Adobe Photoshop Lightroom

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Lightroom
Adobe Photoshop Lightroom v4.0.png
Тип Менеджер зображень та Цифрова обробка зображень
Автор(и) Adobe Systems
Розробник Adobe Systems
Стабільний випуск 5.7.1 (15 грудня 2014; 1227 днів тому)
Версії CC 2017 / 7.0.1[1]
Операційна система Microsoft Windows,
Mac OS X
Написано на Lua[2][3], C++[2], Objective C[2] і C[2]
Ліцензія Умовно-безплатне програмне забезпечення
www.adobe.com/products/photoshop-lightroom.html

Lightroom у Вікісховищі?

Adobe Photoshop Lightroom — графічна програма компанії Adobe для роботи с цифровими фотографіями. Може використовуватися для «проявки» «цифрових негативів» (формати даних DNG, RAW, ретушування фотознімків і організації їх каталогу.

Опис[ред.ред. код]

З перекладу з англійської Lightroom означає «світла кімната», програма створювалась як цифровий аналог фотолабораторії (англ. dark room, «темна кімната»), в якій фотографи проявляють плівки, друкують знімки і виконують багато інших маніпуляцій.

Заснований на вихідних кодах програм, які раніше випускалися Rawshooter фірми Pixmantec[4]. Користувацький інтерфейс Adobe Photoshop Lightroom написаний з використанням Lua.

Особливістю програми є «недеструктивне редагування», при якому вихідний файл зображення залишається незмінним, а всі операції редагування зображення здійснюються над автоматично згенерованими із майстер-файлу робочими файлами — «версіями».

Вміє працювати з форматом RAW, також підтримує DNG. Починаючи з 2003 року, в Adobe Photoshop Lightroom є можливість кадрувати фотографії згідно з діагональним методом, нарівні з іншими правилами композиції.

Версії[ред.ред. код]

Хронологія випусків Lightroom

Починаючи з 3-ї версії з'явилась можливість публікувати знімки на фотохостингах і соціальних мережах, наприклад у Facebook, безпосередньо з програми.

У 4-й версії для Microsoft Windows припинена підтримка Windows XP[5]. Для роботи потрібна версія Windows Vista і вище.

У 5-й версії для Microsoft Windows припинена підтримка Windows Vista. Для роботи потрібна версія Windows 7 і вище. У версії для Apple Macintosh припинена підтримка Mac OS X Snow Leopard 10.6. — для роботи потрібна версія OS X 10.7 Lion і вище.

Інструменти[ред.ред. код]

Криві[ред.ред. код]

У програмі Photoshop Lightroom є дуже хороший інструмент корекції — «Криві», де можна змінювати кольори (RGB) кожен окремо в своїх каналах простими маніпуляціями миші.У Lightroom немає цієї функції — інструмент Tone Curve в блоці Develop відповідає тільки за роботу з контрастністю з чотирьох рівнів, але не має відношення до кольору.

Пресети[ред.ред. код]

Adobe Lightroom дозволяє прискорити роботу по обробці фотографій, використовуючи для цього дуже зручні інструменти — пресети. Також не варто забувати про багатий набір гарячих клавіш. Preset у перекладі з англійської — «передустановлений» або «заданий заздалегідь». У Lightroom вони зберігаються у вигляді файлів з розширенням «lrtemplate», саме в ньому зберігаються певні параметри зображення (яскравість, контраст, баланс білого, метадані та інше).

Нагороди[ред.ред. код]

Adobe Photoshop Lightroom став лауреатом премій TIPA (Technical Image Press Association) і EISA (European Imaging and Sound Association):

  • EISA European Advanced SLR (2006—2007)[6],
  • TIPA Best Photo Software (2009) за Lightroom 2[7].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Скотт Келби. Adobe Photoshop Lightroom 5: довідник з обробки цифрових фотографій = The Adobe Photoshop Lightroom 5 Book for Digital Photographers (Voices That Matter). — М. : Вильямс (видавництво), 2014. — 560 с. — ISBN 978-5-8459-1879-6.
  • Скотт Келби. Adobe Photoshop Lightroom 4: справочник по обработке цифровых фотографий = The Adobe Photoshop Lightroom 4 Book for Digital Photographers. — М. : Вильямс (видавництво), 2012. — 512 с. — ISBN 978-5-8459-1810-9.
  • Володимир Котов. Adobe Lightroom 3. Практичний посібник фотографа. — СПб., 2011. — 128 с. — ISBN 978-5-4237-0097-3.
  • Олександр Сераков. Adobe Photoshop Lightroom 3. Комплексна обробка цифрових фотографій. — СПб., 2011. — ISBN 978-5-9775-0586-4.

Посилання[ред.ред. код]