Aonyx congicus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Aonyx congicus
Mazu from Congo.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Родина: Куницеві (Mustelidae)
Підродина: Видрові (Lutrinae)
Рід: Аонікс (Aonyx)
Вид: A. congicus
Біноміальна назва
Aonyx congicus
Lönnberg, 1910
Ареал поширення
Ареал поширення
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Aonyx congicus
ITIS logo.svg ITIS: 621912
IUCN logo.svg МСОП: 1794

Aonyx congicus (аонікс камерунський[1]) — вид хижих ссавців з родини Мустелові (Mustelidae), представник підродини Видрові (Lutrinae).

Етимологія[ред. | ред. код]

лат. icus — той, що належить, cong від назви річки Конго

Поширення[ред. | ред. код]

Країни поширення: Ангола, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Конго, Демократична Республіка Конго, Екваторіальна Гвінея, Габон, Руанда, Уганда. Зустрічається в тропічних лісах, болотистих низовинах.

Морфологія[ред. | ред. код]

Шерсть темно-коричневого кольору з сріблястим блиском помітним на передній частині тіла, у зв'язку з білими кінчиками на волоссі. Вібриси, сторони лиця, вуха, ніс і верхня частина грудей сіруваті або білі. Є чітка відмітина чорного хутра між очима і ніздрями. Передні ступні без кігтів і з перетинками. Задні ступні частково перетинчасті і маленькі кігті присутні на пальцях 2, 3 і 4. Середнє значення довжини голови і тіла становить 85 см, а довжина хвоста 50 см. Маса тіла дорослих коливається від 14 до 34 кг. Череп масивний. Зуби менші й гостріші, ніж у Aonyx capensis.

Поведінка[ред. | ред. код]

Веде в основному нічний і самітницький спосіб життя. A. congicus — прекрасний плавець і часто досліджує береги річки і болота під час збиральництва. Протягом дня спить в природних порожнинах вздовж річок. Для A. congicus в основному поживою є риба і краби, але також хробаки, жаби, ящірки, комахи і водоплавні птахи. A. congicus симпатричний з Atilax paludinosus, Hydrictis maculicollis, Aonyx capensis. Потенційні хижаки: крокодил (Crocodylus), пардус (Panthera pardus), пітон (Python) і великі хижі птахи.

Генетика[ред. | ред. код]

2n=38 хромосом.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Серйозних загроз нема. Загрозами є полювання на м'ясо і шкіри, втрата і деградація середовища проживання,надмірний вилов риби. Вид присутній в кількох природоохоронних територіях.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Посилання[ред. | ред. код]