Age of Empires III: The WarChiefs

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Age of Empires III: The WarChiefs
AOE3-TWC.png
Розробник Ensemble Studios
Видавець Microsoft Studios[d]
Частина серії Age of Empires
Дата випуску 17 жовтня 2006
Версія 1.06
Жанр(и) стратегія в реальному часі
Платформа Microsoft Windows і macOS
Режим гри багатокористувацька гра і одиночна гра
Носій компакт-диск
Сайт ageofempires3.com

Age of Empires III: The WarChiefs — перше доповнення до стратегії в реальному часі Age of Empires III. Ключова особливість — це три нові ігрові держави корінних північних американців та сюжетна лінія, присвячена війнам колонізаторів з індіанцями. Для запуску доповнення потрібна наявність оригінальної версії гри.

Нововведення[ред.ред. код]

Карти[ред.ред. код]

У додатку включені такі нові карти: Арауканія (регіон Чилі), Анди, Каліфорнія, Оріноко, Пофарбована пустеля (південно-захід США), Північно-Західні території (західне узбережжя Північної Америки), Озарк, Гаїті і Плімут (останні три карти містяться в оновленні 1.03).

Держави[ред.ред. код]

Тепер доступні три нових народи Північної Америки: Ірокези, Сіу і Ацтеки. При грі за будь-яку з них ви починаєте з 5 працівниками. Більше того — індіанські працівники можуть будувати факторії (у європейців ця дія є тільки для дослідника) та вогняні ями, використовуючи які ви можете отримувати додатковий досвід, тимчасові війська, покращувати удар або міцність військ тощо. У кожної їх побудови є особливе поліпшення («велика кнопка»), що пропонує бонуси у вигляді поставок юнітів або ресурсів.

Рада племені[ред.ред. код]

У грі за ірокезів і сіу замість міста-метрополії є рада племені. Її функції аналогічні — вони відкривають доступ до різних карт поставок: юнітів, ресурсів і вдосконалень.

  • Вождь: економічні юніти і постачання (працівники, вантажі монет, провізії і деревини, а також волокуші)
  • Військовий ватажок: військові юніти і поліпшення (піхота, кавалерія і артилерія)
  • Шаман: поліпшення, що стосуються будівель
  • Мудра скво: поліпшення, що стосуються швидкості видобутку ресурсів
  • Гонець: особливі військові юніти і поліпшення (кораблі і найманці)

Нові споруди[ред.ред. код]

  • Загальні для всіх трьох народів:

Військова хатина. Доступна з 1-ї доби. Дозволяє навчати піхоту (з 2-ї епохи) і служить оборонною спорудою.
Вогняна яма. Доступна з 1-ї доби. Приносить великий бонус у певній справі, коли працівниками влаштовується той чи інший ритуальний танок.
Ферма. Доступна з 1-ї доби. Замінює індіанцям європейські млин та хлів.

  • У ацтеків:

Дім. Аналогічний європейського дому і дає 10 одиниць населення.
Хатина знаті. Міцніше військової хатини. Відкриває вам доступ до елітних ацтекських військам. Вони доступні з 3-ї доби.

  • У сіу: Їм не потрібні будинки для збільшення ліміту населення.

Типи. Збільшує здоров'я що розташовані неподалік союзних юнітів.
Корраль. Використовується для навчання кавалерії.

  • У ірокезів:

Довгий будинок. Замінює звичайний будинок, дає 20 одиниць населення. Дозволяє розміщувати всередині гарнізон.
Корраль. Як і у сіу, дозволяє навчати кавалерію.
Ливарний цех. Тільки ірокезом з усіх індіанців є виробництво артилерії.

Сюжет[ред.ред. код]

Акт I: Вогонь

Це історія Натаніеля Блека — батька Амелії Блек, героя американської революції, коли вона починалася, розкололася Конфедерація ірокезів.

Натаніель і його дядько Каньенке йдуть переконати вождів могавков і Сенека не вступати у війну «бліднолицих», але поки вони борються з з індіанцями, на їхнє поселення нападають найманці-гессіанці на чолі з полковником Кюхлером, який веде мати Натаніеля. Натаніель її рятує. Конфедерація ірокезів остаточно розпадається, частина ірокезів йде до лав ополченців англійців, у тому числі і Натаніель, він відправився на південь, до Бостона, де бере участь в обороні від англійців редута на Банкер-Хілл.

До кінця грудня 1776 англійців витісняють на інший берег Делавара, там Натаніель знайомиться з Джорджем Вашингтоном. Після цієї битви Натаніеля відправляють на північ, де він здобуває перемогу під Сараготою. Англійці витісняють американців до Веллі-Фордж, де ті вирішили чекати до весни і завдати контрудару. У битві при Моррістауні Натаніель нарешті обличчям до обличчя зустрічається з Кюхлером, де і перемагає його. Після смерті полковника, Натаніель дотримується обіцянки, даної Вашингтону, і бере участь у всіх боях аж до 1781р — Підсумкового бою при Йорктауні. За підтримки французів, американці перемагають англійців. Натаніель повертається у свою сім'ю, він помирає в 1812 році, як написано на його пам'ятнику.

Акт II: Тінь

Це історія Чейтона Блека — сина Амелії, що розвідує шляхи для прокладання залізниць компанії Falcon Railroad Company. Він знайомиться з квартирмейстером Холмсом, в розмові Чейтон розповідає про свої індіанські корені, і про те, що його батько — індіанець племені сіу. Заснувавши шлях і забезпечивши його безпеку, вони прогнівили корінних мешканців цих земель — сіу. Починається війна Червоної Хмари. Тим не менш Чейтон відкриває станцію, на яку приїжджає його мати, котра пишалася сином. Невдовзі укладаєтсья перемир'я між США і сіу, війна Червоної Хмари завершується, крихке перемир'я тримається майже 10 років, Амелія передалє свою кампанію синові.

Одного разу Холмс викликає його в Блек-Гіллс, де знайшов багато золота. Захистивши рудники від набігів сіу і бандитів, Чейтон вирішує знайти вождя Несамовитого Коня і залагодити проблеми мирно. Чейтон його знаходить, але Холмс з рудокопами атакують вождя, всі надії на мир звалилися. Потім Холмс відправляє Чейтона знищити табір сіу, але Чейтон відмовляється вбивати невинних, жінок і дітей. За підтримки сіу він знищує форт Холмса, але той тікає. Чейтону доводиться вирішувати насталу плутанину, тут прибуває офіцер Кастер, який повинен загнати сіу назад в резервації. Він дає Чейтону один день, щоб знайти Холмса, Чейтон укладає союз з місцевими сіу і вбиває Холмса. Але зупинити війну запізно і Чейтон робить свій останній вибір на користь сіу. Він об'єднує вождів, під час бою приходить навіть вождь Несамовитий Кінь, який вцілів під час атаки Холмса. Разом вони відбивають атаку Кастера і вбивають його самого. Амелія не знає що далі трапилося з її сином і вважає, що можливо він зробив правильний вибір.

Посилання[ред.ред. код]

Офіційний сайт Age of Empires III: The WarChiefs (англ.)