого русского кота — и вот как они реагируют :). Проспект Мира. Процитовано 9 червня 2021.
  3. а б Виктория Рябикова (4 червня 2021). Кто же на самом деле этот кот Шлепа, самый популярный котомем?. Russia Beyond. Процитовано 9 червня 2021.
  4. а б в Даша Лайзаренко (26 грудня 2020). Большому Шлёпе исполнилось три года: эволюция постироничных мемов про каракала и интервью с его владельцами. TJournal (рос.). Процитовано 9 червня 2021.
  5. «Мам, смотри, это Хасбик». Родительницы оценивают дагестанского блогера, и виноват в этом Большой Шлёпа. Medialeaks (рос.). 21 травня 2021. Процитовано 9 червня 2021.
  6. Женя Кузьмин (20 травня 2021). «Мам, смотри, это Шлёпа, большой русский кот»: в соцсетях знакомят родителей с мемом про каракала — и делятся реакцией. TJournal (рос.). Процитовано 9 червня 2021.