Age of Empires III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Age of Empires III
Aoeiii-cover.jpg
Розробник Ensemble Studios
Видавець Microsoft Game Studios
MacSoft
Мова інтерфейсу англійська мова
Геймдизайнер Bruce Shelley[d]
Частина серії Age of Empires (серія ігор)
Дата випуску
Версія 1.14
Жанр(и) стратегія в реальному часі
Вікові
рейтинги
ESRB: T — Teens
OFLC: PG15+
PEGI: 12+
Платформа Microsoft Windows, macOS, Windows Mobile і N-Gage
Рушій гри BANG! Engine
Режим гри багатокористувацька гра і одиночна гра
Носій CD, DVD
Системні
вимоги
Мінімальні
Процесор: 1.4 ГГц
Оперативна пам'ять: 256 Мб
Відеокарта: 64 Мб
Жорсткий диск: 2 Гб[1]
Керування Клавіатура і Миша
Сайт ageofempires3.com
CMNS: Age of Empires III на Вікісховищі

Age of Empires ІІІ (AoE III) — відеогра жанру стратегії у реальному часі, розроблена Ensemble Studios та видана Microsoft Game Studios. Версія для персональних комп'ютерів вийшла 18 жовтня 2005 року у Північній Америці та 4 листопада того ж року у Європі. Версія для Mac OS портована і розроблена MacSoft Games та видана Destineer у 2006 році.
Це третя частина в серії ігор Age of Empires, та сиквел гри Age of Empires II: The Age of Kings. До гри було розроблено та видано два доповнення: Age of Empires III: The WarChiefs (2006) і Age of Empires III: The Asian Dynasties (2007), кожне з яких додало нові ігрові цивілізації та сюжетні кампанії.
Age of Empires ІІІ загалом мала позитивні відгуки і в 2005 році отримала нагороду GameSpy «Гра року — PC RTS». Всього в 2005 році було продано 2 мільйони копій гри[2]. У 2007 було продано 313,000 копій гри, що дозволило їй зайняти 7 місце серед найбільш продаваних ігор того року.

Події гри відбуваються у Новому Світі, у часи європейської колонізації Америки між 1492 і 1850 роками. Локації гри дуже різноманітні, від мальтійських пляжів до снігів Аляски. Дія багатьох офіційних мап для багатокористувацької гри відбувається у відомих регіонах Америки: Скелясті гори, Великі рівнини, Великі озера, Нова Англія і тому подібних. Ensemble не далеко відійшла від попередніх ігор серії, тому нам, як і завжди доведеться видобувати ресурси й проводити бойові дії. Третя частина принесла багато інновацій в серію, наприклад, додавши можливість відправки допомоги з метрополії.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Гравці розпочинають гру з побудованим міським центром, дослідником і кількома поселенцями. Досліджуючи мапу, вони починають збирати ресурси, які потім використовують для будівництва додаткових будівель і найму юнітів: робітників, розвідників, солдатів і бойових машин. Під час виконання цих дій, гравці накопичують очки досвіду, набравши їх вдосталь, гравець може відправити собі допомогу з метрополії. Накопичуючи рівні метрополії, гравці можуть відправляти все більше юнітів, ресурсів, тощо.

Історичні доби[ред.ред. код]

В Age of Empires ІІІ гравці можуть переходити до більш розвиненої доби, що дає їм можливість створювати нові будівлі, війська і впроваджувати нові технології.
Всього в грі є 5 історични діб:

  • Доба відкриттів (англ. Discovery Age). Гравець лише розпочинає досліджувати територію та розвивати економіку. В цій добі неможливо створювати військові підрозділи;
  • Колоніальна доба (англ. Colonial Age). У гравців з'являються перші військові підрозділи;
  • Доба фортифікацій (англ. Fortress Age). У гравців з'являються перші форти й краще оснащене військо;
  • Індустріальна доба (англ. Industrial Age). У гравців з'являються фабрики, що автоматично генерують ресурси або артилерію. Стають доступними всі поставки з метрополії та військові підрозділи;
  • Доба імперій (англ. Imperial Age). Гравцям відкриваються всі дослідження, а також всі поставки з метрополії стають знову доступними.

Для переходу до нової доби треба їжа та золото (для колоніальної доби треба лише 800 їжі), від цивілізації ціна переходу не залежить. В Age of Empires ІІІ була задіяна нова для серії «система політиків», яка дає бонуси за перехід до нової доби. При кожному переході гравцю на вибір даються два або більше «політиків», які дають певні бонуси відповідно до їх звання. Наприклад, натураліст дає гравцю чотири корови. З кожним десятим рівнем метрополії відкривається новий політик для вибору аж до 60 рівня.

Місцеві жителі[ред.ред. код]

В Age of Empires ІІІ можна укладати союзи з корінними народами. Всього на вибір є 12 народів: ацтеки, кариби, черокі, команчі, крі, інки, ірокези, лакота, майя, нутка, семіноли та тупі. Для союзу треба побудувати факторію на території поселення народу. Після будівництва факторії, гравець може створювати обмежену кількість військ аборигенів й досліджувати особливі технології індіанців. Одне поселення може мати союз лише з одним гравцем.[3]

Метрополії[ред.ред. код]

Новітньою для серії Age of Empires стала система метрополій (англ. The Home City). Метрополія є частиною рольової системи, вона накопичує рівні та з кожним новим рівнем дає все більше переваг. Гравці можуть відправляти собі допомогу з метрополії (юнітів, ресурси, загальні покращення), використовуючі особливі «карти». Нові карти можна відкривати з кожним новим рівнем метрополії.[4]

Нації[ред.ред. код]

У грі беруть участь вісім цивілізацій: англійська, французька, іспанська, португальська, німецька, голландська, турецька та російська. [5] Кожна з цивілізацій має свої особливі юніти, будівлі та бонуси.

Прапор Цивілізація Метрополія Особистість Головний бонус
Flag of Cross of Burgundy.svg Іспанія Севілья Ізабелла I Іспанці мають добру кінноту. Іспанський дослідник може тренувати бойових псів при досягненні доби відкриттів.
Flag of Great Britain (1707–1800).svg Британська імперія Лондон Єлизавета I Британці зводять пансіони замість звичайних будинків, які на 50 % дорожчі. При будівництві пансіону він дає безкоштовного поселенця.
Flag of Île-de-France.svg Франція Париж Наполеон Бонапарт Французи тренують сильних поселенців (Coureurs des bois), більш дорогих, але кращих в економічному та воєнному планах. Також французи отримують більше від союзів з корінними племенами.
Flag of Portugal (1707).svg Португалія Лісабон Енріке Мореплавець Португальці кожної нової доби отримують критий віз яким можна побудувати міський центр. Мають додаткові дослідницькі можливості, як от «шпигунське око» для перегляду будь-якої території.
Flag of the Secretary of Defence of the Netherlands.svg Голландія Амстердам Моріц Оранський Голландці тренують поселенців не за їжу, а за золото і можуть мати їх не більше 50. Можуть будувати банки, які постійно генерують гроші.
Flag of Russian Empire for private use (1914–1917).svg Російська імперія Санкт-Петербург Іван Грозний Росіяни тренують поселенців і піхоту групами. Будують особливі казарми (остроги), що можуть атакувати.
Flag of the Kingdom of Prussia (1750-1801).svg Прусія Берлін Фрідріх II Німці окрім звичайних поселенців створюють візників, а також з кожною поставкою з метрополії отримують безкоштовних уланів.
Flag of the Ottoman Empire.svg Османська імперія Стамбул Сулейман I Турки можуть створювати обмежену кількість поселенців, але безкоштовно.

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжетна компанія складається із сценаріїв об'єднаних в три різні акти. В кожному з сценаріїв гравець має виконати специфічні завдання. Замість того, щоб грати за представлені в грі цивілізації, гравцеві дають можливість зіграти за особливу цивілізацію, яка презентує час в якому відбувається акт.

Акт I: Кров. Перший акт гравець розпочинає у ролі Моргана Блека — лицаря ордену кавалерів святого Йоана, який захищає останню фортецю на острові Мальта від Шахіна з Османської імперії. Морган отримує наказ від свого воєначальника Алена Маньяна утримувати Шахіна з чим успішно справляється, доки турки не підганяють бомбарди. Морган запалює сигнальний вогонь і йому на допомогу приходить Ален із кавалерією. Разом вони відганяють турків і захищають базу.

Використовуючи захоплену у турків артилерію, Морган і Ален остаточно виганяють турків з острова і знищують всі їх склади боєприпасів, сховані в глибині печер. Там вони знаходять таємну кам'яну бібліотеку, де описана історія «Місячного озера», де знаходиться «Джерело вічної молодості», секретна реліквія індіанців, що дає вічне життя. Також у бібліотеці був описаний таємний орден — «Коло Осуса», які теж розшукують реліквію. Ален відправляє Моргана до Нового Світу, щоб завадити туркам, але Моргана перехоплюють пірати на чолі з Лізі (Елізабет Рамзі). Після перемоги над Лізі, Морган та його команда знаходять морські мапи, які допомагають їм добратися до Юкатана цілими.

Зіштовхнувшись із Шахіном та турками на Юкатані, Морган повністю знищує їх базу. Іспанський конкістадор, Хуан Дельгадо де Леон, випереджає Моргана і захоплює Шахіна з його спільниками. Морган атакує й перемагає іспанців, які нападають на його нових союзників, ацтеків. Після вдалого захисту ацтеків, Морган усвідомлює, що та мапа за якою полювали іспанці зашифрована в мозаїку в центрі міста ацтеків. З неї Морган дізнається, що «Місячне озеро» знаходиться в Флориді.

Морган відправляється до Флориди, сподіваючись перехопити іспанців, але його флот зазнає пошкоджень від урагану. Вимушений пристати до Куби, Морган входить в довіру до Лізі й обіцяючи їй все іспанське золото, вмовляє її підкинути його до Флориди.

У Флориді Морган з Лізі зустрічають Алена, який наказує Моргану захопити іспанські кораблі зі скарбами, поки сам мчить захоплювати річку. Разом з Лізі, Морган захоплює іспанський флот, в процесі знищує Дельгадо й захоплює Шахіна. Шахін розповідає Моргану, що він насправді хотів завадити «Колу Осуса» захопити «Джерело вічної молодості».

Ален Маньен повертається з річки й наказує Моргану стратити своїх союзників-індіанців і Шахіна, але Шахін з Лізі запевняють Моргана, що Ален лідер «Кола Осуса». Тоді пірат, лицар й турок об'єднуються задля знищення «Джерела вічної молодості» й зупинення Алена.

Після прибуття до «Місячного озера» герої захоплюють величезну стаціонарну гармату. За допомогою неї, кораблів Лізі, начинених вибухівкою Шахіна, а також військ Моргана вони знищують «Джерело». Ален Маньян особисто керує контратакою й помирає в бою.

Після знищення «Джерела», Шахін повертається на Батьківщину. Лізі, засмучена втратою іспанського скарбу, покидає Кариби. Пізніше вона зустрінеться з Морганом і можливо стане матір'ю його дітей.

Акт II: Лід. В другому акті гра відбувається за онука Моргана — Джона Блека та його друга Каньєнке. Вони разом з іншими найманцями прямують до Брунсвіка, де дядько Джона — Стюарт Блек намагається захистити колонію від вершників індіанського племені черокі. Поки Джон і Каньєнке разом з половиною колоністів змушують черокі підписати мир, на колонію нападають англійці на чолі з генералом Ворвіком. Ворвік захоплює колонію, а з нею й Стюарта.

Джон і Каньєнке виганяють англійські війська з Брунсвіка, але Ворвік із Стюартом тікають. Джон усвідомлює, що «Коло Осуса» повернулося, а Каньєнке вірить, що його дочка Нонакі може бути в небезпеці. Тож вони вирушають на допомогу. Підозри Каньєнке виявляються правдою. Каньєнке разом з Джоном захищають поселення Нонакі. Тут виявляється, що Джон і Нонакі закохані, але не розповідають про це Каньєнке, чекаючи більш мирних часів.

Джон і Каньєнке переслідують Ворвіка і підтримують французів у Семирічній війні проти Ворвіка. Коли полковник Джордж Вашингтон повідомляє Джона, що англійці теж полюють на Ворвіка, Джон погоджується його спіймати. Джон веде своїх найманців та війська Джорджа Вашингтона до Великих Озер де успішно знищує базу Ворвіка. Присутність військ «Кола Осуса» доводить Джону, що Ворвік лідер «Кола Осуса». У руїнах бази «Кола», Джон знаходить діло дядька Стюарта. Джон наполягає на тому, щоб Нонакі залишалася в поселені, доки вони полюватимуть на Ворвіка, який знов втік. Каньєнке погоджується і розповідає, що знає про Джона і його сестру. Сам би він не обрав би Джона за її чоловіка, але він поважає вибір сестри.

Джон і Каньєнке прибувають до Великих рівнин, де збирають війська аборигенів. Тут Джон дізнається, що Ворвіку допомагає армія росіян. Ворвік намагається їхніми руками захопити британські й французькі колонії поки вони втягнуті у війну. Джон за допомогою шахтарів валить мости, заважаючи росіянам просуватися територією. Джон вирішує викликати вибухом лавину, аби остаточно зупинити росіян, але його знаходять війська Ворвіка. Джон підриває міст ціною свого життя, забираючи за собою Ворвіка з його військами. Викликана вибухом лавина знищує російських загарбників.

Весною Каньєнке повертається в поселення. Пізніше Нонакі народжує Джону сина — Натаніеля.

Акт III: Сталь. У третьому акті гра відбувається за онуку Джона — Амелію Блек, власницю залізничної кампанії «Сокіл» (англ. The Falcon Company вірогідно названої на честь Шахіна, що означає «сокіл»). Амелія шукає варіанти фінансування, адже всі накопичені сім'єю гроші пустив на фінансування війни її батько Натаніель.

Після перемоги над конкуруючою кампанією, Амелія приєднується до кавалерії Сполучених штатів біля Мексиканського кордону. Там вона зустрічає французького шукача скарбів — П'єра Бомонта, який допомагає їй та командиру кавалерії сполучених штатів — майору Куперу захистити форт від нападу мексиканців. Бомонт запрошує Амелію до однієї шахти в Колорадо, де їх зустрічає вже літній Каньєнке, який привів з собою війська Купера. Він повідомляє Амелії, що Бомонт — лідер «Кола Осуса». Амелія, Каньєнке і Купер переслідують Бомонта в печерах, де знаходять мапу з координатами «Місячного озера».

Прибувши до озера Купер бачить, що воно перетворилося на велике болото. Після битви з Іспанцями Купер зустрічає Бомонта. Бомонт спускає собак на Купера, одну Купер підстрелює, а інша вбиває його. Амелія дізнається, що є місто інків, де зберігається вода з «Джерела».

Амелія разом з Каньєнке вирушають туди. Там вони допомагають Симону Болівару перемогти іспанців. Болівар дає їм провідників і вони проходять через небезпечні Анди. Знайшовши місто, Амелія допомагає його захистити, перемагаючи війська «Кола». Бомонту вдається втекти з водою з «Джерела».

Амелія і Каньєнке нападають на останню фортецю на Кубі, уклавши союз із іспанською колонією. Очікуючи на підмогу від сполучених штатів, вони знищують стаціонарні гармати, що охороняють узбережжя. Під час останньої битви Амелія з Каньєнке вбивають Бомонта. На знайдені скарби Амелія відновлює свою компанію й продовжує прокладати нові залізничні колії.

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://www.ensemblestudios.com/system_requirements_xp.aspx
  2. http://www.agecommunity.com/press.aspx?PressReleaseID=161
  3. Age of Empires III Manual, p. 22: «Forming Alliances with Native Americans».
  4. Age of Empires III Manual, p. 23: «The Home City».
  5. Age of Empires III Manual, p. 21: «Choosing a civilization».