Неарктика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Неарктика на карті світу

Неарктика — один з восьми великих біогеографічних регіонів Землі. Вона охоплює майже всю Північну Америку, Гренландію, а також Мексиканські високогір'я. Частини обох американських континентів, що не входять до неї, відносяться до Неотропіки.

Північна і Південна Америка, з'єднані в наш час Панамським перешийком, 180 млн років тому були відокремлені один від одного. На них розвивалися зовсім різні види рослин та тварин. У той час як Північна Америка була частиною північного суперконтиненту Лавразія, Південна Америка належала до південного суперконтиненту Гондвана. Після утворення Атлантичного океану Північна Америка відкололася від майбутньої Євразії, однак згодом знову з'єдналася з нею через природний міст на місці нинішньої Берингової протоки. Це дозволило обом континентах в черговий раз «зрівняти» багато видів флори і фауни. Тому у Неарктики і Палеарктики сьогодні є багато спільних біологічних видів і їх нерідко об'єднують в загальну екологічну зону Голарктика.

Тим не менш, багато великих тварин, таких як кінь, верблюд, мамонт, мастодонт, шаблезубий тигр та Короткомордий ведмідь, вимерли в Неарктиці в епоху останнього льодовикового періоду. Одночасно почалося її заселення людьми. Вивільнені екологічні ніші змогли зайняти такі види, як бізон, грізлі та вапіті.

Родини, що вийшли з Неарктики:

Гепард також спочатку з'явився в Північній Америці і поширився в Азію і Європу, однак сьогодні зустрічається майже виключно в Африці.

Короткоморді ведмеді зустрічалися тільки в Північній Америці. Їхнім єдиним близьким родичем, що вижив і сьогодні живе, в Південній Америці є очковий ведмідь.


Екологія Це незавершена стаття з екології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.