Budgie

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Budgie
фотографія
Основна інформація
Жанр гардрок, традиційний гевіметал
Роки з 1968
Країна  Велика Британія
Місто Кардіфф
Лейбл MCA Inc.
Склад Burke Shelleyd
budgie.uk.com

Budgie у Вікісховищі

Budgie — рок-гурт з Уельсу, утворений 1967 року у місті Кардіфф. До першого складу гурту ввійшли: Джон Берк Шеллі (John Burke Shelley), 10.04.1950, Кардіфф, Уельс — вокал, бас, гітара; Тоні Бург (Tony Bourge), 23.11.1948, Кардіфф, Уельс — гітара, вокал та Рей Філліпс (Ray Phillips) — ударні.

Тріо спочатку діяло під назвою Budgie Droppings і здобуло локальну популярність завдяки своїм виступам у клубах та коледжах Уельсу. Незабаром, скоротивши назву, гурт отримав контракт з фірмою «MCA Records». Граючи типовий хард-рок, Budgie стартували синглом з чарівною назвою «Crash Course in Brain Surgery».

У період 1971—1973 років гурт видав три дуже вдалих альбоми, які, на жаль, не здобули у Британії широкого визнання серед публіки та критики. 1973 року Філліпса замінив Пітер Чарльз Бут (Peter Charles Boot), 30.09.1950, Вест Бромвіч, Велика Британія, і вже з ним гурт записав альбом «In For The Kill», який нарешті здобув комерційний успіх. 1974 року знову відбулася заміна ударника, цього разу Бута замінив Стів Вілльямс (Steve Williams). У цей період з гуртом працювали також два додаткових гітаристи: Міф Айсекс (Myf Isaacs) та Філ Бліззард (Phil Blizzard).

Популярність гурту в США стала причиною їх постійного перебування у цій країні в наступні два роки. Після запису чергових двох альбомів на новій фірмі «А&М», які, на жаль, поступались попереднім роботам, гурт залишив один з найголовних його учасників — Тоні Бург. Пізніше разом з Реєм Філліпсом він утворив гурт Tredegar.

Новим гітаристом Budgie 1978 року ненадовго став Боб Кендрік (Bob Kendrick), якого вже наступного року замінив Джон Томас (John Thomas). Новим складом гурт записав міні-альбом «If Swallowed, Do Not Induce Vomiting» та альбом «Power Supply», на якому запропонувала нове, дуже металеве звучання. Окрім цього гурт ще раз змінила фірму — «А&М» на «RCA» — однак, на жаль, ані ця платівка, ані дві наступні не дозволили гурту пробитись до масового слухача серед великої кількості гуртів нової хвилі британського важкого металу. Попри те, що свій останній лонгплей «Deliver Us From Evil» гурт видав ще 1982 року, свою діяльність він продовжив аж до 1987-го, поки Берк Шеллі остаточно не вирішив її припинити і утворити нове тріо Superclarkes. Щоправда, цікавість до гурту не зникла, і підтвердженням цьому є використання композицій учасників Budgie у репертуарі таких гуртів, як Metallica (кавер композицій Crash Course In Brain Sugery та Breadfan), Soundgarden (кавер композиції Homicidal Suicidal) та Iron Maiden (кавер композиції I Can't See My Feelings).

Навесні 1995 року у Великій Британії було організовано перший офіційний з'їзд музикантів та фанів Budgie, де свій гурт Six Ton Budgie презентував Рей Філліпс, що мешкає в Австралії .

Дискографія

[ред. | ред. код]
Студійні альбоми
Концертні альбоми
Збірники
Різні альбоми
Міні-альбоми
Сингли (ексклюзивні для Великої Британії, окрім вказаних)
  • «Crash Course In Brain Surgery» / «Nude Disintegrating Parachutist Woman» (1971, MCA MK 5072)
  • «Whiskey River» / «Guts» (1972, MCA MK 5085)
  • «Whiskey River» / «Stranded» (1972, MCA 2185) — US-exclusive release
  • «Zoom Club (Edit)» / «Wondering What Everyone Knows» (1974, MCA 133)
  • «I Ain't No Mountain» / «Honey» (1975, MCA 175)
  • «Smile Boy Smile» / «All at Sea» (1978, A&M AMS 7342)
  • «Crime Against the World» / «Hellbender» (1980, Active BUDGE 2)
  • «Keeping a Rendezvous» / «Apparatus» (1981, RCA BUDGE 3)
  • «I Turned To Stone (Part 1)» / «I Turned To Stone (Part 2)» (1981, RCA BUDGE 4)
  • «Bored With Russia» / «Don't Cry» (1982, RCA 271)

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]