Boku no Hero Academia

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Boku no Hero Academia
Моя геройська академія (постер).jpg
僕のヒーローアカデミア
Boku no Hīrō Akademia
Жанр пригодницька манґа й анімеd, аніме та манґа в жанрі фентезіd і супергероїкаd
Аудиторія сьонен
Манґа
Автор Хорікоші Кохей
Видавець Shueisha
Аудиторія Сьонен
Журнал Weekly Shōnen Jump
Період випуску 7 липня 2014 — дотепер
Кількість томів 31
Манґа
Boku no Hero Academia Smash!!
Автор Хорікоші Кохей
Ілюстратор Неда Хірофумі
Видавець Shueisha
Аудиторія Шьонен
Журнал Shōnen Jump
Період випуску 9 листопада 2015 — 2 листопада 2017
Кількість томів 6
Телевізійний аніме-серіал
Режисер Наґасакі Кенджі
Сценарист Курода Йосуке
Композитор Наяші Юкі
Студія Bones
Ліцензіат JNN (MBS) (1-й сезон)
NNS (ytv) (з 2-го сезону)
Період показу 3 квітня 2016 — дотепер
Кількість серій 103
Відеоігри

 • My Hero Academia: Battle for All (2016)
 • My Hero One's Justice (2018)
 • My Hero One's Justice 2 (2020)
Анімаційні фільми серії:

 • My Hero Academia: Two Heroes (2018)
 • My Hero Academia: Heroes Rising (2019)
 • My Hero Academia: Wоrld Hеroes Missiоn (2021)
Манґа
Boku no Hero Academia: Illegals
Автор Фурухаші Хіюкі
Ілюстратор Беттен Корт
Видавець Shueisha
Аудиторія Шьонен
Журнал Shōnen Jump GIGA
Shōnen Jump +
Період випуску вересень 2016 — дотепер
Кількість томів 5

Boku no Hero Academia (яп. 僕のヒーローアカデミア Боку но Хі: ро: Академіа, англ. My Hero Academia, «Моя геройська академія») — манґа, написана і ілюстрована Кохей Хорікосі і публікована в Weekly Shonen Jump. Перша глава манґи вийшла 7 липня 2014 року в 32-му випуску журналу[1]. Серія була ліцензована для випуску англійською мовою Viz Media і почала виходити в їх щотижневому цифровому журналі Weekly Shonen Jump 9 лютого 2015 року[2]. Пізніше була випущена аніме-адаптація манґи, перший сезон якого транслювався з 3 квітня по 26 червня 2016 року[3]. Другий сезон був анонсований відразу після закінчення першого, його прем'єра відбулася 25 березня 2017 року. Прем'єра 3 сезону відбулася 7 квітня 2018 року. Прем'єра 4 сезону відбулася 12 жовтня 2019 року. Прем'єра 5 сезону зазначена на 27 березня 2021 року. 3 серпня 2018 року було випущено перший анімаційний фільм під назвою My Hero Academia: Two Heroes. Другий анімаційний фільм під назвою My Hero Academia: Heroes Rising був випущений 20 грудня 2019 року. Третій анімаційний фільм My Hero Academia: Wоrld Hеroes Missiоn буде випущений 6 серпня 2021 року. Є плани для створення ігрового фільму компанії Legendary Entertainment.

Манга отримала Премію Харві в 2019 році в номінації «Краща манга»[4]. Після виходу 30 томи 2 квітня 2021 року загальний тираж манги по всьому світу досяг 50 млн екземплярів, з них 13 млн випущено за межами Японії[5]. Як манга, так і аніме-адаптація отримали пригнічує позитивний відгук як від критиків, так і від глядачів і вважаються одними з кращих в 2010-х роках[6].

Сюжет[ред. | ред. код]

Дія відбувається в світі, де більшість людей народжується з незвичайною здатністю, яка називається «примха» (яп. 個性 Косей). Однак головний герой, Ідзуку Мідорія, народився без особливих здібностей. Мріючи коли-небудь стати Героєм (яп. ヒーロー Хі:ро:), він наполегливо намагається досягти небувалої сили і наблизитися до своєї мрії. Після зустрічі зі своїм кумиром Всемогутнім він отримує власні суперсили і вирішує вступити до Академії Юей (UA) (яп. 雄英高校 Ю:ей Ко:ко:). Незважаючи на практично провальне вступне випробування, Ідзуку таки вступає в бажаний навчальний заклад.

Головні персонажі[ред. | ред. код]

 • Ідзуку Мідорія (яп. 緑谷 出久 Мідорія Ідзуку) також відомий як Деку (яп. デク) протагоніст манги і аніме «Моя геройська академія». Незважаючи на те, що він народився без примхи, йому вдалося привернути увагу легендарного героя Всемогутнього, після чого став дев'ятим користувачем примхи «Один за всіх» і отримав можливість вступити в академію «UA» на геройський факультет.

Сейю: Дайкі Ямасіта

 • Кауцкі Бакуго (яп. 爆豪 勝己 Бакуго: Кацукі) або ж Каттян (яп. かっちゃん) як називали його друзі дитинства, студент класу 1-A академії «UA» і дейтерагоніст серіалу.

Сейю: Нобухіко Окамото

 • Тосінорі Ягі (яп. 俊 典), більш відомий як Всемогутній (яп. オ ー ル マ イ ト О:румайто), герой № 1. Також навчає початківців героїв в «UA». До знайомства зі своїм учителем, який передав йому «Один за всіх», Тосінорі Ягі взагалі не мав ніякої примхою. За п'ять років до зустрічі з Ідзуку, Тосінорі Ягі бився з дуже сильним лиходієм, відомим як «Сенсей», який мав примхою, званої «Всі за одного», в результаті чого Тосінорі Ягі отримав серйозну травму, що обмежує використання його примхи.

Сейю: Кента Мияке

 • Сето Тодорокі (яп. 轟 焦 凍), або ж просто Сето (яп. シ ョ ー ト Се:то), один з найсильніших студентів першого курсу академії «UA». Сето - син героя № 2, Endeavor, який хотів зробити з нього самого сильного героя, а тому спеціально уклав шлюб з метою виведення ідеальної примхи. Примха Сето дозволяє йому генерувати полум'я з лівої сторони тіла і лід з правого, але через відразу до батька, в бою він використовує тільки праву сторону

Сейю: Юкі Кадзі


Медіа-видання[ред. | ред. код]

Манґа[ред. | ред. код]

Манґа почала публікуватися в журналі Weekly Shōnen Jump в липні 2014 року. Станом на 9 червня 2016 року, всього було випущено 9 томів манґи в форматі танкобонів.

Американська компанія Viz Media придбала права на розповсюдження манґи на території Північної Америки. 4 серпня 2015 року було випущено перший том англійською мовою. 2 серпня 2016 року був ліцензовано 5 томів.

Аніме[ред. | ред. код]

Про аніме оголосило TOHO Group, зареєструвавши доменне ім'я «heroaca.com» як веб-сайт аніме[7]. Режисером виступив Кенджі Наґасакі, сценаристом Есуке Курода, дизайном персонажів займався Йошікіхо Умакоші і музику написав Юкі Хаяші[8]. Серіал йшов на MBS і інших каналах Japan News Network в 5 вечора по неділях в Японії. Відкриваюча тема першого сезону «The Day» виконувалася Porno Graffitti, закриваюча тема «Heroes» у виконанні Brian the Sun. Відкриваючу тему другого сезону «Peace Sign» (ピ ー ス サ イ ン) виконав Кенсі Йонедзу, закриваючу тему другого сезону «Dakara, Hitori ja nai» (だ か ら, ひ と り じ ゃ な い) виконувалася групою Little Glee Monster. Відкриваючу тему другої частини другого сезону «Sora ni Utaeba» (空 に 歌 え ば) виконав amazarashi, а тему, яка закриває другу частину другого сезону «Datte Atashi no Hero.» (だ っ て ア タ シ の ヒ ー ロ ー.), виконала LiSA. Відкриваючу тему третього сезону «ODD FUTURE» виконувалася UVERworld, а закриває першу частину третього сезону тема «Update» (ア ッ プ デ ー ト) у виконанні miwa. Відкриває другу частину третього сезону «Make my story» виконувалася Lenny code fiction, а закриває ー «Long Hope Philia <TV Limited>» (ロ ン グ ホ ー プ · フ ィ リ ア <TV Limited>) у виконанні Масакі Судой. Також, вона виконує темуу фільмі «Boku no Hero Academia the Movie 1: Futari no Hero», а закриваючу тему аніме-фільму «Boku no Hero Academia the Movie 2: Heroes: Rising» виконала група sumika з піснею «Higher Ground »(ハ イ ヤ ー グ ラ ウ ン ド). Виконавець теми четвертого сезону став BLUE ENCOUNT з піснею «Polaris» (ポ ラ リ ス), виконавицею закриваючої теми стала Sayuri з піснею «Koukai no Uta» (航海 の 唄). Відкриває другу частину четвертого сезону «Star Marker» (ス タ ー マ ー カ ー) виконали KANA-BOON, а закриває ー «Shout Baby» у виконанні Ryoku Oushoku Shakai. У березні 2016 року Funimation Entertainment оголосили, що придбали ліцензію на серії для потокових послуг, а також отримали права на торговий знак[9]. Другий сезон був оголошений в 30-му випуску Weekly Shonen Jump в 2016.

В кінці серпня 2016 року було оголошено, що буде показаний спеціальний епізод на Jump Special Anime Festa 2016.

Відеогра[ред. | ред. код]

Відеогра за мотивами аніме була анонсована в листопаді 2015 року[10]. Гра розроблялася компанією Bandai Namco Studios і була видана компанією Bandai Namco Entertainment для платформи Nintendo 3DS, яка, в свою чергу, була випущена в Японії 19 травня 2016 року[11].

Критика[ред. | ред. код]

Всі 9 томів розійшлися у 5 200 000 проданих копій.

Манґа була номінована на 8-у премію Manga Taisho[12]. До прем'єри аніме-адаптації манґака Масаші Кішімото похвалив роботу Кохей Хорікоші, додавши, що манга буде успішною і за кордоном. Хорікоші тим часом сказав Кішімото, що «Наруто» є його основним джерелом натхнення[13].

Перший том досяг 7-го місця на тижневому графіку манґи Oricon з 71 575 проданими копіями[14]. Він був розпроданий майже відразу ж після першої публікації[15]. Том 2 досяг 6-го місця, з 167 531 копіями[16], і на 18 січня 2015 року, було продано 205 179 копій[17].

Було відзначено, що історія черпає натхнення з елементів в коміксах про супергероїв, наприклад, естетику персонажів[18].

Алекс Осборн, рецензент сайту IGN дав аніме позитивні оцінки, пояснивши: «Перший сезон My Hero Academia становить тринадцять епізодів фантастичної дії, дуже чуттєвих історій, які обгорнуто навколо пам'ятних і свійських персонажів.» В той же час Осборн додав, що лиходії були недостатньо розвинені[19].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. "Shonen Jump to Launch 4 Manga Series in Next 3 Issues". Anime News Network. 
 2. "Viz's Shonen Jump Adds My Hero Academia". Anime News Network. 
 3. "My Hero Academia TV Anime Adaptation Confirmed". Anime News Network. 
 4. Puc, Samantha (2019-10-05). Syndicated Comics. The Beat (en-US). Процитовано 2021-07-08. 
 5. Kōhei Horikoshi Confirms My Hero Academia Manga Still Heading Toward His Planned Ending. Anime News Network (en). Процитовано 2021-07-08. 
 6. My Hero Academia GN 1. Anime News Network (en). Процитовано 2021-07-08. 
 7. "Boku No Hero Academia TV Anime Adaption Announced". OtakuTale. 
 8. "My Hero Academia TV Anime's Main Staff Revealed". Anime News Network. 
 9. "Funimation Licenses My Hero Academia Anime". Anime News Network. 
 10. Sato. "My Hero Academia Game Announced For Nintendo 3DS". Siliconera. 
 11. "My Hero Academia: Battle for All 3DS Game's Play Videos Preview Characters". Anime News Network. 
 12. "8th Manga Taisho Awards Nominates 14 Titles". Anime News Network. 
 13. "Naruto Cheers on My Hero Academia's Deku". Anime News Network. 
 14. "Japanese Comic Ranking, November 3–9". Anime News Network. 
 15. "Up and Coming Manga Sold Out Immediately". 
 16. 週間 コミックランキング 2015年01月19日付. Oricon Style (in Japanese). Oricon. 
 17. "Japanese Comic Ranking, January 12–18". Anime News Network. 
 18. "My Hero Academia" Volume 1 Horikoshi Kohei [daily cartoon guide]". 
 19. Osborn, Alex (June 30, 2016). "My Hero Academia: Season 1 Review". IGN. 

Посилання[ред. | ред. код]