Цикадка зелена

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Cicadella viridis)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цикадка зелена

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Напівтвердокрилі (Hemiptera)
Родина: Цикадки (Cicadellidae)
Рід: Cicadella
Вид: Цикадка зелена
Cicadella viridis
(Linnaeus, 1758)
Посилання
Вікісховище: Cicadella viridis
Віківиди: Cicadella viridis
EOL: 3694491
NCBI: 36150
Fossilworks: 274896

Цикадка зелена[1] (Cicadella viridis) — вид шиєхоботних комах родини цикадок (Cicadellidae).

Поширення

[ред. | ред. код]

Цей вид присутній на більшій частині Європи, у східній палеарктичній екозоні, на Близькому Сході, у неарктичній екозоні та в індомалайській екозоні. Ці листоїди живуть у трав'янистих місцевостях, на болотах, на вологих луках, поблизу боліт або в заболочених місцях, але іноді вони живуть і в більш сухих районах.

Дорослі самці Cicadella viridis можуть досягати в довжину 5,7-7 мм, а самиці набагато більші, досягаючи 7,5-9 мм. Їхня переднеспинка і щиток зелено-жовті. Передня частина голови блідо-жовта, з двома чорними плямами біля складних очей. Передні крила бірюзово-зелені у самиць, сині або темно-блакитні у самців (статевий диморфізм). Черевце синювато-чорне. Личинки жовтуваті і мають дві коричневі смужки, що йдуть від голови до кінця черевця.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Цикадка зелена живиться соками різних рослин, переважно трав з родин ситникові (Juncaceae), осокові (Cyperaceae) і тонконогові (Poaceae). Буває одне-два покоління в Центральній Європі та три або більше поколінь на рік на півдні ареалу поширення. Зимують у стадії яйця. Імаго з'являються з початку травня в теплих регіонах і з початку липня в холодних. Під час розвитку комахи проходять п'ять личинкових стадій. Перетворення пряме, тобто личинка та імаго досить схожі, проте з кожним линянням формуються і збільшуються системи крил і статевих органів.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Природа острова Хортиця. Колективна монографія / Охріменко С. Г., Шелегеда О. Р., Козодавов С. В., Бусел В. А., Петроченко В. І., Жаков О. В., Муленко М. А., Карпенко Г. О., Василенко С. В., Головаха Р. В. — Запоріжжя: Національний заповідник «Хортиця», 2016. — Вип. 2. — c. 108

Посилання

[ред. | ред. код]