Boku no Hero Academia

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Boku no Hero Academia
Моя геройська академія (постер).jpg
僕のヒーローアカデミア
Boku no Hīrō Akademia
Жанр пригодницька манґа й анімеd, аніме та манґа в жанрі фентезіd і супергероїкаd
Аудиторія сьонен
Манґа
Автор Хорікосі Кохей
Видавець Shueisha
Аудиторія Сьонен
Журнал Weekly Shōnen Jump
Період випуску 7 липня 2014 — дотепер
Кількість томів 20
Манґа
Boku no Hero Academia Smash!!
Автор Хорікосі Кохей
Ілюстратор Неда Хірофумі
Видавець Shueisha
Аудиторія Сьонен
Журнал Shōnen Jump
Період випуску 9 листопада 2015 — листопад 2017
Кількість томів 5
Телевізійний аніме-серіал
Режисер Наґасакі Кендзі
Сценарист Курода Йосуке
Композитор Наясі Юкі
Студія Bones
Ліцензіат JNN (MBS) (1-й сезон)
NNS (ytv) (з 2-го сезону)
Період показу 3 квітня 2016 — дотепер
Кількість серій 63
Гра
Boku no Hero Academia: Battle for All
Розробник Dimps
Видавець Bandai Namco Entertainment
Дата виходу 19 травня 2016
Платформа Nintendo 3DS
Манґа
Boku no Hero Academia: Illegals
Автор Фурухасі Хіюкі
Ілюстратор Беттен Корт
Видавець Shueisha
Аудиторія Сьонен
Журнал Shōnen Jump GIGA
Shōnen Jump +
Період випуску вересень 2016 — дотепер
Кількість томів 5

Boku no Hero Academia (яп. 僕のヒーローアカデミア Боку но Хі: ро: Академіа, англ. My Hero Academia, «Моя геройська академія») — манґа, написана і ілюстрована Кохей Хорікосі і публікована в Weekly Shonen Jump. Перша глава манги вийшла 7 липня 2014 року в 32-му випуску журналу[1]. Серія була ліцензована для випуску англійською мовою Viz Media і почала виходити в їх щотижневому цифровому журналі Weekly Shonen Jump 9 лютого 2015 року[2]. Пізніше була випущена аніме-адаптація манги, перший сезон якого транслювався з 3 квітня по 26 червня 2016 року[3]. Другий сезон був анонсований відразу після закінчення першого, його прем'єра відбулася 25 березня 2017 року. Прем'єра 3 сезону відбулася 7 квітня 2018 року.

Сюжет[ред. | ред. код]

Дія відбувається в світі, де більшість людей народжується з незвичайною здатністю, яка називається «примха» (яп. 個性 Косей). Однак головний герой, Ідзуку Мідорі, народився без особливих здібностей. Мріючи коли-небудь стати Героєм (яп. ヒーロー Хі:ро:), він наполегливо намагається досягти небувалої сили і наблизитися до своєї мрії. Після зустрічі зі своїм кумиром Всемогутнім він отримує власні суперсили і вирішує вступити до Академії Юей (UA) (яп. 雄英高校 Ю:ей Ко:ко:). Незважаючи на практично провальне вступне випробування, Ідзуку таки надходить в бажаний навчальний заклад.

Медіа-видання[ред. | ред. код]

Манґа[ред. | ред. код]

Манга почала публікуватися в журналі Weekly Shōnen Jump в липні 2014 року. Станом на 9 червня 2016 року, всього було випущено 9 томів манги в форматі танкобонів. Американська компанія Viz Media придбала права на розповсюдження манґи на території Північної Америки. 4 серпня 2015 року було випущено перший том англійською мовою. 2 серпня 2016 року був ліцензовано 5 томів.

Аніме[ред. | ред. код]

Про аніме оголосило TOHO Group, зареєструвавши доменне ім'я «heroaca.com» як веб-сайт аніме[4]. Режисером виступив Кендзі Нагасакі, сценаристом Есуке Курода, дизайном персонажів займався Йосікіхо Умакосі і музику написав Юкі Хаясі[5]. Серіал йшов на MBS і інших каналах Japan News Network в 5 вечора по неділях в Японії. Відкриваюча тема «The Day» виконувалася Porno Graffitti, закриваюча тема «Heroes» у виконанні Brian the Sun. У березні 2016 року Funimation Entertainment оголосили, що придбали ліцензію на серії для потокових послуг, а також отримали права на торговий знак[6]. Другий сезон був оголошений в 30-му випуску Weekly Shonen Jump в 2016.

В кінці серпня 2016 року було оголошено, що буде показаний спеціальний епізод на Jump Special Anime Festa 2016.

Відеогра[ред. | ред. код]

Відеогра за мотивами аніме була анонсована в листопаді 2015 року[7]. Гра розроблялася компанією Bandai Namco Studios і була видана компанією Bandai Namco Entertainment для платформи Nintendo 3DS, яка, в свою чергу, була випущена в Японії 19 травня 2016 року[8].

Критика[ред. | ред. код]

Всі 9 томів розійшлися у 5 200 000 проданих копій.

Манга була номінована на 8-у премію Manga Taisho[9]. До прем'єри аніме-адаптації манґака Масаші Кішімото похвалив роботу Кохей Хорікосі, додавши, що манга буде успішною і за кордоном. Хорікосі тим часом сказав Кішімото, що «Наруто» є його основним джерелом натхнення[10].

Перший том досяг 7-го місця на тижневому графіку манги Oricon з 71 575 проданими копіями[11]. Він був розпроданий майже відразу ж після першої публікації[12]. Том 2 досяг 6-го місця, з 167 531 копіями[13], і на 18 січня 2015 року, було продано 205 179 копій[14].

Було відзначено, що історія черпає натхнення з елементів в коміксах про супергероїв, наприклад, естетику персонажів[15].

Алекс Осборн, рецензент сайту IGN дав аніме позитивні оцінки, пояснивши: «Перший сезон My Hero Academia становить тринадцять епізодів фантастичної дії, дуже чуттєвих історій, які обгорнуто навколо пам'ятних і свійських персонажів.» В той же час Осборн додав, що лиходії були недостатньо розвинені[16].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]