Maersk

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з A.P. Moller-Maersk Group)
Перейти до: навігація, пошук
Штаб-квартира компанії у Копенгагені

A.P. Moller-Maersk Group (дан.A.P. Møller-Mærsk Gruppen) — данська компанія, що проводить діяльність у багатьох галузях економіки, насамперед транспорті та енергетиці. Відома під назвою Maersk (дан.Mærsk). Компанія має штаб-квартиру у Копенгагені і представлена дочірніми підприємствами та офісами у більш ніж 135 країнах світу. Загалом Maersk налічує близько 89 тис. працівників.[1] У списку Forbes Global 2000 за 2015 рік компанія займає 148 місце.[2]

Історія[ред.ред. код]

У 1904 році капітан Петер Мерск Моллер (дан.Peter Mærsk Møller) та його син Арнольд Петер Моллер (дан.Arnold Peter Møller) заснували спільну компанію, що називалася D/S Svendborg A/S. Першим судном компанії був вантажний пароплав Svendborg водотоннажністю 2200 т.

Контейнерний термінал Maersk у Порт-Елізабет, штат Нью-Джерсі, США
Контейнеровоз Maersk у порту Гданська

У Другу світову війну флот компанії обслуговував американські війська, більш ніж половина флоту Maersk під час бойових дій була втрачена.

Власники і керівництво[ред.ред. код]

  • Голова ради директорів — Майкл Прам Расмуссен.
  • Голова управління — Йєсс Содерберг.

Діяльність[ред.ред. код]

Maersk — найбільший оператор контейнерних перевезень у світі з 1996 року.[3] Контейнерні перевезення — найбільша сфера діяльності компанії, що забезпечує майже половину її доходу (2008 рік) і включає послуги з перевезень, логістики, експедирування вантажів по всьому світу, а також діяльність контейнерних терміналів.[4]

Компанії належить мережа з 57 портів і контейнерних терміналів у 36 країнах світу, на 5 континентах, як правило, у спільній власності з адміністраціями портів. Також Maersk володіє низкою найбільших у світі суден-контейнеровозів. Окрім цього, компанія в обмеженому обсязі займається видобутком нафти і природного газу, суднобудуванням, їй належить мережа супермаркетів, поштова компанія та ін. Також її складу входила авіакомпанія.

Примітки[ред.ред. код]

  1. A.P. Moller-Maersk. Group Annual Report 2013 (PDF). 
  2. Forbes Search. Forbes.com. Процитовано 2016-01-30. 
  3. Alphaliner Weekly Newsletter. Volume 2011 Issue 8 (PDF). 
  4. A.P. Moller-Maersk Group. 2007-10-24. Процитовано 2016-01-30. 

Посилання[ред.ред. код]