Contra

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

'Contra' (в Європі - 'Probotector (NES) і 'Gryzor (Домашні комп'ютери), в Японії - яп. 魂斗罗 кон то ра) - перша гра з досить довгої серії, представники якої зустрічаються на декількох платформах, фірми Konami, є однією з найкращих ігор для приставки NES, поряд з Super Mario Bros., Metroid, Battle City та іншими. Contra - назва гри походить від назви загонів нікарагуанських повстанців - Contras.

У 1988 році вийшло продовження під назвою Super Contra.

Геймплей[ред.ред. код]

Вийшовши в 1988 рік у, Contra не могла не підкорити гравців, які люблять бойовики. Графіка в грі - одна з найкращих на NES, і в 1988 році була просто чудова. Справа була не стільки в якості промальовування, скільки в її виконанні, в тому, як вона впливала на атмосферу гри. Гравець міг відчути це повною мірою вже на початку. Потрапляючи на острів, він виявлявся на скелястій кручі, порослій зеленою травою, внизу хлюпала вода, вдалині виднілися гори з білими шапками, над головою виблискувало зірками нічне небо. Таке графічне виконання робило свою справу - гравець вживався в гру. У створенні атмосфери допомагала музика - треки з ряду найкращих на приставці, прекрасно підкреслюють тон того чи іншого рівня. Самі рівні, у кількості восьми, дуже різноманітні за зовнішнім виглядом і досить різняться за способами проходження. Перший рівень пробігається в напрямку зліва направо. Другий - послідовне проходження коридорів бази з видом ззаду героя. Третій - стрибки вгору, на вершину високої скелі, що знаходиться поруч з водоспадом.

Геймплей в грі насичений - безліч різних супротивників, що рухаються з різних сторін, стаціонарні гармати, турелі, танк і, падаючі гранати ... щоб впоратися з цим, потрібна чимала вправність і спритність. Управління легке і чуйне, не викликає значного дискомфорту. Спрайт героїв і ворогів мають великий розмір і хорошу анімацію. В кінці кожного рівня знаходиться свій оригінальний «бос».

Істотним мінусом гри була складність. Після початку епохи емуляції NES почали з'являтися зламані версії гри, які дозволяли носити з собою необмежену кількість життів і щит.

Грати можна одному або вдвох, використовуючи п'ять видів зброї. Зброя і поліпшення знаходяться в контейнерах, іноді пролітають по екрану або розташованих на місці. Щоб вміст контейнера випав, його потрібно підстрелити.

Персонажі[ред.ред. код]

Білл Райзер (Bill "Mad Dog" Rizer)
Ленс Бін (Lance "Scorpion" Bean)

Зброя і бонуси[ред.ред. код]

  • Спочатку гравець починає гру з гвинтівкою, кулі якої летять з високою швидкістю. Після знищення він з'являється з нею ж.
  • '(M)' (Machinegun, кулемет) - стріляє автоматично, тому простий і зручний в обігу - не доводиться постійно і часто натискати на кнопку вогню самому. Кулі летять швидко.
  • '(S)' (Spread, Super, Shotgun або Salute) - випускає п'ять куль середньої швидкості за постріл. Кулі летять віялом, що дозволяє стріляти неточно, потрапляти по декільком цілям відразу або пошкоджувати мету кількома кулями, завдаючи великі пошкодження. Якщо на кнопку вогню натискати дуже часто, то «салют» може створювати дуже щільний потік вогню, яким можна знищити майже будь-якого ворога за секунди. На практиці така стрілянина виходить на геймпадах з кнопками Turbo (для автоматичних частих натискань). Вищеперелічене робить цю зброю ефективнішим.
  • '(F)' (Fire або Fougasse) - неефективна зброя. Повільно летять згустки полум'я, рухаються в напрямку пострілу широкими колами, захоплюючи більшу площу. У рівнях з видом ззаду воно ще менш корисна, так як кулі мають погану точність.
  • '(L)' (Laser) - стріляє променем, фактично, ланцюжком коротких променів, що летять із середньою швидкістю. Перезаряджається миттєво. Якщо вистрілити, коли є попередній промінь, то він зникне. При стрільбі кнопкою «турбо» виходить, що промінь завжди знаходиться перед гравцем.
  • '(B)' (Barrier) - тимчасова невразливість. Противники самі гинуть при зіткненні з гравцем.
  • 'Значок орла' вбиває всіх ворогів в межах екрану.
  • '(R)' (Rapid) - збільшує максимальну кількість одночасно летять куль і їх швидкість.

Якщо ви перед початком гри на екрані вибору гравців наберете Код Konami, то отримаєте 30 життів.

Contra vs Probotector[ред.ред. код]

Американська версія вийшла раніше за інших, тому в Україні вона зустрічається частіше. Однак графіка в японській версії значно краще. У пейзажі гри добавлена ​​анімація. Так, в першому, п'ятому та восьмому рівнях елементи заднього плану рухливі: у першому рівні тремтять листя дерев; в п'ятому рівні гілки ялинок колишатся від вітру, іноді починає йти сніг; у восьмому рівні створюється враження знаходження головних героїв усередині живого організму. У першому рівні змінена структура каменів, у третьому рівні дещо змінено водоспади. Перед завантаженням чергового рівня відображаються різні анімаційні вставки та карта острова. Кінцівка японської версії дещо відрізняється від Контри, в кращу сторону.

Гра Probotector (назва від robot і protector) була спеціально випущена для Європи. Оскільки в Німеччині було обмеження на насильство в іграх, люди в грі були замінені роботами. Також було змінено логотип гри.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Відгуки[ред.ред. код]

У 2005 році версія гри для NES потрапила на 83-у позицію списку ста найкращих ігор всіх часів за версією сайту IGN [1]. В кінці 2010 року головний лиходій гри «Red Falcon» (укр. Червоний Яструб) потрапив на 76 місце в рейтингу «100 найкращих злочинців в комп'ютерних іграх» за версією того ж сайту.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Шаблон:Contra series