Adobe Photoshop Lightroom

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lightroom
Adobe Photoshop Lightroom Classic CC icon.svg
Тип Менеджер зображень та Цифрова обробка зображень
Автор(и) Adobe Systems
Розробник Adobe
Стабільний випуск 5.7.1 (15 грудня, 2014; 4 роки тому (2014-12-15))
Операційна система Microsoft Windows,
Mac OS X
Написано на Lua[1][2], C++[1], Objective C[1] і C[1]
Ліцензія Умовно-безплатне програмне забезпечення
www.adobe.com/products/photoshop-lightroom.html

Lightroom у Вікісховищі?

Adobe Photoshop Lightroom — графічна програма компанії Adobe для роботи з цифровими фотографіями. Може використовуватися для «проявки» «цифрових негативів» (формати даних DNG, RAW), ретушування фотознімків і організації їх каталогу.

Опис[ред. | ред. код]

У перекладі з англійської, Lightroom означає «світла кімната», програма створювалась як цифровий аналог фотолабораторії (англ. dark room, «темна кімната»), в якій фотографи проявляють плівки, друкують знімки і виконують багато інших маніпуляцій.

Заснований на вихідних кодах програм, які раніше випускалися Rawshooter фірми Pixmantec[3]. Користувацький інтерфейс Adobe Photoshop Lightroom написаний з використанням Lua.

Особливістю програми є «недеструктивне редагування», при якому вихідний файл зображення залишається незмінним, а всі операції редагування зображення здійснюються над автоматично згенерованими із майстер-файлу робочими файлами — «версіями».

Вміє працювати з форматом RAW, також підтримує DNG. Починаючи з 2003 року, в Adobe Photoshop Lightroom є можливість кадрувати фотографії згідно з діагональним методом, нарівні з іншими правилами композиції.

Версії[ред. | ред. код]

Хронологія випусків Lightroom

Починаючи з 3-ї версії з'явилась можливість публікувати знімки на фотохостингах і соціальних мережах, наприклад у Facebook, безпосередньо з програми.

У 4-й версії для Microsoft Windows припинена підтримка Windows XP[4]. Для роботи потрібна версія Windows Vista і вище.

У 5-й версії для Microsoft Windows припинена підтримка Windows Vista. Для роботи потрібна версія Windows 7 і вище. У версії для Apple Macintosh припинена підтримка Mac OS X Snow Leopard 10.6. — для роботи потрібна версія OS X 10.7 Lion і вище.

Інструменти[ред. | ред. код]

Криві[ред. | ред. код]

У програмі Photoshop Lightroom є дуже хороший інструмент корекції — «Криві», де можна змінювати кольори (RGB) кожен окремо в своїх каналах простими маніпуляціями миші.У Lightroom немає цієї функції — інструмент Tone Curve в блоці Develop відповідає тільки за роботу з контрастністю з чотирьох рівнів, але не має відношення до кольору.

Пресети[ред. | ред. код]

Adobe Lightroom дозволяє прискорити роботу по обробці фотографій, використовуючи для цього дуже зручні інструменти — пресети. Також не варто забувати про багатий набір гарячих клавіш. Preset у перекладі з англійської — «передустановлений» або «заданий заздалегідь». У Lightroom вони зберігаються у вигляді файлів з розширенням «lrtemplate», саме в ньому зберігаються певні параметри зображення (яскравість, контраст, баланс білого, метадані та інше).

Нагороди[ред. | ред. код]

Adobe Photoshop Lightroom став лауреатом премій TIPA (Technical Image Press Association) і EISA (European Imaging and Sound Association):

  • EISA European Advanced SLR (2006—2007)[5],
  • TIPA Best Photo Software (2009) за Lightroom 2[6].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Скотт Келби. Adobe Photoshop Lightroom 5: довідник з обробки цифрових фотографій = The Adobe Photoshop Lightroom 5 Book for Digital Photographers (Voices That Matter). — М. : Вильямс (видавництво), 2014. — 560 с. — ISBN 978-5-8459-1879-6.
  • Скотт Келби. Adobe Photoshop Lightroom 4: справочник по обработке цифровых фотографий = The Adobe Photoshop Lightroom 4 Book for Digital Photographers. — М. : Вильямс (видавництво), 2012. — 512 с. — ISBN 978-5-8459-1810-9.
  • Володимир Котов. Adobe Lightroom 3. Практичний посібник фотографа. — СПб., 2011. — 128 с. — ISBN 978-5-4237-0097-3.
  • Олександр Сераков. Adobe Photoshop Lightroom 3. Комплексна обробка цифрових фотографій. — СПб., 2011. — ISBN 978-5-9775-0586-4.

Посилання[ред. | ред. код]