Ableton Live

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ableton Live
Ableton Live logo.png
Ableton Live Screenshot.png
Тип Digital Audio Workstation
Розробник Ableton
Стабільний випуск 10.1 (26 травня 2019; 22 місяці тому (2019-05-26))
Версії 11.0.0
Платформа Microsoft Windows
Операційна система Microsoft Windows, Mac OS X
Мова програмування C++
Ліцензія Пропрієтарне програмне забезпечення
Вебсайт www.ableton.com

CMNS: Ableton Live у Вікісховищі

Ableton Live — програмне забезпечення для музикантів та діджеїв, засноване на техніці звукових петель. Програма має два режими — для створення музики в класичному студійному режимі («Arrangement View»), та реальному часі («Session View»).

У режимі «Arrangement» створення композиції відбувається класичним шляхом створення міді- і аудіокліпів, поступово просуваючись за шкалою часу вперед (аналогічно Cubase, Logic, Sonar). Режим «Session» дозволяє не лише зводити два треки та відтворювати кліпи в довільному порядку, а й створювати цілу композицію з нуля, імпровізуючи в режимі реального часу, що суттєво відрізняє програму від інших, адже дає змогу виступати наживо.

Ableton Live підтримує технології ASIO, Core Audio, VST, Audio Units і ReWire, а також читає аудіо формати WAV, AIFF, FLAC, Ogg, MP3 та MPEG-4. Ableton 10 має 15 власних інструментів, 55 аудіоефектів та 17 мідіефектів.

Історія[ред. | ред. код]

Співзасновники Ableton Герхард Белес, Роберт Генке та Бернд Роггендорф розробили Live на основі домашнього програмного забезпечення, яке створили Белес та Хенке, щоб полегшити їхні музичні виступи як проєкт Monolake. Першу версію Live, створену на C ++, вони випустили в 2001 році у Німеччині.

Посилання[ред. | ред. код]