Cinema 4D

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Cinema 4D
Cinema 4D logo.png
Тип 3D редактор
Розробник MAXON Computer GmbH
Стабільний випуск R19 (1 вересня 2017)
Операційна система Mac OS X, Microsoft Windows
Ліцензія Власницька
www.maxon.net

Cinema 4D у Вікісховищі?

Cinema 4D або скорочено C4D — програмний пакет для створення тривимірної графіки та анімації, розроблюваний MAXON. Cinema 4D є універсальною комплексною програмою для створення і редагування тривимірних ефектів і об'єктів. Дозволяє рендерити об'єкти за методом Гуро.

Можливості[ред.ред. код]

Інтерфейс програми

Основна програма містить інструменти для моделювання, текстурування, рендеру та анімації. Основою для створення об'єктів слугують примітиви на кшталт сфери чи площини, поділені на полігони. Об'єкти, як цілком, так за виділеними полігонами, можуть змінюватися базовими перетвореннями, такими як обертання, зміна розміру, та просунутими — скручування, тиснення, перетворення за формулою тощо. Програма надає ряд деформаторів і генераторів складних об'єктів, наприклад, ландшафтів. Особливістю Cinema 4D є інструмент «ніж» для ручного розділення більшого полігона на менші. Програма також дає змогу малювати полігональні стрічки, прив'язувати одні полігони до інших, перетворювати грані на дуги. Інструмент MoGraph дозволяє автоматично створити з базового об'єкта чи їх групи складний об'єкт перетвореннями на кшталт клонування чи симетричного копіювання.

Cinema 4D надає гнучку і систему створення матеріалів з параметричними шейдерами для швидкого визначення поверхні тривимірної моделі. Матеріали передбачають такі властивості, як текстура, відбиття світла, світіння, прозорість, рельєфне текстурування тощо.

Багатопрохідний рендеринг забезпечує відтворення кольору, тіней, відображень, розмиття. Підтримується експорт тривимірних моделей програми, такі як Adobe Photoshop, Adobe After Effects, Final Cut Pro. Крім основного рендера, Cinema 4D може працювати зі сторонніми рендерами, що вбудовуються до програми, або із зовнішніми.

Видання[ред.ред. код]

Cinema 4D поширюється у кількох виданнях, які мають різний набір можливостей та інструментів, залежно від цілей використання:

  • Cinema 4D Prime — початкова версія. Передбачає моделювання, текстурування й матеріали, освітлення, анімацію, камеру, просунутий рендер, редагування розгортки, API (C++, Python, C.O.F.F.E.E.), базові бібліотеки текстур, матеріалів, моделей.
  • Cinema 4D Broadcast — містить ширші можливості для анімації, порівняно з Prime: фізичний рендер (симулює налаштування камери, такі як фокусна відстань, витримка), просунуті інструменти камери (слідування камери за об'єктом тощо), командний рендер (розподіл задач рендеру між кількома комп'ютерами), інструменти MoGraph, додаткові бібліотеки ресурсів.
  • Cinema 4D Visualize — призначена для професійної роботи архітекторів і дизайнерів. Додатково має фізичний рендер, просунуті інструменти камери, командний рендер, інструменти начерків і стилізації зображення, бібліотеки з ресурсами для візуалізації, архітектурного проектування.
  • Cinema 4D Studio — максимальна за можливостями версія. Крім можливостей решти версій, передбачає обчислення динаміки, скульптинг, симуляцію волосся, інструменти створення персонажів, захоплення руху реальних об'єктів, усі можливі бібліотеки текстур, матеріалів, моделей.
  • Cinema 4D Lite — пробна версія, містить основні функції Cinema 4D, поширюється разом з After Effects CC і може бути вдосконалена до будь-якого видання[1].

Обмін даних[ред.ред. код]

Тромбон, змодельований в C4D

Текстурування[ред.ред. код]

Симуляція і ефекти[ред.ред. код]

Композітінг[ред.ред. код]

CAD[ред.ред. код]

Плагіни та інші доповнення[ред.ред. код]

Персонажна анімація[ред.ред. код]

Симуляція і ефекти[ред.ред. код]

Рослини та зовнішнє середовище[ред.ред. код]

Камера і «matchmoving»[ред.ред. код]

Візуалізація[ред.ред. код]

Крім свого основного рендера Cinema 4D може працювати і зі сторонніми рендерами, як вбудованими безпосередньо в саме середовище програми, так і за допомогою конекторів.

Вбудовувані рендери[ред.ред. код]

Рендери спільні за допомогою конекторів[ред.ред. код]

Локалізація[ред.ред. код]

Інтерфейс Cinema 4D доступний різними мовами. Серед них: англійська, російська, іспанська, італійська, китайська, корейська, німецька, французька, чеська та японська. Документація програми так само доступна декількома мовами, серед яких: російська, англійська та німецька. Офіційний сайт компанії MAXON доступний англійською, німецькою, французькою, російською та японською мовами.

Посилання[ред.ред. код]

Офіційні сайти[ред.ред. код]

Форуми
  1. Product Comparison. MAXON | 3D FOR THE REAL WORLD (en). Процитовано 2018-02-08.