Парох Майданека

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 08:02, 21 квітня 2019, створена CommonsDelinker (обговорення | внесок) (Вилучив файл Отець_Омелян_Ковч.jpg, оскільки він був вилучений з Wikimedia Commons користувачем Racconish. Причина: Missing essential information such as license, permission or so)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Парох Майданека»
Proboszcz Majdanka
Жанр документальний
Режисер Ґжеґож Лінковський
Сценарист Ґжеґож Лінковський
Оператор Єжи Рудзинський
Композитор Владислав Курилюк
Кінокомпанія Link Art Film
Тривалість 50 хв.
Країна Польща
Рік 2005

Фільм[1] розповідає про особливу постать — греко-католицького священика з Гуцульщини блаженного священномученика Омеляна Ковча, який до останнього дня життя сповідав та причащав в'язнів концтабору «Майданек» у Польщі. Помер отець Омелян Ковч у «Майданеку» у березні 1944-го. У 1999 році Єврейська рада України присвоїла йому звання «Праведник України». Однак про отця Омеляна Ковча світ довідався лише недавно, коли покійний Папа Іван Павло ІІ проголосив його блаженним мучеником у Львові під час подорожі в Україну.

За словами режисера та автора сценарію фільму «Парох Майданека» Ґжеґожа Лінковського, задум полягав у тому, щоб показати квінтесенцію, ідею діяльності отця Ковча, адже це не історичний, а документальний фільм. Автор намагався зосередити увагу глядачів на тому, як отець Омелян Ковч, незважаючи на свою національність та релігійну належність, допомагав росіянам, євреям та полякам.

  1. Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza w Lublinie (20 березня 2013), Парох Майданека. Proboszcz Majdanka, процитовано 22 лютого 2018